katarina77
13.02.08,08:01
Dobrý deň. Viem že v otázke zaokrúhľovania DPH toho bolo už popísané dosť, ale nenašla som odpoveď na svoj "problémik".Viem že zaokrúhľovanie DPH je riešené v pra.26 Zákona a zaokrúhľuje sa na desaťhaliere. Chodia nám ale faktúry, kde dodávateľ vôbec nezaokrúhľuje, napr. DPH je 100,94Sk, alebo naopak zaokrúhľuje na celé koruny hore alebo dole. Šéfka mi povedala že za vyčíslenie DPH je zodpovedný ten kto vystavuje faktúry, takže mi takto DPH tiež evidujeme, aj keď to musím niekedy natvrdo prepísať, lebo program ma upozorňuje na to, že DPH je zle vyčíslená. Čo si o tom myslíte? Ďakujem.
Paula
13.02.08,07:04
Účtujem sumy presne podľa údajov na faktúre.
evina
13.02.08,07:07
Len pridám, to je vec, ktorú nemôžem po toľkých rokoch existencie DPH pochopiť ako môže niekto vystaviť faktúru s takýmito údajmi. Nie je ich málo a bohužiaľ to robia aj veľké a známe firmy..... Už len logicky vieme, že naša mena nepozná 0,04 alebo 0,40 hal. a kľudne to uvedú...
alušik
13.02.08,07:13
§75 ods.4
Za správnosť údajov vo faktúre a za včasnosť jej vyhotovenia zodpovedá platiteľ, ktorý dodáva tovar alebo službu, a to aj v prípade, ak je faktúra vyhotovená prostredníctvom inej osoby alebo zákazníkom
katarina77
13.02.08,07:37
Ďakujem, hlavne alušik - rýchla a presná odpoveď. V zákone to takto presne stojí, len som to akosi prehliadla . Takže tie stotinky halierov zaokrúhlim až na daňovm priznaním ak to chápem správne.A ten rozdiel zaúčtujem ako zaokrúhlenie.