gabriela p
13.02.08,10:17
Dobrý deň, Môj klient prišiel s tým, že jeho známa ekonómka mu poradila požiadať o odklad platenia dane z príjmov za rok 2007 (vychádza cca 100 tis.) o 12 mesiacov, s tým že keď v budúcom roku očakáva stratu z podnikania, táto strata sa mu odpočíta od dane za rok 2007, na ktorú bol povolený odklad a v konečnom dôsledku, keďže strata v budúcom roku bude vyššia nemusí doplatiť žiadnu daň. Mne sa to nezdá možné, ani som nenašla žiadnu oporu v zákone, ale už som sa čudovala iným veciam, tak sa pýtam, či niekto nemal podobný prípad. Ďakujem ak sa ozvete.
Zoltán Kovács
13.02.08,09:21
Dobrý deň, Môj klient prišiel s tým, že jeho známa ekonómka mu poradila požiadať o odklad platenia dane z príjmov za rok 2007 (vychádza cca 100 tis.) o 12 mesiacov, s tým že keď v budúcom roku očakáva stratu z podnikania, táto strata sa mu odpočíta od dane za rok 2007, na ktorú bol povolený odklad a v konečnom dôsledku, keďže strata v budúcom roku bude vyššia nemusí doplatiť žiadnu daň. Mne sa to nezdá možné, ani som nenašla žiadnu oporu v zákone, ale už som sa čudovala iným veciam, tak sa pýtam, či niekto nemal podobný prípad. Ďakujem ak sa ozvete.

Nie je to možné. Daň, ktorá mu vychádza zo základu dane za rok 2007 zaplatiť musí. Sice môže požiadať o odklad na zaplatenie, ale potrebuješ vydokladovať, že firma nie je schopná to jednorázovo zaplatiť. Tak isto mu vychádza platiť preddavky. Strata sa neodpočítava od daňovej povinnosti.
timatu
13.02.08,09:26
Prepáčte že sa pýtam tak odveci, ale som tu prvý krát a chcela by som zistiť nasledovné: Firma vstúpila do likvidácie 2.2.2008 a do akého termínu musím podať daňové priznanie. Je to lehota 1 mesiac, alebo 15 dní - to mi povedala právnička, ale ani tá si nebola istá!
Veľmi pekne ďakujem