Brando
12.02.08,13:10
Idem si zalozit Zivnost a potrebujem poradit v tejto veci: Chcem predavat veci(oblecenie) cez internet. Problém ale je, ze moj dodávatel mi tovar predáva bez dokladu a ani mi ho s dokladom nikdy predávat nebude. Tovar nie je kupovaný v EU. Ako mám postupovat, ked ho chcem dalej predávat ja s dokladom(dá sa to)? Potrebujem byt aj platcom DPH? Dakujem za odpoved.
Manual
12.02.08,12:16
Problém je v tom, že nebudeš mať prakticky žiadny výdaj /náklad/ okrem odvodov a to potom budeš všetko zdaňovať.
Pokiaľ to nebudú obchody vo veľkých objemoch, mohol by si použiť paušálny výdaj 40%. A platiteľom DPH zo začiatku byť nemusíš = ani by som neodporúčal. Povinne dľa zákona si povinný sa prihlásiť za platiteľa DPH až po prekročení obratu 1,5 mil. Sk
hanelie
12.02.08,12:43
ako vysvetlíš prípadnej kontrole nadobudnutie tovaru?:confused:

ako budeš riešiť prípadne reklamácie?

ako budeš riešiť vrátenie tovaru od zákazníka / u e shopu do 7 dní bez udania dôvodu /?
plavčík
12.02.08,12:46
veru??? Ako nadobudneš tovar??? Vždy musíš mať niečo o nadobudnutí! Veď keď nie je z EU tak bude sa musieť niekde "precliť" ...
Brando
13.02.08,10:33
Problém je v tom, že nebudeš mať prakticky žiadny výdaj /náklad/ okrem odvodov a to potom budeš všetko zdaňovať.
Pokiaľ to nebudú obchody vo veľkých objemoch, mohol by si použiť paušálny výdaj 40%. A platiteľom DPH zo začiatku byť nemusíš = ani by som neodporúčal. Povinne dľa zákona si povinný sa prihlásiť za platiteľa DPH až po prekročení obratu 1,5 mil. Sk
Dakujem za odpoved. Mozem ta poprosit blizsie objasnit "pausalný výdaj 40%"A ked uz teraz viem, ze rocný obrat bude viac, ako 1,5 mil. Sk, mám sa ísť hned prihlásit za platcu DPH, alebo az ked to prevýsi tých 1,5 mil. Sk? A ak ta to prílis neotravuje, mozes mi este strucne objasnit výhody a nevýhody platitela DPH a taktiez ak by som nebol platca DPH? Vopred dakujem.........
Monika Kováčová
13.02.08,10:46
černota, černota.... smrdí mi to
Monika Kováčová
13.02.08,10:47
ivka7
13.02.08,11:02
Pojem "paušálny výdaj" znamená, že si odpočítaš od príjmov 40% bez dokladovania nákladov. Platí to len pre neplátcov DPH. Plátcovstvo DPH sa nedá špecifikovať ako výhoda, alebo nevýhoda, podmienky sú stanovené zákonom. Zjednodušene, keď si plátca DPH z predajnej ceny tovarov alebo služieb musíš odviesť Daňovému úradu DPH, preto pre stanovovaní predajnej ceny s tým treba počítať. Odpočítaš si DPH z nákupu, resp.nákladov, ktoré máš od platiteľov DPH. V tvojom prípade, aj keď nakupuješ zo štátu mimo EU nevidím problém, prečo by ti nemohol vystaviť obstarávací doklad, faktúru, aj tak musí tovar prejsť cez colnicu a treba ho precliť. To všetko ti vstúpi do obstarávacích nákladov na tovar.Pozri sa na to komplexne, aby si neskôr naozaj nemal problém s dokazovaním legálneho obstarania.
Manual
13.02.08,12:45
Dakujem za odpoved. Mozem ta poprosit blizsie objasnit "pausalný výdaj 40%"A ked uz teraz viem, ze rocný obrat bude viac, ako 1,5 mil. Sk, mám sa ísť hned prihlásit za platcu DPH, alebo az ked to prevýsi tých 1,5 mil. Sk? A ak ta to prílis neotravuje, mozes mi este strucne objasnit výhody a nevýhody platitela DPH a taktiez ak by som nebol platca DPH? Vopred dakujem.........
Prakticky už ti bolo odpovedané, možno ešte nejaká drobnosť. Za platiteľa DPH môžeš požiadať DU o zaregistrovanie aj hneď, alebo potom ak prekročíš stanovený obrat. Ten treba sledovať. Či byť platiteľ alebo nie, je individuálne. Píšeš, že doklad o nákupe asi nebudeš mať, čo nie je dobré, /reklamíácie, nadobudnutie, atď/. Treba spraviť prieskum trhu, za čo sa podobný tovar ako budeš ponúkať predáva.
Ak sa podobný tovar predáva napr. za 119 Sk aj s DPH a ty ho akože zoženieš napr. za 80 Sk, tvoju predajnú cenu si stanovíš ako platiteľ DPH na 100 Sk bez DPH, predávať ho budeš s DPH za 119 Sk. Takže zákazníkovi je jedno kde to kúpi či u teba alebo konkurencie.
Keby si nebol platiteľ DPH, tak by si ho mohol predávať tiež za 100 Sk, takže by si bol o 19 Sk pre zíkazníka lacnejší pri rovnakom zisku 20 SK z jedného kusa predaného tovaru a je predpoklad, že toho predáš viac:), lebo si lacnejší ako platiteľ DPH.
Ale na druhej strane určite pre potreby firmy budeš všeličo nakupovať a ak by si bol platiteľ DPH, mohol by si si DPH z nakúpených vecí odpočítať.
A samozrejme s DPH je viac starostí a neviem či si budeš účto robiť sám alebo ti to bude niekto robiť. Tu sa musíš rozhodnúť sám....
milan chovan
13.02.08,16:39
prosím poradte my som ztp a som evidovany na UP chcel by som začat podnikat a chcem sa opytat aka je vyška dotacie od eu. soc. fondu na začatie a ake vyhody resp. nevyhody tam su.Som evidovany viac ako rok a poberam polovičny inv.dochodok.Manželka je nezamestnana viac ako rok.dakujem za každu odpoved
Zoltán Kovács
13.02.08,16:41
prosím poradte my som ztp a som evidovany na UP chcel by som začat podnikat a chcem sa opytat aka je vyška dotacie od eu. soc. fondu na začatie a ake vyhody resp. nevyhody tam su.Som evidovany viac ako rok a poberam polovičny inv.dochodok.Manželka je nezamestnana viac ako rok.dakujem za každu odpoved

