damati
12.02.08,20:51
Má niekto skúsenosti ako zabrániť pri zistených žlčových kameňoch tvorbe ďalších? Môj syn má drobné žlčové kamene a podľa sonografického vyšetrenia sa mu postupne zväčšujú a tvoria ďalšie. Nechcem ho dať operovať dokedy to nie je nutné.:(
Zolo
12.02.08,21:01
Pri niektorých čistiacich kúrach (napr. Golden Yacca) väčšina druhov kameňov sa rozpustí, ale to trvá určitú dobu, min. pol roka. V každom prípade treba si veľmi všímať pitný režim :)
sunborn
17.02.08,14:21
Na rozpustenie kamenov by som nevsadzal. Nie vsetky kamene su odstranitelne tymto sposobom. Treba sa poradit s gastroenterologom. Pocul som nazory lekorov, ze kym kamene nesposobuju problemy treba ich nechat na pokoji. 100 ludi = 100 nazorov
Rozalka
17.02.08,14:33
Na rozpustenie kamenov by som nevsadzal. Nie vsetky kamene su odstranitelne tymto sposobom. Treba sa poradit s gastroenterologom. Pocul som nazory lekorov, ze kym kamene nesposobuju problemy treba ich nechat na pokoji. 100 ludi = 100 nazorov
Mne vysvetlili, že "vôľa" žlčníka tvoriť kamene je jeho choroba a on si ich aj po rozpustení znova vytvorí. To je ako s mandľami - ak sú choré, musia ísť von.
33andrea
18.02.08,21:11
Ahojte, ja mam velmi dobre skusenosti s vytazkom z ciernej redkovky - RABANON, da sa kupit aj na Slovensku v niektorych lekarnach. Je vsak pravda, ze lekari maju na taketo prostriedky na liecenie negativne nazory (vatcsinou) ale ja mam osobnu skusenost-velmi dobru. Dalej vela pohybu, takutin, ...atd. Je vsak aj pravda, ze nie vsetky sa rozpustia. A dalsia skusenost je, ze urcite to treba sem- tam sonograficky vysetrit. Lebo to mam zasa druhu skusenost v blizkej rodine, ze v tom pripade bola robena operacia asi za 30sek. 12.oo.A to blizkej osobe nikdy nic nebolo :confused:. Nastastie to STASTNE dopadlo. A este nieco...da sa dost info. zistit aj na internete- aj odbornych...to by som tiez poradila..ale aj liecenie priorodnymi produktami ...bylinky...atd...a konzultacia s gastroenterologmi...ja som oslovila asi 10 aj CR aj SR. A niekedy boli zaujimave lekarske nazory. Ale to sono, z casu na cas by som urobila.
damati
20.02.08,16:13
Sono mu raz za čas robia, zatiaľ je to vraj v pohode, ale na CT vyšetrení mu tie kamene svietili, vraj sú úplne skalcifikované ako kosti. Také sa vraj už nerozpustia. Ja som mu skúšala dávať bielu reďkovku s žihľavovým čajom a citrónovou šťavou, ale nič to s ním nerobilo a neznášal to, bolo to strašne hnusné.
kitky
20.02.08,18:04
Má niekto skúsenosti ako zabrániť pri zistených žlčových kameňoch tvorbe ďalších? Môj syn má drobné žlčové kamene a podľa sonografického vyšetrenia sa mu postupne zväčšujú a tvoria ďalšie. Nechcem ho dať operovať dokedy to nie je nutné.:(

Je tu este jedna moznost. Rozbitie kamienkov tlakovou vlnou a postupne vylucenie stolicou. Informuj sa na to, alebo si najdi nejake informacie na nete.
ilona
21.02.08,04:24
Ja by som mu doporučila to vybrať.Keď som bola na operácii žľčníka,lekár mi vysvetľoval,že dlhodobé " pestovanie" týchto kameňov môže spôsobiť porušenie pankreasu a ten sa už lieči ťažko.Vyberali mi ich laparoskopicky a nebola to vôbec nejaká náročná operácia,na 4 deň som bola doma.
damati
21.02.08,15:58
Ja by som mu doporučila to vybrať.Keď som bola na operácii žľčníka,lekár mi vysvetľoval,že dlhodobé " pestovanie" týchto kameňov môže spôsobiť porušenie pankreasu a ten sa už lieči ťažko.Vyberali mi ich laparoskopicky a nebola to vôbec nejaká náročná operácia,na 4 deň som bola doma.
