maska2
13.02.08,07:02
Ahojte poraďáci.Neviem si rady s týmto problémom. V roku 2006 boly vystavená dodavateľská faktúra na nájom priestoru za celý rok 2007. SZCO zrušila ale prevádzku . Následne jej zostal nevysporiadaný záväzok ohľadom nájmu.Ten sa odzrkadluje vo výkaze o majetku a záväzkoch. Čo s tým, aby sa to vyčistilo, keď to nebude nikdy uhrdené?Ďakujem za pomoc.
maska2
13.02.08,06:22
Môžete mi prosím Vás niekto poraďiť?
Zoltán Kovács
13.02.08,06:23
Môžete mi prosím Vás niekto poraďiť?

Treba dobropis vystaviť z dôvodu zrušenia prevádzky, a vlastne nevyužitia prenájmu.
ekopo
13.02.08,06:25
Ak bola vystavená FA na celý rok a podmienky sa zmenili (zrušenie nájmu) tak by mal byť na zostávajúcu časť vystavený dobropis.
ekopo
13.02.08,06:26
A máš to potvrdené 2x :)
Zita5
13.02.08,06:47
Súhlasím z horeuvedenými príspevkami , avšak doplním , treba zhodnotiť zmluvu o nájme - trvanie nájmu a ukončenie nájmu , či zo zmluvy niečo nevyplýva ako napr. výpovedná lehota , počas ktorej nájom musí uhradiť .
Ak ukončenie nájmu podľa písomnej dohody je v poriadku , tak listom požiadajte o vystavenie dobropisu za uvedené obdobie .Stornovať záväzok jednostranne nemôžete , tam musí byť dohoda oboch strán .
maska2
13.02.08,07:19
A čo s tým, ak mi druhá strana už nebude chcieť ten dobropis vystaviť z dôvodu uzavretia svojho účtovníctva za rok 2007?
Zita5
13.02.08,07:25
A čo s tým, ak mi druhá strana už nebude chcieť ten dobropis vystaviť z dôvodu uzavretia svojho účtovníctva za rok 2007?

Ja v tom nevidím problém , pokiaľ bol riadne nájom ukončený a zmluvné strany sa v dobrom rozišli . Predsa aj druhá strana , ak má vyšlú FA , tak to účtovne musí vysporiadať.Tiež by mali problém s neuhradenou pohľadávkou , ktorú by vykazovali .
O tom sú zmluvy resp.dohody o ukončení nájmu , kde by aj tieto veci mali byť riešené .