ZuzanaP
12.02.08,13:00
Poraďáci ja som už zúfalá. :mee:

Nesedí mi stav neuhradených záväzkov a účet 321.

Keď si dám vytlačiť KAE k účtu 321 000, tak mi konečný zostatok nesedí so zostatkom napr. v evidencii účtovných dokladov okruh DF a v knihe záväzkov.

V EÚD a knihe záväzkov sa mi rovnajú, ale s HK a KAE nie. Sedím nad tým už týždeň a stále neviem prísť na chybu. Nemáte nejaký trik, ktorým by som si pomohla?

Ďakujem
vcelamery
20.02.08,22:43
Skús si to skontrolovať podľa partnerov. EUD ti matematicky sedí a saldokonto by malo byť zhodné, ale v saldokonte si to Omega páruje podľa partnerov...
A máš len analytiku 321000? Ja osobne pre zahraničie používam inú a keď mám problém, tak najčastejšie v zaúčtovaní na nesprávnu analytiku...
liba2
20.02.08,23:17
Povedala by som, že máš zaúčtované na 321 niečo mimo faktúry, alebo sa to vôbec netýka faktúry tj. je to napr. preklep.
ZuzanaP
21.02.08,06:20
Našla som chybu, opačné znamienko pri jednej faktúre, keď nám bol vrátený preplatok. Už mi tam visí "len" Sk 0,68, ktoré vznikli pri úhrade faktúr, napr. v hot. Faktúra bola napr. na sumu SK 6 824,60 a my sme uhradili v hotovosti SK 6 824,50. A teraz mi tam visí tých SK 0,10. Ako si to účtujete?
KvetkaK
21.02.08,06:25
Daj to ako halierové vyrovnanie, a máš to.
ZuzanaP
21.02.08,06:39
Daj to ako halierové vyrovnanie, a máš to.


Asi mi to trošku nemyslí....:o

Kde si zadám to halierové vyrovnanie, skúšam všeličo, ale stále mi to nejde...
liba2
21.02.08,07:21
Ja to robím cez ID. Ale niekedy sa to dá dopísať aj do dokladu o úhrade - ale ručne (tj. nepoužijeť aut.zaúčtovanie). Pozor aby si správne zapísala strany MD/D.
ZuzanaP
21.02.08,07:29
A v tom internom doklade zadáš aj číslo fa? Mohla by som to spraviť jedným dokladom, s tým, že si naň poznačím č. faktúr?
dvojča
21.02.08,07:35
halierový rozdiel som zaúčtovala cez interný doklad, nemusíš zadať č.fa, len mne napr. ID nepotiahne, ak mám zadaný účet 321 a nemám partnera, čiže si zadám partnera a v ostatných údajoch v doklade zaškrtnem: doklad nezahrnúť do saldokonta. Čiže som si opravila súvahu o tých pár halierov, o ktoré mi nesedelo saldo.Tak mi to funguje v Omege.
liba2
21.02.08,09:03
A v tom internom doklade zadáš aj číslo fa? Mohla by som to spraviť jedným dokladom, s tým, že si naň poznačím č. faktúr?AK to potrebuješ opraviť aj v saldokonte, potom choď cez ID;
vyber "zápočet";
keď sa ti otvorí okno "úhrada" vpravo , dopíš tam číslo DF a enter;
otvorí sa ti okno "uhrádzaný doklad" , tam by mal byť ten rozdiel vidieť; potvrď;
znovu sa ti ponúkne okno "úhrada" (to je pre 2. fa v prípade zápočtu), vtedy odstráň makro a vráť sa v rozúčtovaní (dole) na 1. riadok a dopíš si tam potrebný účet na MD alebo dal podľa toho čo to bude.
ZuzanaP
21.02.08,11:36
AK to potrebuješ opraviť aj v saldokonte, potom choď cez ID;
vyber "zápočet";
keď sa ti otvorí okno "úhrada" vpravo , dopíš tam číslo DF a enter;
otvorí sa ti okno "uhrádzaný doklad" , tam by mal byť ten rozdiel vidieť; potvrď;
znovu sa ti ponúkne okno "úhrada" (to je pre 2. fa v prípade zápočtu), vtedy odstráň makro a vráť sa v rozúčtovaní (dole) na 1. riadok a dopíš si tam potrebný účet na MD alebo dal podľa toho čo to bude.


Ďakujem, už mi to sedí na stotiny halierov presne.... Som šťastná, trvalo mi to dva týždne, než som prišla na chybu a teraz mi to sedí.....Dnes je skvelý deň....:---