Niuška
13.02.08,09:49
Dobrý deň, kolegovia!
Pekne a veľmi súrne Vás prosím o pomoc. Vyšiel mi vyšší základ dane ako som predpokladala u podnikateľa účtujúceho v JÚ, je mesačný platiteľ DPH. ZD je 573000,-. Prosím Vás o radu, akým spôsobom by sa legálne dal tento ZD znížiť a ak to nejde, tak čo mi z toho vyplýva?! Mesaščné preddavky?! Ako?! Dokedy?! atď.... Ďakujem. Poobede musím byť na to pripravená. Odpočítava si položky len na seba d dve deti...ako to potom vyjde? V minulom roku bola strata okolo 6000,- Sk, takže tam sa nič nedá....Prosím SOS...
Beata2
13.02.08,08:59
Skús napísať predmet podnikanie
Johanka
13.02.08,09:02
Dobrý deň, kolegovia!
Pekne a veľmi súrne Vás prosím o pomoc. Vyšiel mi vyšší základ dane ako som predpokladala u podnikateľa účtujúceho v JÚ, je mesačný platiteľ DPH. ZD je 573000,-. Prosím Vás o radu, akým spôsobom by sa legálne dal tento ZD znížiť a ak to nejde, tak čo mi z toho vyplýva?! Mesaščné preddavky?! Ako?! Dokedy?! atď.... Ďakujem. Poobede musím byť na to pripravená. Odpočítava si položky len na seba d dve deti...ako to potom vyjde? V minulom roku bola strata okolo 6000,- Sk, takže tam sa nič nedá....Prosím SOS...
Snáď čo jemu vyplýva ...:)
K preddavkom si pozri § 34 Zákona o dani z príjmov
http://www.porada.sk/t69628-zakon-o-dani-z-prijmov-od-1-1-2008-a.html#34
Niuška
13.02.08,13:45
je to veľkooobchod. kancelárske veci...
Niuška
13.02.08,13:49
jemu vyplýva,že bude platiť, mne že ma zastrelí,že tak veľa...vždy je vinný účtovník a "zle"počítal...pýtam sa z dôvodu, či sa nedá vytvoriť nejakú rezervu, alebo proste nejakým spôsobom ZD zníziť....Preddavky teda budeme platiť 1/4 ročne
Braňo
13.02.08,13:53
Výška daňového základu sa dá už predpokladať v priebehu roka s vysokou presnosťou. Zároveň ho čakajú vyššie odvody po 30.6.2008.
JankaO
13.02.08,14:22
Dobrý deň, kolegovia!
Pekne a veľmi súrne Vás prosím o pomoc. Vyšiel mi vyšší základ dane ako som predpokladala u podnikateľa účtujúceho v JÚ, je mesačný platiteľ DPH. ZD je 573000,-. Prosím Vás o radu, akým spôsobom by sa legálne dal tento ZD znížiť a ak to nejde, tak čo mi z toho vyplýva?! Mesaščné preddavky?! Ako?! Dokedy?! atď.... Ďakujem. Poobede musím byť na to pripravená. Odpočítava si položky len na seba d dve deti...ako to potom vyjde? V minulom roku bola strata okolo 6000,- Sk, takže tam sa nič nedá....Prosím SOS...

Nemám veľkú odvahu radiť daňovému poradcovi, ale len tak nesmelo. Odpisy, leasingy, nájomné, mzdy, prípadne uzávierkové operácie sú zaúčtované? Rezervy vo Vašom prípade sa nedajú tvoriť.
VladoaKatka
13.02.08,14:42
Dobrý deň, kolegovia!
Pekne a veľmi súrne Vás prosím o pomoc. Vyšiel mi vyšší základ dane ako som predpokladala u podnikateľa účtujúceho v JÚ, je mesačný platiteľ DPH. ZD je 573000,-. Prosím Vás o radu, akým spôsobom by sa legálne dal tento ZD znížiť a ak to nejde, tak čo mi z toho vyplýva?! Mesaščné preddavky?! Ako?! Dokedy?! atď.... Ďakujem. Poobede musím byť na to pripravená. Odpočítava si položky len na seba d dve deti...ako to potom vyjde? V minulom roku bola strata okolo 6000,- Sk, takže tam sa nič nedá....Prosím SOS...


Kurzové rozdiely - pri CZK to je skôr ďalší zisk, ale pri USD, EUR to môže byť slušná strata, ak účtoval aj v cudzej mene.

Nezdaniteľnú sumu si uplatňuje len na seba - na deti to je daňový bonus a to sa už odrátava z vypočítanej dane a nie zo základu dane. Na to pozor!!!!

To sa mi nezdá ...jeden rok strata a na druhý rok až taký zisk, že to v priebehu roka nezisťoval? Každý dobrý obchodník musí vidieť, že ako to vyzerá s jeho financiami.
nosina
13.02.08,15:10
skus či nemá životnu poistku,hoci je max.12.000 a ešte ostáva manželka,
Niuška
14.02.08,11:07
ďakujem. áno, to všetko je.aj skontrolované. to,koľko zdaňujeme som informovala na začiatku decembra.lenže: keď stále mení ekonomické softvéry,koíruje hore-dolu dáta bez odsúhlasenia mnou,ako ekonomom, tak niet divu už ničomu