Hella1
12.02.08,23:02
Dobrý deň, potrebovala by som radu. Je pravda, že aj po rozvode a po majetkovom vysporiadaní majú bývalí manželia ešte tri roky nárok na majetok toho druhého, ktorý získajú po rozvode? Za radu ďakujem
willma
12.02.08,22:24
myslím, že si chybne vysvetľuješ pojmy, keď sa rozvediete a vysporiadate majetok tak je to v poriadku. BSM sa má vysporiadať, ale najneskôr do troch rokov od právoplatnosti rozsudku o rozvode. Keď sa podarí skôr tak to je len dobre.
dad111
13.02.08,06:22
To je uz ozaj silna kava. Co by to bolo za cloveka, ktory by po tej vsetkej spine co na seba navalia dvaja ludia pri rozvode a deleni majetku, este chcel nieco od svojho byvaleho partnera. Dufam, ze to nie si Ty ktora by si to ziadala. Ak ano napis prosim Ta co Ta k tomu vedie. Neverim, ze by takato vec napadla niekoho, kto rozvod a delenie zvladol serioznou dohodu.
Hella1
13.02.08,10:53
Nie nie som to ja, jedná sa o môjho brata riešime problém bytovej otázky môjho brata. Totiž chcel by sa rozviezť a hneď po vysporiadaní/momentálne nič nevlastnia ako manželia/ by si chcel kúpiť byt z časti na hypotekárny úver a z časti z penazí od rodičov,ja som počula, že aj na ten byt by si mohla manželka nárokovať do troch rokov/a ona by to urobila, ak by mohla, lebo čaká iba na to kedy to urobí/. Mne sa to tiež nezdá, ale dnes je možné všeličo. Tak som potrebovala radu či niekto o tom nepočul a ak ano kde sa o tom píše
Hella1
13.02.08,11:34
To by potom znamenalo že akonáhle sa rozvedie a vysporiada sa BSM tak si môže bezproblémov vziať hypotéku?
willma
13.02.08,12:34
To by potom znamenalo že akonáhle sa rozvedie a vysporiada sa BSM tak si môže bezproblémov vziať hypotéku? určite áno, bude rozvedený, rozsudok nadobudne právoplatnosť a odvtedy bude jednať sám za seba. Prirovnala by som to k tomu, že pred uzavretím manželstva mal partner svoje vlastné bývanie, tiež je to v prípade rozvodu vyňaté s delenia majetku, druhý partner si môže akurát uplatniť preukázateľné výdavky prípadné investície ktoré vznikli po uzatvorení manželstva. Nemá nárok na polovicu bytu a ani na náhradné bývanie ani ubytovanie, ako sa písalo vo viacerých témach v súčasnosti dokonca ani trvalý pobyt nie je dôvod na hľadanie náhradného bývania, pokiaľ bola nehnuteľnosť nadobudnutá pred uzatvorením manželstva. Rovnaké je to aj po rozvode.
Jediný problém by bol, keby bola exmanželka náhodou tehotná, aj keď s iným partnerom do nejakých cca 300 dní od rozvodu je za otca považovaný a do rodného listu zapísaný bývalý manžel, ale to už je mimotemy
Hella1
13.02.08,13:58
Ďakujem, tak dúfam že sa nám podarí to nové bývanie vybaviť.
Mária27
13.02.08,20:52
Tie tri roky sú o niečom inom.
Zo zákona, ak si do troch rokov manželia nevysporiadajú majetok (dohodou alebo rozhodnutím súdu), po troch rokoch od rozvodu doterajšie bepodielové spoluvlastníctvo sa mení na podielové v pomere 1:1.