maja7
13.02.08,06:52
Ahojte všetci poraďáci!
Veľmi pekne Vás prosím poradiť:
Dať do DLM samostatný monitor, Ram-ku USB kľúč? Totiž ja osobne účtujem v PU, ale poprosil ma jeden známy, aby som mu urobila v JU účtovníctvo za minulý rok. Vôbec nemá v majetku počítač, /používa svoj vlastný nie firemný/, ale kúpil monitor, Ram-ku a USB klúč, čo s tým? Podľa pravidiel do DLM má ísť to čo môže slúžiť samostatne, čo sa o týchto veciach povedať nedá. Bez počítača nefungujú. Dať ich len do prevádzkovej réžie?A ďalšia vec čo ma zarazila medzi bločkami, ktoré chce dať do nákladov sú aj okuliare a šošovky, trochu ma to zarazilo. Stretli ste sa už s ničím podobným? Dať to kam do DLM alebo len do prevádzkovej réžie?
Veľmi pekne ďakujem za radu a prajem všetkým pekný deň.
Maja7
ego.mc
13.02.08,06:52
USB kľúč slúži na prenos dát medzi rôznymi počítačmi, tam problém nevidím. RAM je jednoznačne súčasť konkrétneho počítača. Ak si ju chce uplatniť ako VOZD, mal by si dať do majetku počítač. To platí aj pre monitor.
A okuliare a šošovky? Skoro ako vtip:)
ilona
13.02.08,08:32
Tiež som sa stretla s tým,že majiteľ si dal do nákladov okuliare,bola to suma okolo 18000,-sk.Zdôvodňuje to tým,že keby už nepracoval-je na dôchodku,tak by také kvalitné nepotreboval.Potrebuje to len v práci,ani som mu to nevyhovorila,aj som to dala do nákladov,povedala,že na jeho zodpovednosť,ale kontrola ešte nebola.
maja7
13.02.08,10:49
dakujem
marcelaStanakova
13.02.08,10:51
ja účtujem monitor ako príslušenstvo k PC
Monika Kováčová
13.02.08,10:55
ja účtujem monitor ako príslušenstvo k PC
správne, ale PC musí byť v obchodnom majetku podnikateľa...