Výška dotácie je závislá od kraja.
milan chovan
22.02.08,18:20
Dakujem za odpoved a poprosim či neviete ako to je s prešovskym krajom konkretne Poprad.
Martin Laluha-ENTREMISE
24.02.08,18:29
do 30 dni bez udania dovodu
Zoltán Kovács
24.02.08,19:31
Dakujem za odpoved a poprosim či neviete ako to je s prešovskym krajom konkretne Poprad.

Posledné info čo mám je okolo 80 tisíc.
Zoltán Kovács
24.02.08,19:32
do 30 dni bez udania dovodu

Chcem sa spýtať toto je na ktorú otázku odpoveď v tejto téme?
milan chovan
25.02.08,18:05
Ale počul som že invalidni dochodcovia maju narok na vyššiu dotaciu od štatu.Prave to som chcel zistit.Ak viete poradit budem rad.
Zoltán Kovács
25.02.08,18:12
Ale počul som že invalidni dochodcovia maju narok na vyššiu dotaciu od štatu.Prave to som chcel zistit.Ak viete poradit budem rad.

Obráť sa na miestne príslušný úrad práce. Tam ti dajú presné informácie.
milan chovan
04.03.08,15:59
potrebujem poradit dal som si urobit roletovy balkon a neskor som sa dozvedel že na to trebalo stavebne povolenie a ešte nejake vybavovačky okolo toho.Ma s tym niekto skusenost?Tiež to plati na plastove okna ktore mam už 2 roky.
milan chovan
05.07.08,11:36
Dobry den.Chcela by som poradit.Manžel je na polovičnom inv.dochodku a ja poberam davku v hmotnej nudzi.Chcela by som vediet či mam narok na opatrovatelsky prispevok.Manžel ma mieru poklesu pohybu 50percent.