Maťa N.
13.02.08,07:40
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. K mojej otázke som už niektoré odpovede našla, tie uvádzam a prosím o posúdenie, či som ich pochopila správne. Budeme začínať s prevádzkou (cukráreň), ktorá bude otvorená od 8. hodiny do 20. hodiny večer. Predavačky by sa mali striedať takto:
1. deň odpracuje 12 hodín,
2. deň odpracuje 10 hodín,
potom má 2 dni voľna.
- zamestnankyne sú odmeňované mesačnou mzdou
- v pracovnej zmluve budú mať uvedený týždenný pracovný čas 38 a 3/4 hod
- za soboty a nedele nebudú mať príplatky
- v prípade, že budú mať dovolenku, odčítam im hodiny, ktoré mali v daný
deň odpracovať
- v prípade, že bude pracovať vo sviatok, bude mať príplatok 50%
- za 12 hodinovú smenu má nárok na 1 stravný lístok

Moje otázky:
Máme preplácať sviatky, ktoré pripadnú na deň, keď má pracovníčka voľno (aj v sobotu a nedeľu)?
Počas štyroch mesiacov by sme mali dodržať (priemer) ustanovený týždenný pracovný čas. V prípade, že zamestnankyňa odpracuje menej hodín (nevyjde jej 38 a 3/4 hod.), nemusíme to dorovnávať?
Sú ešte nejaké ďalšie podmienky, ktoré je potrebné pri takomto rozložení pracovnej doby dodržať?

Vopred ďakujem za odpoveď.
Jana Motyčková
13.02.08,09:14
Ku sviatkom - ak im na sviatok nepripadne zmena, sviatok sa neprepláca. Ak priemerne odpracujú menej - ak by to malo byť pravidelne, treba im dať kratší prac. čas do zmluvy. Inak by ste sa mali snažiť rozvrhnúť zmeny tak, aby to splnili, ale ak by to nebolo veľa hodín a nie vždy, myslím, že žiaden problém by z toho nemal byť (hlavne keď sú odmeňovaní mesačne).
Inak je to OK - treba dodrźať 12 hodín prestávku medzi dvoma zmenami.
Maťa N.
13.02.08,09:34
Ďakujem.
Mikolajova
10.04.08,17:14
Prosím Vás, aký je fond pracovného času pre pracovníkov za 03/2008 ak majú v zmluve stanovený týždenný pracovný čas 38 a 3/4 hod?
Mikolajova
11.04.08,04:26
Zamestnanci pracujú na zmeny ale nie Po-Pi ale Po-Ne tak aby týždenný fond bol 38,75. Mňa len zaujíma či mesačný fond im môžem určiť 21 dní x 7,75 = 162,75 a čo do majú naviac dať do nadčasových.
Chrusťa
29.11.11,08:11
Dobrý deň čím viac čítam o nerovnomerne rozvrhnutom prac. čase tým viac som z toho jeleň. Chcela by som vás touto cestou skúsených mzdárov požiadať o pomoc. Máme 2-zmennú prevádzku, a teda týžd. čas. fond by nemal presiahnuť 38,75hod. Máme k dispozícií 3 zamestnancov, kt. sa striedajú v 11,5hod a 7h zmennách. Ako im správne naplánovať zmennový kalendár, aby všetko bolo v zmysle zákonníka práca. Doposiaľ robili systémom takto: DD-NN-DD-NN, pričom denná bola po 11,5h, potom bolo voľno nasledovala nočná po 11,5hod, opäť nočná 11,5hod, voľno, Denná 11,5h,Denná 11,5h, voľno, nočná 11,5h, nočná 7h. Tento cyklus sa im opakoval. Dá sa povedať, že šlo o dvojtýždenný cyklus, potom bolo pauza a opäť dva týždne systémom aký som rozpísala. No nevidí sa mi to, aby to bolo správne. Viete mi niekto s tým pomôcť? Chcela by som, aby všetko bolo ako má byť a keďže nemám s tým skúsennosti obraciam sa o pomoc k vám. Prosím
Chrusťa
30.11.11,06:39
posúvam svoju tému a uvítam skúsenosti mzdárov...