MirkaT
12.02.08,12:40
Som na materskej dovolenke a momentálne poberám rodičovský príspevok od štátu. Chcela by som si vybaviť živnosť a začať podnikať. Zaujíma ma, či po získaní živnostenského listu automaticky strácam nárok na poberanie rodičovského príspevku alebo ho môžem poberať ďalej. Predom ďakujem za info.
Zoltán Kovács
12.02.08,11:45
Som na materskej dovolenke a momentálne poberám rodičovský príspevok od štátu. Chcela by som si vybaviť živnosť a začať podnikať. Zaujíma ma, či po získaní živnostenského listu automaticky strácam nárok na poberanie rodičovského príspevku alebo ho môžem poberať ďalej. Predom ďakujem za info.

Nárok nestrácaš, ak dieťa nebude umiestnené v štátom dotovanej inštitúcii (jasle, škôlka).
montina
02.03.08,11:59
Som živnostníčka a poberám rodičovský príspevok. Však mi nejde do daňového priznania do zdaniteľných príjmov?
montina
02.03.08,12:34
a ešte niečo: do zdaniteľných príjmov nejde ani materská a dávka v nezamestnanosti?
zukana
11.03.08,15:48
Dobrý!

Ja som na materskej a poberám materskú. Bola som zamestnaná a popri tom som si privyrábala ako prekladateľka na živnosť. Môžem i naĎalej preklad na živnosť aj keď poberám materskú a neskôr rodičovskú dávku. Treba to niekde nahlásiť, alebo len pri ročnom vysporiadaní?