suvaha
12.02.08,12:18
ahojte,

prosim vas mohol by mi niekto povedat ako to funguje v neziskovej organizacii konkretne v materskom centre co sa tyka jednoducheho uctovnictva?

vydavky boli len na cistiace potreby, kancelarske a nejake hracky.

hladala som nejake prispevky na porade ale nic som nenasla..

dakujeem
Melnick
12.02.08,11:37
suvaha
14.02.08,10:32
neuctuje tu niekto materske centrum jednoduche uctovnictvo?

prosim velmi by som potrebovala nejake rady ako sa co uctuje u neziskoviek.
suvaha
11.03.08,16:31
materské centrum má okrem príjmov z členského aj príjmy za rozne zbierky a príspevky z verejného sektora (mestského úradu) v stanovách má uvedené tieto príjmy. mám to teda považovať za nezdaňovanú činnosť ?

okrem toho MC prepláca nejaké výdavky UPSVAR - tiež PNZD ?

môžem výdavky na kancelárske a čistiace potreby, bankové poplatky, za hračky, občerstvenie a nákup lampy + ešte nejaký drobný majetok zahrnúť všetky do VNZD v členení OSTATNÉ?

prosím poraďte
victoria
12.03.08,14:27
Pre neziskovu organizaciu akou je aj materske centrum su vsetky prispevky vo forma grantov, prispevkov zo statneho rozpoctu alebo od UPSVR povazovane za nezdanovane prijmy a teda vydavky k nim prisluchajuce budu pre materske centrum ako vydavky neovplyvnujuce zaklad dane. Clenske je prijem ktory nie je predmetom dane, pozor organizacia by ho mala mat uvedene v ustanovujucich dokumentoch. Zbierky nie su tiez predmetom dane. Pre vas by bol zdanovanym prijmom napriklad prijem za reklamu keby sa nejaky "sponzor" rozhodol nieco vam darovat a pozadoval by za to protihodnotu vo forme reklamy svojej firmy. Rezijne vydavky na hracky, cistiace potreby a podobne su vydavky neovplyvnujuce zaklad dane.
suvaha
12.03.08,16:45
dakujem ti victoria.

a co ak MC malo prijmy za divadelne predstavenie alebo predavalo pohladnice? tiez sa zucastnilo na zbierke z ktorej mali vynosy.

nepovazuje sa to za podnikatelsku cinnost?
victoria
13.03.08,20:18
Najprv si poloz otazku co vsetko maju uvedene v zriadovacej listine ako hlavne cinnosti za ucelom ktorych vznikli a akym sposobom budu naplnat ciele a poslanie organizacie. Pokial tam maju ze budu rozvijat tvorivost deti a vyplnat ich volny cas alebo nieco v tom duchu a v tom divadelnom predstaveni deti ucinkovali nepovazovala by som to za podnikatelsku cinnosti bez ohladu na to, ze prijmy z predstavenia prevysuju naklady ktore nan vynalozili. Predaj pohladnic je asi trochu ina vec a to mi uz zavana zdanovanym prijmom, lebo pochybujem ze maju predaj tovaru v zriadovacej listine, ak to vsak neboli pohladnice, ktore vytvorili napriklad deti samotne. Zbierka akeho druhu to bola ?
suvaha
14.03.08,20:31
neviem to uplne presne len mi bolo povedane ze vyrobky ci tovar ktory sa predavali im boli dane uniou MC a oni mali z toho co predali nejake percento,
medzi dlhodobymi perspektivami MC nemaju nejaku takuto cinnost specifikovanu, ale medzi financnymi zdrojmi uviedli okrem ineho aj vynosy z dobrocinnych akcii, zo zbierok alebo napr. vlastna doplnkova podnikatelska cinnost. ??
suvaha
17.03.08,15:51
este poprosim - ak materske centrum kupovalo hracky, toaletne potreby-drogeriu, knihy, dekoracne veci a dalo to preplatit UPSVAR-u ako aktivacne, ktory preplatil len jeden blocek, ako zahrniem ostatne vydavky, ktore su nepreplatene od uradu do penazneho dennika napr. dekor.veci ?

vacsinu hraciek davam ako VNZD v cleneni PR alebo aktivacne. a

taktiez ma MC vydavok na PHM. moze pouzit auto bez toho ze nema zaplatenu dan z MV - plati to aj u OZ tak ako u podnikatelov co sa tyka auta ?

prosim prosim pomozte:(
tanula
19.03.08,08:29
ahoj, tak aj ja sa pridam. Ma sa podat danove priznanie PO, ale vykazy ako na jednoduche uctovnictvo. Len vobec neviem, do akych riadkov dam nedanove vydavky a prijmy. Na danovom mi povedala, ze na r.130 nedanove vydavky, ale sa mi to moc nezda.
suvaha
19.03.08,08:36
vykazy pre neziskove organizacie su Vykaz NO ÚČ 1-01, NO ÚČ 2 -01

ano vydavky nedanove su na r. 130 - suvisiace s prijmami z grantu, 2%, ma sa tam zahrnut aj preplatok aktivacneho od UPSVR a prispevok od mesta? a taktiez aj k nedanovym prijmom?

do ktorych riadkov sa vyplnaju danove vydavky ?