ali
16.03.05,14:23
Ahojte,

prosim Vas, vie mi niekto poradit: vcera ma znamy poziadal o vyhotovenie danoveho priznania, minuly rok v sept. zalozil s.r.o. (internetovy obchod), nema ziadnych zamestnancov, su len dvaja spolocnici a konatel. Dal mi len nejake fakturky (najom, telefon...). Chcela by som Vas poprosit, kedze uz nemam vela casu na nastudovanie zakonov a sama som este danove priznanie pre s.r.o. nerobila, ako na to; na co si mam dat pozor, ake formulare dolozit k DP, a nejaky mensi postup, aby som nic nevynechala.
UZ SOM UPLNY CHODIACI CHAOS!!!
Sefcikova
18.03.05,14:29
najprv musia mať spravené podvojné účtovníctvo, pokiaľ nemajú, zaveď začiatoč. stavy - ZI spol. , koľko splatené, ZRF

potom naúčtuješ náklady a ostatné veci, skrátka všetky doklady, pokiaľ budeš robiť v účtov. programe, vytlačíš si výsledovku a súvahu, HV sa rovná
talčivá - DP PO, Výsledovka, Súvaha po 1x ako príloha + poznámky k účtov. závierke
Milan Oravec
26.03.07,19:48
Mám podobný problém - Výsledovka to je výkaz ziskov a strát? a aké poznámky k účtov. závierke sa odovzdávajú :eek:
Timka1
26.03.07,19:50
Výsledovka je výkaz ziskov a strát. Poznámky k účtovnej závierke, ktoré vyplňuješ zo súvahy, si kúpiš v papiernictvem majú cca 30 strán.
Milan Oravec
26.03.07,20:07
To si robíš srandu? Známy založil firmu v nov.2006 a má celkovo 20 účtovných položiek (čo na tých 30 strán napíše?)
Timka1
26.03.07,20:09
Uvádza iba tie hodnoty ktoré má. Samozrejme, že to nie je sranda, čo sa dá robiť? Tým lepšie pre neho, že nemá veľa položiek, aspoň rýchlo to urobí. Musíš tie poznámky vyplniť a podať s DP, bez srandy.
STRELEC
26.03.07,20:27
Mám podobný problém - Výsledovka to je výkaz ziskov a strát? a aké poznámky k účtov. závierke sa odovzdávajú :eek:Vzhľadom na otázku a termín by som si dovolil navrhnúť - rýchlo navštív nejakú účtovníčku, účtovníka zo svojho okolia a presvedči ju (ho), nech Ťa zachráni od najhoršieho a nejaké priznanie podá, rýchlo urobí (dorobí) účtovníctvo a podá ho ešte raz.
Na druhy výkazov sa budeš môcť opýtať pri ich podpisovaní.
Kvietocek
27.03.07,05:40
tie poznamky musia byt original z papiernictva alebo moze firma pouzit aj svoje poznamky?
Timka1
27.03.07,08:01
Pokiaľ ja viem, poznámky musia byť originál, ich cena nie je horobilná, cca 15,- Sk.
Gabca
27.03.07,08:22
tie poznamky musia byt original z papiernictva alebo moze firma pouzit aj svoje poznamky?

Poznamky mozu byt zakupene v papiernictve, alebo si ich mozes spracovat sama, ale musia mat dodrzany predpisany obsah, ktory je uvedeny v opatreni MF SR 4455/2003-92.
petovsan
29.03.07,16:03
K podávaniu DP PO mám otázku:
pokiaľ za s.r.o. konajú dvaja konatelia spoločne (teda nie každý samostatne), daňové priznanie z PPO asi musia podpísať obaja ... či stačí iba jeden?
petovsan
29.03.07,20:26
nikto mi neporadí, prosím ... :mee:?
evina
29.03.07,21:11
K podávaniu DP PO mám otázku:
pokiaľ za s.r.o. konajú dvaja konatelia spoločne (teda nie každý samostatne), daňové priznanie z PPO asi musia podpísať obaja ... či stačí iba jeden?

Áno musia podpísať obaja, ak je tak uvedené v spoločenskej zmluve. Ináč sa môže DP považovať za nepodané.
P.s. Je to to isté, ako keď sú v banke dva pospisové vzory a podpíše iba jeden príkaz je neplatný a neprijatý...