Inuska17
12.02.08,12:41
ako stanoviť výrobnú réžiu? Dala som do pomeru (priamy materiál, priame mzdy, ostatné priame náklady)/cene práce=výrobná réžia. JE to správne?
Danila
12.02.08,12:07
ako stanoviť výrobnú réžiu? Dala som do pomeru (priamy materiál, priame mzdy, ostatné priame náklady)/cene práce=výrobná réžia. JE to správne?No, ak zoberiem do úvahy, čo je výrobná réžia, tak nerozumiem Tvojej konštrukcii. Výrobná réžia - súhrn nákladov spojených so zabezpečením výroby - mzdy majstrov, obsluhy, odpisy budov, atď......Výrobnú réžiu stanoviť asi nemôžeš. Môžeš ju len zosumarizovaním istých veličín, z ktorých pozostáva určiť. A potom priradiť do kalkulácií....možno k istej jednotky výkonu a pod.:)
Inuska17
12.02.08,12:21
a ako ju mám určiť, aspoň príklad uveď prosím
Danila
12.02.08,12:43
No, ak zoberiem do úvahy, čo je výrobná réžia, tak nerozumiem Tvojej konštrukcii. Výrobná réžia - súhrn nákladov spojených so zabezpečením výroby - mzdy majstrov, obsluhy, odpisy budov, atď......Výrobnú réžiu stanoviť asi nemôžeš. Môžeš ju len zosumarizovaním istých veličín, z ktorých pozostáva určiť. A potom priradiť do kalkulácií....možno k istej jednotky výkonu a pod.:)Ale ja ti píšem, čo je výrobná réžia...... máš firmu, ktorá vyrába? Máš majstrov, obslužných pracovníkov, stroje, budovu? Tak mzdy týchto pracovníkov, odpisy týchto HP sú v sumárke výrobná réžia.