Ako sa máš po operácii, nemáš žiadne problémy, prípadne diétne opatrenia?
bonita
21.02.08,18:27
Neviem kolko ma tvoj syn rokov, v mladom veku su podla mna zriedkave, zvacsa sa tvoria zo sposobu zivota a stravy.
Laparoskopia je celkom nenarocna operacia. Co sa stravy tyka, tiez som mala toho strasiaka, ze celozivotna dieta, ale je to omyl. Ja aj moj muz ich mame vybrate a mozeme jest uplne vsetko, co predtym sa nedalo - prezili sme si zlcnikove zachvaty a tie teda neprajem nikomu - jedna z najhorsich bolesti. Citala som vtedy na nete aj to, ze tym, ze neustale drazdia zlcnik, mozu v nejakych percentach sposobit rakovinu zlcnika. Potom som zase citala, ze tym ze stavy idu teraz rovno do creva, mozu sposobit rakovinu creva - tak clovek si nevyberie, len dufa, ze nema na to prepdopklady.
Co sa vybratia tyka, spolahla by som sa plne na synovho lekara, ked a kedy to uzna za vhodne.
ilona
22.02.08,04:36
Ja sa mám po operácii veľmi dobre,je to už 15 rokov,od tedy som žlčníkový záchvat nemala,jem všetko.Žiadnu dietu som nedržala ani po operácii,len som postupne skúšala potroche to čo som do tedy nemohla.
damati
22.02.08,14:10
Neviem kolko ma tvoj syn rokov, v mladom veku su podla mna zriedkave, zvacsa sa tvoria zo sposobu zivota a stravy.
Laparoskopia je celkom nenarocna operacia. Co sa stravy tyka, tiez som mala toho strasiaka, ze celozivotna dieta, ale je to omyl. Ja aj moj muz ich mame vybrate a mozeme jest uplne vsetko, co predtym sa nedalo - prezili sme si zlcnikove zachvaty a tie teda neprajem nikomu - jedna z najhorsich bolesti. Citala som vtedy na nete aj to, ze tym, ze neustale drazdia zlcnik, mozu v nejakych percentach sposobit rakovinu zlcnika. Potom som zase citala, ze tym ze stavy idu teraz rovno do creva, mozu sposobit rakovinu creva - tak clovek si nevyberie, len dufa, ze nema na to prepdopklady.
Co sa vybratia tyka, spolahla by som sa plne na synovho lekara, ked a kedy to uzna za vhodne.
Zatiaľ sme s lekárkou dohodnuté, že ich netreba vyberať, záchvaty nemáva.
Marta V
22.02.08,14:15
Ja som počula, že je dobré každé ráno nalačno vypiť polievkovú lyžicu olivovélo oleja, do ktorého sa nakvapká šťava z citróna a zapiť vodou. Je to potrebné piť dlhodobo a kamene ak sú nie veľke sa vraj rozpustia.
Zolo
24.02.08,12:46
Na rozpustenie kamenov by som nevsadzal. Nie vsetky kamene su odstranitelne tymto sposobom. Treba sa poradit s gastroenterologom. Pocul som nazory lekorov, ze kym kamene nesposobuju problemy treba ich nechat na pokoji. 100 ludi = 100 nazorov


Súhlasím s tvrdením 100 ludí = 100 názorov. Ale záleží aj na "váhe" názoru.
Napríklad o šoférovaní má väčšiu váhu názor Schumachera, ako mojej susedy, ktorá nemá vodičák:).
Na rozpúšťanie kameňov vsádzajú aj diplomovaný lekári (ja poznám dvoch).
Je pravda, že ich je málo, lebo mnoho lekárov má negatívny názor na užitočnosť alternatívnych metód liečby. Jeden lekár z Košíc má aj štatistiku úspešnosti, ktorá prekračuje 90%.
Keby som bol chirurgom, odporúčal by som vôbec nič nerobiť a čakať, kým kamene narastú, aby som mal robotu:D:D:D.