Liptáčik
13.02.08,09:45
SZČO zamestnáva na TPP svoju manželku. Manželka sa nechala vypísať ako PN, pretože sa nemohla zúčastniť na súdnom pojednávaní mimo repupliky - ako dôvod neprítomnosti uviedla PN. Uvedenú PN nechce svojmu zamestnávateľovi predložiť na zúčtovanie a do práce chodí. Moja otázka znie: Evidujú sa niekde vypísané PN? Nebude z toho problém? :confused:
Danila
13.02.08,09:11
SZČO zamestnáva na TPP svoju manželku. Manželka sa nechala vypísať ako PN, pretože sa nemohla zúčastniť na súdnom pojednávaní mimo repupliky - ako dôvod neprítomnosti uviedla PN. Uvedenú PN nechce svojmu zamestnávateľovi predložiť na zúčtovanie a do práce chodí. Moja otázka znie: Evidujú sa niekde vypísané PN? Nebude z toho problém? :confused:Zamestnávateľovi tento stav zrejme vôbec neprekáža. Liečebný režim kontrolovať nebude, ani nedá podnet na SP. Pokiaľ PN nepredloží, nie je dôvod na náhrady za PN. Pri kontrole zo strany SP by to malo však sankcie. Pani by urobila najlepšie, ak by čo najskôr fiktívnu PN predložila lekárovi na ukončenie.
Liptáčik
13.02.08,10:43
Ďakujem. Tiež som si nebola istá, či je to dobré riešenie. Predpokladala som totiž, že lekár vypísanú PN posúva ďalej.
Johanka
13.02.08,10:49
mimotemy Nedávno bežal v médiách príbeh lekára, ktorého pacienti uplácali, aby im vystavil PN bez toho, aby mali nejaké ochorenie ... pacientov chcú pozavierať, lebo dávali úplatky, lekárovi chcú zobrať licenciu ...
Neviem na čo to medializovali, však to by museli zatvoriť pol republiky a lekár, ktorí nedáva fiktívne PN-ky je nejaký exot :rolleyes:, ktorý nechápe slovenské pomery.
Na tejto téme sa mi najviac páči, že pisateľ nemá problém existenciu a dôvod PN-ky zverejniť na internete...., na súde by mali radosť.
Liptáčik
13.02.08,10:55
Uvedená pani má stálé a opakované zdravotné problémy. Lekár je tetnokrát z obliga.
Danila
13.02.08,11:03
Uvedená pani má stálé a opakované zdravotné problémy. Lekár je tetnokrát z obliga.Tak nie je z obliga pani. Má sedieť doma a liečiť sa
Liptáčik
13.02.08,11:35
V tomto súhlasím. Ja som len potrebovala argumenty, ako ju presvedčiť, aby dala zúčtovať PN. To, že nesedí a neoddychuje doma, je už jej problém.