Petmar33
13.02.08,09:23
Dobry den.
Potreboval by som poradit, ako ziskat prefinancovanie mojho podnikatelskeho zmeru. Chcel by som postavit restauraciu. Miesto mam uz vyhladnute, je tam moznost ziskat pozemok za vyhodnych podmienok, cisto teoreticky, najomna zmluva napr. na 10 rokov za korunu. Potreboval by som ale prefinancovat samotnu stavbu. Moja otazka znie, je mozne ziskat od banky uver na prefinancovanie nehnutelnosti na podnikatelsky zamer s tym, ze by sa rucilo danou stavbou? Mate niekto s niecim podobnym skusenosti?
V pripade, ze taka moznost nieje....mam druhu otazku, kde by som nasiel mozneho investora? :)
Za odpovede a kazdu radu vopred velmi pekne dakujem.
Martin Mocko
13.02.08,08:31
http://www.nadsme.sk/

Ale je aj zopar firiem, ktore ti poskytnu kapital (ak sa im zapaci tvoj projekt) s tym, ze budu mat nejaku majetkovu ucast na tvojej spolocnosti... To je dan za to, ze nemas vlastne financie.
Petmar33
13.02.08,09:40
Dakujem za radu. Najradsej by som pristupil k moznosti uveru, ako investora takehoto typu. Ja sa uz dlho snazim studovat tuto problematiku, presiel som uz vela stranok, budem musiet asi este aj tuto, len je toho strasne vela a mam taky pocit, ze obycajny smrtelnik sa do tejto problematiky, ako je ziskat podporu z roznych eu zdrojov velmi tazko dostane :confused:
misomiso
13.02.08,09:52
Rozhodne budovanie restauracii na Slovensku nie je oblast, ktoru by EU fondy podporovali.
Petmar33
13.02.08,20:03
Rozhodne budovanie restauracii na Slovensku nie je oblast, ktoru by EU fondy podporovali.
no to mi je jasne, skor mi ide o tu moznost ziskat na to uver. Aj ked, v pripade nejakej dalsej kombinacii s niecim by tam mozno aj bola moznost eu, ale o to mi teraz nejde...