Lion Topoľčany
12.02.08,17:53
Nehnevajte sa, že som to nezaradila medzi materské 2008, ale toto je špecifický prípad: v polovici mája nastupujem na materskú dov. Zatiaľ som pracujúca s relatívne nízkym príjmom, už som sa dočítala, že môžem poprosiť terajšieho zamestnávateľa, aby ukončil so mnou prac.pomer napr. k 30.4.2008 a uzatvoril nový PP k 1.5.2008 s VZ 28.200,-Sk, lenže to má chybyčku krásy: náš firemný právnik toto majiteľovi neodporučil s tým, že ak sa vrátim z materskej a budem "nadbytočná", bude mi musieť vyplatiť"veľké"
odstupné. Takže hľadám iné riešenia: jednou z možností by bolo stále pracovať pre tohto "lakomca" a okrem toho uzatvoriť ešte jeden HPP vo firme môjho manžela k 1.5.2008. Uznajú to na sociálke a pomôžem si tým, aby som dostala max.materskú? Niekde na školení /myslím si/ som počula, že dnes môžete mať teoreticky aj 3 HPP, otázne je , či to časovo stíhate?
Ďakuje za odpovede.
katarina.j
12.02.08,20:36
tak ak sef nepopusti a nezvysi vam prijem "aspon na papieri" tak nemate inu moznost len sa zamestnat u manzela. Ak vladzete a nemate rizikove tehotenstvo, môzete "makat"...vo viacerych firmach.