refuggio
12.02.08,18:05
ahojte, poradíte mi prosím? v priebehu januára 2007 (nepamätám si presný dátum už) som nastúpil do firmy, máme krátky a dlhý týždeň, striedajú sa ... 12 hodinová pracovná zmena... aký mám v tomto prípade nárok na dovolenku? ako sa pri 12 hodinových zmenách ráta dovolenka? ako 1,5 pracovného dňa?
od tohto dátumu nástupu do konca roka som čerpal 5 dní dovolenky a údajný zostatok mojej dovolenky mi bol poslaný že mám iba 3,5 dňa ... z čoho som ostal :eek:
ďakujem Vám za vysvetlenie ... ;)
ekopo
12.02.08,17:16
Základná výmera dovolenky je štyri týždne, t.j. 20 dní. Ak si nastúpil nevieš kedy :) možno v priebehu januára, tak si základnú výmeru D vypočítaš veľmi jednoducho. 20/12 * počet mesiacov zamestnania. Minimálne na 18 dní máš nárok. Ak je nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas je možné, že firma má interný predpis ohľadne D. Základná výmera by však nemala byť v tomto prípade dotknutá. Apropo, nemáš pracovnú zmluvu, že nevieš kedy si nastúpil?
refuggio
12.02.08,21:04
nebol som pri pracovnej zmluve vtedy ked som to pisal, lebo som riesil otravnych zakaznikov :) iba som chcel vediet ci to je nejak inak v pripade tych co makaju 12 hodinove zmeny a strieda sa im kratky a dlhy tyzden ... :confused: