Misicka21
12.02.08,15:14
Ahojte, potrebovala by som len takú malú pomoc. Keď sa končí dohoda o vykonaní práce na dobu neurčitú alebo určitú potrebujem dať dohodárovi nejaké potvrdenie alebo zmluvu o skončení dohody??
Timka1
12.02.08,14:23
(2) Dohoda o vykonaní práce sa uzatvára písomne, inak je neplatná. V dohode o vykonaní práce musí byť vymedzená pracovná úloha, dohodnutá odmena za jej vykonanie, doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať, a predpokladaný rozsah práce, ak jej rozsah nevyplýva priamo z vymedzenia pracovnej úlohy. Písomná dohoda o vykonaní práce sa uzatvára najneskôr deň pred dňom začatia výkonu práce.

DoVP sa neuzatvára na dobu neurčitú alebo dobu určitú. Uvedie sa doba, počas ktorej má byť pracovná úloha splnená.
Môže sa dať dohodárovi oznámenie o tom, že splením úlohy a dohodnutej doby vymedzenej v dohode, sa končí.
ekopo
12.02.08,14:25
Dohoda na dobu určitú končí určeným dňom. Možno ju ukončiť aj pred týmto dňom, ak sa tak obe strany dohodnú. Pri dohodách platí všeobecne 15-dňová výpovedná doba.
Misicka21
12.02.08,14:30
Ďakujem.
A ešte jedna vec, dohodár prišiel ku mne s tým že keď je na úrade práce a poberá dávky že nesmie robiť na dohodu, je to pravda?? Preto chce skončiť dohodu.
Timka1
12.02.08,14:32
Môže pracovať na DoVp alebo aj na DoPČ. Avšak uchádzač o zamestnanie evidovaný na úp môže zarobiť na dovp max. 3200 mesačne a odpracovať 64 hodín.
Misicka21
12.02.08,14:40
Tak má. Chce byť asi len múdry:rolleyes:.
Ďakujem
Timka1
12.02.08,14:42
Aké dávky poberá? Ak sociálne dávky, tak mu budú krátené o tú časť, ktorú zarobí.

A ak by zarobil viac ako je tých 3200 mesačne, bude vyradený z evidencie.
Milla
13.02.08,08:22
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ako je to s nahlasovaním dohodára na soc. poisťovňu?
Liptáčik
13.02.08,08:40
Dohodára, tak isto ako pracovníka musíš prihlásiť do Soc. poisťovne. Na prihlasovacom trlačive označíš DOVP. Prihlásenie musí byť p r e d dohodnutým nástupom do práce. Npr. Dohoda od 1. 2., prihlásený 31. 1.
Po ukončení DOVP je ho potrebné odhlásiť.
MIRKA111
14.04.08,04:11
Ak by sme z dohodárom chceli skončiť dohodu o skončení dohody, môže sa uzavrieť aj v deň skončenia?
dalilada
14.04.08,04:38
Ano
MIRKA111
14.04.08,04:46
Neviete na aký § Zákonníka práce sa môžem odvolať?
Chobot
14.04.08,05:35
Neviete na aký § Zákonníka práce sa môžem odvolať?

Odvolaj sa na § 228a ods. 3:

(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15-dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.
Viera Klimentová
23.05.08,07:18
Mám v tejto súvislsoti jednu práve aktuálnu otázku. Ak nie je spokojnosť s vykonanou prácou a ak je dohoda o vykonaní práce uzatvorená na dlhšiu dobu, je možné ukončiť ju výpoveďou s 15-dňovou lehotou ?
Tweety
23.05.08,07:20
Mám v tejto súvislsoti jednu práve aktuálnu otázku. Ak nie je spokojnosť s vykonanou prácou a ak je dohoda o vykonaní práce uzatvorená na dlhšiu dobu, je možné ukončiť ju výpoveďou s 15-dňovou lehotou ?
Áno, je to v súlade s § 228 odst 2 ZP.
Viera Klimentová
23.05.08,07:43
Ďakujem.
ZlaticaB
13.06.08,05:23
Ak je Dohoda o prac. čin. uzatvorená na dobu určitu končí sa týmto dňom. Je potrebná aj nejaká písomnosť samozrejme okrem odhlášky zo SP?
Jara
13.06.08,05:52
Nieje potrebná žiadna písomnosť voči organizaciám
ZlaticaB
13.06.08,07:08
Ďakujem
LadyK
23.09.11,15:35
Zdravím Vás :-)
chcem sa niečo opýtať, možno je to hlúposť, ale aj tak - mám uzatvorenú DoVP ohľadne robenia prekladov, okrem toho som šéfovi pomáhala aj poradenstvom v oblasti vybavovania rodinných prídavkov v Rakúsku. Tie sa samozrejme robia len občas. Stále som registrovaná na UPSVaR. Od 1.10. nastupujem do zamestnania v Brne a nebudem mať aspoň zatiaľ čas na preklady a na tie prídavky už vôbec nie, preto som sa so šéfom dohodla na ukončení. Keďže onedlho budem mať prac. zmluvu, ktorú samozrejme zašlem na úrad práce, potrebujem im zasielať aj ukončenie DoVP? Vďaka za odpovede (aj keď viem, že je to hlúpa otázka)
rodina1
23.09.11,17:22
Zdravím Vás :-)
chcem sa niečo opýtať, možno je to hlúposť, ale aj tak - mám uzatvorenú DoVP ohľadne robenia prekladov, okrem toho som šéfovi pomáhala aj poradenstvom v oblasti vybavovania rodinných prídavkov v Rakúsku. Tie sa samozrejme robia len občas. Stále som registrovaná na UPSVaR. Od 1.10. nastupujem do zamestnania v Brne a nebudem mať aspoň zatiaľ čas na preklady a na tie prídavky už vôbec nie, preto som sa so šéfom dohodla na ukončení. Keďže onedlho budem mať prac. zmluvu, ktorú samozrejme zašlem na úrad práce, potrebujem im zasielať aj ukončenie DoVP? Vďaka za odpovede (aj keď viem, že je to hlúpa otázka)

Záleží na tom, čo bude skôr. Ak bude ukončenie DoVP skôr ako uzatvorená nová PZ, je potrebné ukončenie DoVP odovzdať na úrade. Ak bude uzatvorená skôr PZ, ukončenie DoVP nemusíš odovzdávať, nakoľko ťa z úrade práce vyradia na základe uzatvorenej PZ.