majajaja
12.02.08,13:15
Ahojte pri kúpe bytu som mala ešte starú adresu, nedávno som si vybavila trvalý pobyt a aj nový občiansky preukaz. Mám túto skutočnosť ohlásiť na katastri, keď už mám trvalý pobyt v novom byte.Dakujem.Maja
hiker
12.02.08,13:11
Ano, zmeny je potrenme ohlasit.

Podla § 19 pism. a) katastralneho zakona vlastníci a iné oprávnené osoby sú povinní dbať, aby všetky údaje katastra týkajúce sa nehnuteľností alebo vlastníka nehnuteľností, ako aj zmeny týchto údajov mohli byť v katastri riadne evidované, a ohlásiť každú zmenu správe katastra do 30 dní odo dňa vzniku, zmeny alebo zániku rozhodujúcej skutočnosti a na vyzvanie správy katastra predložiť v určenej lehote doklady na zápis týchto údajov do katastra; na fyzické osoby sa nevzťahuje povinnosť ohlasovať údaje o nehnuteľnostiach uvedené vo verejných listinách a v iných listinách.

Podla § 16 ods. 2 vyhlasky 79/1996 Z. z. údaje o vlastníkoch a iných oprávnených osobách obsahujú mená, priezviská, rodné priezviská alebo názvy právnických osôb, ktoré majú nehnuteľnosti v správe, miesta ich trvalého pobytu alebo sídla, dátumy narodenia, rodné čísla alebo identifikačné čísla organizácií a iné identifikačné údaje.
elli
13.02.08,14:29
Ahojte pri kúpe bytu som mala ešte starú adresu, nedávno som si vybavila trvalý pobyt a aj nový občiansky preukaz. Mám túto skutočnosť ohlásiť na katastri, keď už mám trvalý pobyt v novom byte.Dakujem.Maja

Okrem toho, co napisal hiker, si tym usetris kopu problemov pri dalsom predaji bytu - od preukazovania podmienky oslobodenia od dane (vo nadvaznosti na trvaly pobyt a jeho trvanie), az po dokladovanie, ze ty - predavajuci s trvalym bydliskom "AB" si skutocne ty - vlastnik, ktory je na liste vlastnictva zapisany s bydliskom "ZY".
janaGT
13.02.08,14:34
akým spôsobom sa zmeny nahlasujú? Ja mám podobnú zmenu, zmenila som číslo domu.
hiker
13.02.08,14:57
akým spôsobom sa zmeny nahlasujú? Ja mám podobnú zmenu, zmenila som číslo domu.

Podla § 55 vyhlasky 79/1996 Z. z.

(1) Zmeny údajov katastra sa ohlasujú na tlačive „Hlásenie zmien“, ktoré poskytne bezplatne ktorákoľvek správa katastra.

(2) Každý, kto žiada o zmenu, podpíše vyplnené tlačivo „Hlásenie zmien“ na ktorejkoľvek správe katastra.

To tlacivo je priloha c. 11 Smernic na spravovanie katastra z roku 2000 (neviem, ci su prijate uz nove - mam len ich navrh spred roka).
vieroslava
13.02.08,15:39
Pozri si tuto:
http://www.porada.sk/t72617-hlasenie-trv-pobytu-na-katastri.html
Hlásenie trv.pobytu na katastri
vieroslava
13.02.08,15:42
Podla § 55 vyhlasky 79/1996 Z. z.

(1) Zmeny údajov katastra sa ohlasujú na tlačive „Hlásenie zmien“, ktoré poskytne bezplatne ktorákoľvek správa katastra.

(2) Každý, kto žiada o zmenu, podpíše vyplnené tlačivo „Hlásenie zmien“ na ktorejkoľvek správe katastra.

To tlacivo je priloha c. 11 Smernic na spravovanie katastra z roku 2000 (neviem, ci su prijate uz nove - mam len ich navrh spred roka).

Len doplním, že nemusíš zháňať to tlačivo. Napíš to normálne listom a môžeš to poslať doporučene poštou.

Doplnenie: Až teraz som si všimla, že si otázku zadala v dvoch témach a odpovedáme ti dvakrát.