Nataša
16.03.05,13:12
Dobrý deň,

pracujem v čisto mužskom kolektíve a teraz mi jeden poslal žiadosť o ošetrovné. Čo s tým? Stačí mi to iba odfotiť, založiť a žiadosť poslať na sociálnu poisťovňu? Pracujem v mzdovom programe OLYMP, aký kód treba zadať - N04?
Ďakujem.
Eliška
16.03.05,13:36
Dobrý deň,

pracujem v čisto mužskom kolektíve a teraz mi jeden poslal žiadosť o ošetrovné. Čo s tým? Stačí mi to iba odfotiť, založiť a žiadosť poslať na sociálnu poisťovňu? Pracujem v mzdovom programe OLYMP, aký kód treba zadať - N04?
Ďakujem.
Na žiadosť o ošetrovné je potrebné potvrdiť deň nástupu do zamestnania po skončení OČR /chýba tam na to kolónka/, priložiť tlačivo "Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku" /to sú príjmy spravidla predchádzajúceho roka/ a zaslať na soc.poisťovňu. Program OLYMP nepoznám.
Ľuba
16.03.05,14:05
Dobrý deň,

pracujem v čisto mužskom kolektíve a teraz mi jeden poslal žiadosť o ošetrovné. Čo s tým? Stačí mi to iba odfotiť, založiť a žiadosť poslať na sociálnu poisťovňu? Pracujem v mzdovom programe OLYMP, aký kód treba zadať - N04?
Ďakujem.

Ešte by som ho upozornila, že podľa zákona o zdravotnom poistení má povinnosť sám oznámiť svojej zdravotnej poisťovni začiatok a koniec OČR (vraj je za to pokuta až do výšky 10 000,-) Písali o tom v pondelkovom Sme, ja som ten článok prefotila a dala všetkým zamestnancom.
ESTER
17.03.05,19:06
Je to pri každej OČR tak. Nie len vtedy ak trvá celý mesiac?
Evanka
17.03.05,19:29
V zmysle § 23 má poistenec (zamestnanec) povinnosť ohlásiť ZP zmenu platiteľa poistného v prípade, keď zamestnanec v nejakom mesiaci má v zamestnaní vymeriavací základ = 0, napríklad preto, lebo bol celý mesiac PN (OČR)- vtedy sa stáva platiteľom poistného za tohto zamestnanca štát. A túto "zmenu platiteľa" musí zamestnanec ohlásiť.