23veron
13.02.08,11:33
Ahojte, poradí mi prosím Vás niekto?
Vo firme máme 6 pracovníkov, ktorí sa majú striedať v dvojsmennej prevádzke v tvaní 12 hodín - je to vôbec dvojsmenná prevádzka, alebo ide o nepretržitú prevádzku?
Môžu sa striedať obdeň? Aj v SO, NE ? A aké majú mať príplatky?
Neviem ako tým 6 pracovníkom mám najlepšie rozvrhnúť pracovný čas, ak niekto vie pomôcť, ďakujem.
dadamat
17.02.08,22:30
podľa môjho názoru sa dvanásť hodinová prevádzka určite nedá nazvať nepretržitou...každopádne, nech už si urobíte smennosť akokoľvek, majte na mysli, že každý týždeň by mal mať zamestnanec aspoň 2 dni nepretržitého voľna...tiež som v prevádzke, kde máme otvorené 12 hodín denne 7 dní v týždni a sme len 4 - vyriešili sme to 3 x v týždni poldenka a 2 x v týždni celodenka, to je spolu 5 pracovných dní v týždni a striedame sa na dve smeny, ale v mnohých prevádzkach je najčastejšie zaužívané striedanie 2 dni v práci, 2 dni voľno, 3 dni v práci, no a druhý týždeň naopak; teda dlhý a krátky týždeň, keď súčet hodín z dvoch týždňov vydelíme dvomi, vyjde nám správny priemer hodín na týždeň....zadelenie smien vlastne závisí aj od úväzkov jednotlivých zamestnancov, či majú úväzok 30 hod/týž., alebo 37,5 hod/týž, či iný