tacasina
13.02.08,06:46
Dobré ránko prajem.
Mám takú malú otázku. Účtujem ako začiatočníčka PU v MRP a neviem ako správne zaúčtovať zaplatené fa. Nastavím sa do vystavených, alebo došlých faktúr a kliknem na okienko uhradiť. Potom sa ma opýta, či chcem úhradu zaúčtovať aj do účtovného denníka. Túto takto zaúčtujem.
Ale ako je to z pokladňou ? V pokladni zaúčtujem príjem, alebo výdaj za fa. a znova treba nahodiť do účtovného denníka z pokladne?
Jednoduché účtovníctvo v MRP ovládam, ale s týmto si akosi neviem rady.
Poradí mi prosím niekto ?
Zoltán Kovács
13.02.08,06:03
Dobré ránko prajem.
Mám takú malú otázku. Účtujem ako začiatočníčka PU v MRP a neviem ako správne zaúčtovať zaplatené fa. Nastavím sa do vystavených, alebo došlých faktúr a kliknem na okienko uhradiť. Potom sa ma opýta, či chcem úhradu zaúčtovať aj do účtovného denníka. Túto takto zaúčtujem.
Ale ako je to z pokladňou ? V pokladni zaúčtujem príjem, alebo výdaj za fa. a znova treba nahodiť do účtovného denníka z pokladne?
Jednoduché účtovníctvo v MRP ovládam, ale s týmto si akosi neviem rady.
Poradí mi prosím niekto ?

Účtovný denník - Funkcie - Faktury,pohladavky,zavazky - Faktury vydane, alebo dosle

A tam urobíš uhradu. Ak úhrada je cez účet, tak dáš úhradu zapísať aj do denníka. Ak úhrada je cez pokladňu, tak dáš zapísať do pokladničnej knihy. Takto hotovostnú úradu mášba v pokladni. Prejdeš do pokladne postavíš sa na zápis a cez funkcie si dáš zaúčtovať do denníka.
tacasina
13.02.08,06:11
Účtovný denník - Funkcie - Faktury,pohladavky,zavazky - Faktury vydane, alebo dosle

A tam urobíš uhradu. Ak úhrada je cecz účet, tak dáš úhradu zapísať aj do denníka. Ak úhrada je cez pokladňu, tak dáš zapísať do pokladničnej knihy. Takto hotovostnú úradu mášba v pokladni. Prejdeš do pokladne postavíš sa zápis a cez funkcie si dáš zaúčtovať do denníka.

Veľmi pekne ďakujem.
tacasina
13.02.08,06:24
Nehnevajte sa, ale ešte jedna otázka.
Keď potom nahadzujem výpis z BU do účtovného denníka treba zaplatenú fa zasa zaúčtovať zápisom 321/221, alebo 221/311 ?

Dúfam, že potom už budem zasa o niečo múdrejšia.
Zoltán Kovács
13.02.08,06:26
Nehnevajte sa, ale ešte jedna otázka.
Keď potom nahadzujem výpis z BU do účtovného denníka treba zaplatenú fa zasa zaúčtovať zápisom 321/221, alebo 221/311 ?

Dúfam, že potom už budem zasa o niečo múdrejšia.

Odberateľská faktúra 221/311
Dodávateľská faktúra 321/221

Predkontáciu program ponúka automaticky. Možno,že ťa pletie to, že zápis v účtovnom denníku je hneď vedľa zaúčtovania faktúry.
tacasina
13.02.08,06:30
Dúfam, že to urobím dobre. Mám z toho veľké obavy.
andrea55
13.02.08,08:36
ešte malá pomôcka, prekontroluj nezaplatené došlé a odoslané faktúry s účtom 321 a 311 keď máš všetko zúčtované tak ti bude sediet koňečný zostatok