scarlet308
13.02.08,07:26
:eek::mee:;)chcela by som poradit.V sptembri my nastupilo dieta do školky.Ja som ešte ostala z druhým dietatom doma. Pred pár dnami som sa dozvedela ,že moje dieta vylučia zo škôlky z dovodu velkého počtu detí v škôlke a preto lebo može ostať so mnou doma ked som na materskej maju na to právo?Doma mam zmluvu podpísanu riaditelkou školy že dieta je priate do školky na rok2007/2008 prosím poradte
Kathryn
15.02.08,13:13
Viem, že sa ti toto nepáči, ale predpokladám, že nemáš dieťa v predškolskej triede. Ja stojím na opačnej strane, pretože pracujem a moje trojročné dieťa opatruje stará mama, pretože v škôlke nemajú pre neho miesto. A na 100 % viem, že v našej skôlke sú detičky, ktoré majú mamy na materskej dovolenke. Hnevá ma to, ale chybu som spravila ešte minulý rok v marci, keď mal synček 2 roky a dva mesiace a pripadalo mi priskoro riešiť niečo ako škôlku. Aj som sa nedávno pýtala, či by nemohol nastúpiť, ale majú plný stav a nedá sa s tým nič robiť.
Myslím, že u Vás postupovali preto takto, lebo potrebovali do škôlky umiestniť dieťatko pracujúcej matky, a sama uznaj, že ty sa skôr postaráš o dieťa keďže si doma. Neskúšala si inú škôlku, možno majú voľné miesta inde.
A blíži sa marec, obdobie nielen daňových priznaní, ale aj obdobie prihlasovania detičiek do škôlky. Takže nezabudnite, koho sa to týka.;)
Dana K.
03.03.08,21:28
Aj u nás to funguje v škôlke tak, že prednostne sú prijímaní predškoláci a deti pracujúcich rodičov.

Predstav si situáciu, že ste obaja manželia pracujúci, ste sami v cudzom meste, žiadna babička, teta, sestra a ani iná príbuzná po ruke, ktorá by sa postarala o dieťa a dieťa nevezmú do MŠ, lebo sú tam deti, ktorých maminy (príp.ocinovia) sú doma s druhým dieťaťom. Tiež by sa ti to asi nepáčilo, hmm :confused: