Nanina
13.02.08,11:24
Postupne ich pridám viac.
Nanina
13.02.08,10:27
a ďalšie
chiarca
13.02.08,10:33
Nanina, Dakujem vyzerajú výborne.
EmíliaC
13.02.08,10:35
Prosím ťa nemáš tiež recept na dobré tiramisu?
Marína
13.02.08,11:12
Ja už robím len podľa tohto receptu Tiramisu po česku (http://recepty.atlas.cz/recept.asp?id_receptu=JNGQOMPOF&id_kategorie=JNLQCOO5)
Nanina
13.02.08,11:24
a ďalšie.
Nanina
13.02.08,11:30
Aj ja robím ten čo Marína.Je lacný a fantastický.Prebraté z MMB.
vasulka
13.02.08,11:38
Aj Tiramisu tam NANINA má.Kukni súbory! Samé dobroty.
Asi budem namiesto jedla čítať recepty.:---
Nanina
13.02.08,11:39
ZMRZLINY,NÁPOJE a NEPEČENÉ DOBROTY
vasulka
13.02.08,11:50
Nanina, už to nestačím čítať.
Len aby to nezbadal môj manžel.
Nanina
13.02.08,12:13
Ešte som zopár našla.
jajkach
13.02.08,12:17
Nanina, je to fakt perfektné. Nemáš tam poruke niečo aj pre diabetikov?
lorelei
13.02.08,12:23
No super Nanina, mam co citat aj ja:). Dobre recepty....
Nanina
13.02.08,12:29
jajkach pre teba.zatial len toto
jajkach
14.02.08,05:52
Ďakujem Nanina za dia recepty
Nanina
14.02.08,15:22
EŠTE ZOPÁR SLADKÝCH A JEDNI DIA.
KIKA28
15.02.08,06:16
JE TO SUPER, VĎAKA UŽ AJ VARÍME.
Nanina
15.02.08,10:49
ešte zopár fajných
damati
19.02.08,15:19
Ste super, ale toľko skvelých receptov, no to nemôžem stíhať ani len čítať.
Nanina
20.02.08,08:55
Teším sa že máte radosť.Keď budem mať trochu viac času tak ešte dáke prihodím.
caligulax
20.02.08,19:29
Ahojte. Nechodiema tu casto ale tie recepty su fakt uzasne. Dakujem :---
betyna8
21.02.08,08:50
Receptiky som si vybrala na stranke Rajo.sk, je ich tam viac, kazdemu podla chuti.....
betyna8
21.02.08,08:54
Tieto mi zas prave prisli v emailiku.Uz len chut a cas varit, inspiracii tu mame veru neurekom. Dufam,ze nepripajam to, co tu uz niekto dal a neopakujem zbytocne.Veru,stracam prehlad v tom kvante.:)
Stina
21.02.08,09:08
Tiež prikladám pár receptíkov :
Nanina
21.02.08,15:56
Ďalšie receptíky pre Vás.
Tarif
23.02.08,11:59
Nanina dakujem za recepty, robila som "mokrú buchtu" je výborná.Je to jednoduché a cesto je fantastické.
movin
27.02.08,07:20
zdravim, nejake receptiky najma kolace a zakusky na velku noc by sa nenasli? dik velmi pekne
rybča
29.02.08,13:18
Nanina dakujem za recepty, robila som "mokrú buchtu" je výborná.Je to jednoduché a cesto je fantastické.
prosim ta v ktorom dokumente bola tá "mokrá buchta" ja som to tak v rychlosti prebehla všetko ale nejak som ju asi prekukla a je tu tooolko tych receptov ze mi to aj tak zabralo skoro hodinu :))dakujem
mili501
29.02.08,16:20
Najdes ju v dokumente recepty skvele kolace 2.
PS - klikni na recepty a pri rozne recepty na stiahnutie mas spinku, staci na nu kliknut a tu uz hladaj a stahuj, ahoooj
dajda459
01.03.08,08:26
nanina prosim ta nepas nejky recept kde nejde vela vajec a mlieko?:):):):):)
dajda459
01.03.08,08:29
ahoj.prosim ta nemas nejaky recept kde nejde vela vajec a mlieko?dobry by bol kolac.dakujem
Marta V
01.03.08,10:53
Rýchly perník bez vajec. Je naozaj super.
emajlus
03.03.08,07:28
tie základne cestá sú super... ďakujem
liliana23
05.03.08,23:38
parada.taketo nieco potrebujem,lebo uz som unavena z toho co stale varit.ak by bolo este nieco take pre deti,nebola by som proti.mozu v podstate vsetko,len zatial dietnejsie,su este malicke-2.roky a 1.rok.no a potom nieco pre jedneho velkeho silaka,ktory posiluje a tiez nemoze vsetko.ak by bolo daco,tak vopred dakujem.
natascha
06.03.08,09:02
Tu nájdeš veľa zaujímavých recepov pre detičky:

http://www.varime-detem.cz/kontakt
Libor4
30.03.08,12:05
Treba pozriet na "mimibazar.sk"! Libor
betyna8
04.04.08,05:00
Dalsie dobrotky
sindlik
10.04.08,10:46
ako sa pripravuje zralok
Stina
10.04.08,10:50
napr.: Žralok na zázvore
Potrebujeme:

2 porcie žraloka (120-150 g), 1 PL oleja, 1 PL masla, 20 g čerstvého zázvoru, 30 g papriky, citrónová šťava, cukor, mleté rybie korenie, soľ
Ako na to:

Žraločie steaky osoľte, okoreňte, potrite zmesou oleja, nastrúhaným zázvorom a nechajte 2 hod. odležať. Potom na zostatku oleja a malom množstve cukru z oboch strán opečte. Ďalej pridajte maslo, na rezance nakrájanú papriku a citrónovú šťavu. Podávajte so zemiakmi.

alebo celkom obyčajne - vysmažiť.
vasulka
10.04.08,12:58
Dalsie dobrotky
Samé dobroty.Mňam,mňam,mňam......
betyna8
14.04.08,08:44
maskrtime dalej....
Vicki
20.04.08,18:33
Chcela by som poprosiť, či niekto nevie kde sa dajú kúpiť formičky na suflé. Ďakujem za odpoveď.
Adkah
02.05.08,10:14
Skvele recepty, je ich naozaj neurekom. Ja ako kucharka zaciatocnicka :) urcite nieco vyskusam. :D Dakujem vsetkym. A dobru chut ;)
nidoh
08.05.08,17:33
Ak máte záujem o kulinárske umenie rôzneho druhu,doporučujem v Google zadať "Mirečkove dobroty".Je tam prakticky všetko.
Želám výborný výsledok a dobrú chuť!
damati
13.05.08,13:15
maskrtime dalej....
No tak sa mi zdá, že ak budem toľko maškrtiť, tak budem o chvíľu širšia ako dlhšia. No nič, aj tak musím niečo z toho tvojho zoznamu vyskúšať. Mňam.
Fali
15.05.08,15:37
Prikladám niečo zdravé, ale aj menej zdravé (avšak veľmi , veľmi chutné) :
manndy64
21.06.08,19:48
nemala by si nejaky recept na sypane kolace?
Olice
22.06.08,06:45
nemala by si nejaky recept na sypane kolace?

Kuk sem :)

http://www.porada.sk/t77093-sypane-kolace.html
Aja19
22.06.08,07:13
Ozaj úžasné... Toľko receptov... Ďakujeeeem.

Už len prečítať je to časovo náročné. :)

Nanina, a to všetko si aj vyskúšala? Máš nejaké obľúbené zákusky, koláče? A Vy ostatní? Po čom sa u Vás "len tak zapráši"?


A nemáte, prosím, niekto recept na pľundrové koláče? Zatiaľ sa mi nepodarilo nájsť recept. Teda... zatiaľ som všetky recepty v tejto téme nestihla prečítať, možno to je aj tu niekde. :D
tetrisss
22.06.08,09:40
Trochu si ten nazov skratila, su to plundrovane kolace, na google ich najdes a inak ja ich robim a su vynikajuce aj sladke aj slane.
manndy64
22.06.08,19:14
dakujem ti velmi pekne.
Aja19
23.06.08,05:59
Milá tetrissss,

ďakujem za tip - nakoniec som predsa len jeden recept našla. Dám ho sem aj pre ostatných, ak by mali záujem.

Sadlovníky.

1. cesto: 1/2 kg sadla, 1 a 1/2 ČL octu , trošku soli, 300 g hladkej múky - všetko spolu zmiesiť.
2. cesto: 20 g kvasníc dať do mlieka vykysnúť, do vykysnutého kvásku pridať jedno rozšľahané vajce, ako orech masla, trošku soli a 300 g hladkej múky, prilievať mlieka koľko bude treba na vytrepanie cesta v konzistencii ako na štrúdlu.

Na doske rozvaľkáme cesto č. 2 naň položíme rozvaľkané ceto č. 1. Zložíme do obálky, necháme kysnúť a takto opakujeme ešte 3 x. Rozvaľkáme a pokrájame, môžeme plniť sladkými plnkami napr. makovou, orechovou, tvarohovou, slivkovým lekvárom tvarovať šatôčky, hrebene, podľa chuti a fantázie, ale možeme aj posypať syrom, rascou, makom.


Ty robíš koláče podobne, alebo máš iný recept?
trisestri
23.06.08,17:16
Aja19
27.06.08,06:47
Milá tetrisss aj ostatní,

mohli by ste sem dať osvedčený recept na pľundrové koláče. Prosím. Na internete som našla len ten jeden a prekvapilo ma tam to surové sadlo.

Aj Vy používate surové pomleté sadlo? Pripadá mi to dooooosť nezvyčajné. Neviem si to veľmi predstaviť, to sa podľa mňa nedá pomlieť uplne na jemnučko a aj tak, surové sadlo.... Nedá sa tam napr. použiť bravčová masť?
Pľundrové koláče sa vždy robia so surovým sadlom?

Máte s tým niekto skúsenosti, prosím?
tetrisss
27.06.08,18:13
No pravdupovediac to sadlo prekvapuje aj mna, nie, ja ho nepozivam, ale mam jeden skvely recept na slane rozky:
1/2 kg polohrubej muky
2 valcia
1 cajova lyzicka soli
1 cajova lyzicka cukru
40 g drozdia
1/4 l mlieka
Vypracujeme klasicke kysnute cesto /kvasok + zvysok/, ma byt pruzne a nelepive, dame do hlbsej nadoby a nechame cez noc v chlade kysnut, musi byt vlastne take prekysnute napohlad, nezlaknite sa toho. Potom spracujeme 15 dkg masla a 10 dkg hladkej muky a vytvarujeme kocku. Kysnute cesto vyvalkame, do stredu dame tukovu kocku a prelozime, vyvalkame a znova prelozime, nechame 20 min odpocivat, znova prelozime, spolu 3x ako listkove cesto. Potom vyvalkame asi na 3-4 mm, pokrajame na pasy a potom na trojuholniky a plnime:
30 dkg sunkovej salamy
10 dkg udeneho syra
2 ks syrokremu
spolu do mixera , posekame a dochutime solou, vegetou, korenim podla chuti.
Zatocime ako rozky, potrieme rozslahanym vajcom, posypeme sezamom a upecieme v predhriatej rure na 200 st C velmi rychlo do cervena.
Nezlaknite sa vela citania, okrem cakacej doby je to jednoduche a su uzasne dobre, ja ich robim hned z dvojitej davky.
Este chcem dodat, ze plundrovane cesto je v podstate cesto listkove, ale miesto zavinoveho cesta sa pouziva cesto kysnute, vyrobky su ovela chutnejsie a chrumkavejsie. Skuste a neolutujete.
Aja19
29.06.08,12:44
Milá tetrisss,
srdečná vďaka za tie slané rožky - určite vyskúšam, vyzerá to dobre. :) To kysnutie cez noc - nechávaš to tak cca 12 hodín, či na počte hodín až tak nezáleží? Môže to prekysnúť aj poriadne? :D

A ako presne robíš, prosím, to pľundrové cesto? Úplne klasické kysnuté (aj s rovnakou hustotou...) a na to "maslové" cesto? Ako ho robíš?

Ja na lístkové cesto používam palmarin. 100g múky plus 250g palmarinu. A závinové cesto - 200g múky plus lyžica octu plus žĺtok plus vlažná slaná voda.

Aké pomery (množstvá) surovím dávaš do pľundrového cesta, prosím?
tetrisss
29.06.08,12:53
To kysnutie by malo prebiehat v chlade a preto je to cez noc, ono z toho vyjde take, ze vidis, ze vykyslo a potom kleslo, musi to byt take do seba prepadnute. Ma byt polotuhe, az skor hustejsie, urob tie rozky podla receptu, vyjdu ti dobre, tam to zistis a vseobecne na to pol kg muky das 15 az 20 dkg tuku, moze byt Palmarin, ale najlepsie je maslo. Ked je cesto hotove, po prekladani, je dost tuhe a trochu sa musis zapriet na vyvalkanie, malo ho podsyp mukou, aby sa ti na pracovnej doske trochu lepilo, to ti pomoze ho rozvalkat a pec v co najhorucejsej rure, potom su nadherne listkove a chrumkave.Mnam.
manndy64
30.06.08,18:26
ahoj tetrisss.naozaj skvely recept na tie rohlicky.chcela som sa len spytat ci to cesto moze ist na noc kysnut aj do chladnicky,kedze to ma byt v chlade.urcite to vyskusam.diky ti
betyna8
15.07.08,10:52
inspiracia...
erzet
17.07.08,06:26
mňam, mňam
betyna8
07.08.08,05:51
dobrotky
sondaw
10.08.08,09:19
Něco na dobrou chuť (nejsou to moje recepty, ale různě stažené z netu)
erzet
21.08.08,05:33
Cestoviny a špagety
arizona
21.08.08,19:37
Prikladám aj ja zopár receptov.Možno si niekto nájde niečo,čo mu zachutí:)
arizona
21.08.08,19:39
A ešte niečo aktuálne:)

Recepty
Grilovaný plnený list
Na plnenie si môžeme vybrať napríklad kapustné či viničové listy. Rovnako dobre nám však poslúži aj chrenový alebo dokonca lopúchový list. Listy pred naplnením blanšírujeme vo vriacej vode, aby zmäkli. Mleté mäso s príchuťami (soľ, koreniny, vajce alebo horčica) nahrubo rozotrieme (2 až 4 cm) na polovicu listu. Na bokoch si ponecháme 3 až 5 cm. Ak máme iba malé listy, poukladáme ich cez seba, aby sme dosiahli potrebnú veľkosť. Na stred môžeme poukladať zeleninu (papriku, rajčiny, uhorky), uvarené vajcia alebo klobásu, ale nie je to podmienka. Listy postupne zavinieme do bochníka s priemerom 7 až 15 cm, pričom dbáme na to, aby sme dôkladne uzavreli aj boky. Bochník obalíme alobalom a 15 až 30 minút (podľa jeho hrúbky) grilujeme zo všetkých strán. Nakoniec alobal otvoríme a bochník dogrilujeme (3 až 5 minút).
Grilovaný špíz
Pripravíme si špízovú ihlicu alebo zaostrenú špajľu a na ňu striedavo napichujeme suroviny pokrájané na kúsky veľké približne 2,5 x 2,5 cm. Napichovať možno prakticky všetko, čo je jedlé: mäso (chudé aj prerastené), slaninu, salámu, cibuľu, zemiaky, papriku, paradajku (tvrdú), ale aj rôzne tvrdšie domáce či exotické ovocie (jablká, hrušky, broskyne, mango, ananás, kiwi a podobne). Pri napichovaní sa snažíme dodržiavať jednoduchú zásadu, aby susedili mastné (olejnaté) kúsky so suchými (savými), a aby neboli vedľa seba suroviny s výraznou arómou. Napríklad slanina, cibuľa, chudé mäso, avokádo, slanina, chudé mäso, jablko, zemiak, paprika, saláma, huba, prerastené mäso, zemiak atď. Pripravený špíz položíme na mriežku rozpáleného grilu a opekáme nad pahrebou 12 až 15 minút. Keď sú kúsky mäsa hrubšie alebo je pahreba málo rozpálená, opekanie predĺžime.
Ak do špízovej zostavy zaradíme syr alebo inú surovinu, ktorá sa teplom roztápa, podložíme pod ňu alobal.
Kebab, kevapčata a čevabčiči
Potrebujeme najemno zomleté bravčové mäso (0,5 kg), mletú sladkú papriku (2 až 3 lyžičky), mleté korenie (0,5 lyžičky), soľ, nadrobno nakrájanú osmaženú cibuľu, 2 strúčiky roztretého cesnaku, prípadne hladkú múku (1 lyžicu), posekanú čerstvú petržlenovú vňať alebo iné koreniny (provensálske korenie, bazalku, tymián a podobne). Koreníme radšej menej ako viac, aby vynikla chuť mäsa. Všetky ingrediencie dôkladne zmiešame, namočenou rukou vytvarujeme menšie bochníčky alebo valčeky (asi 3,5 až 5 cm hrubé). Grilujeme 10 až 15 minút po oboch stranách. Podávame s chlebom, horčicou a pokrájanou cibuľkou alebo so zemiakmi a zeleninovou prílohou.
Grilované zapekačky, párky, klobásy, špekáčky
Klobásy na grilovanie - tzv. zapekačky (sú tenšie, neúdené alebo iba jemne zaúdené) alebo v zahraničí obľúbené biele klobásy môžeme pred grilovaním stočiť do tvaru slimáka a zopnúť ihlou.
Špekáčky, párky aj klobásy musíme pred grilovaním dôkladne popichať alebo opatrne ponakrajovať. Grilujeme dovtedy, kým nie sú okraje rezov tmavohnedé. Príloha: chlieb, horčica, chren, nakladané feferóny alebo uhorky.
Kukurica pečená v pahrebe
Kukuričné šúľky aj s listeňmi vložíme do pahreby (na grile do rozpáleného dreveného uhlia), prihrnieme žeravými uhlíkmi a asi 30 minút necháme piecť.
Niekoľkými drobnými fintami môžeme proces vylepšiť.
Listene šúľka rozhrnieme a nalejeme doň 2 - 3 centilitre osolenej vody. Po rozhrnutí listeňov môžeme kukuricu natrieť olejom, maslom, masťou, posypať rôznymi koreninami a pod. Napokon šúľok opätovne zabalíme do listeňov a vložíme do pahreby. Šúľky bez listeňov môžeme zabaliť do alobalu (2 až 3 vrstvy) a vtedy ich pečieme asi o 5 minút kratšie.
Pácované grilované mäso
Vynikajúco chutia mäsá alebo ryby, ktoré pred úpravou naložíme do marinády a necháme odstáť 24 hodín v chladničke. Ak nemáme toľko času alebo nemáme poruke chladničku, naložíme do marinády mäso aspoň na 15 až 20 minút (kuracie stehná a prsia na 45 min).
Marináda
Vynikajúcu grilovaciu marinádu pripravíme z jedlého oleja (1 lyžica), plnotučnej horčice (1 lyžica), worčestrovej omáčky (1 lyžica), sójovej omáčky (1 lyžica), grilovacieho korenia (1 čajová lyžička), roztlačeného cesnaku (2 strúčiky), soli a vajec (2 vaječné žĺtky).
Grilované steaky a cigánska
Hovädzie steaky zľahka naklepeme, pokoreníme (nesolíme!) a opečieme po oboch stranách dohnedava. Niekto má rád steaky prepečené, niekto krvavé, iný obľubuje tenučké (1 až 0,5 cm) a ďalší zasa veľké ako tanier a hrubé aspoň 3 cm. "Proti gustu žiadny dišputát". Najlepšie bude, ak sa každého spýtame vopred, aká je jeho predstava ideálneho grilovaného steaku.
Cigánsku pečienku robíme z prerasteného bravčového mäsa, hrubého asi 1 cm. Pokoreníme ho, posolíme a pečieme po oboch stranách dovedna asi 10 minút. K mäsu podávame chlieb, horčicu, chren, nakladané uhorky a feferóny.
arizona
21.08.08,19:57
Výborná klobása "dolnozemských"slovákov zo Srbska(originálny starý recept):

Receptna "petrovskú klobásu" si najdeme v:
"Kuchárka" - Ľ. Danková, napr. tu mám vydanie z 1987. roku a je to na str. 46, recept čislo 97. Tam stojí:
1 kg. bravčového mäsa (zo stehna);
16 g. soli
30 g. červenej papriky;
trochu rasce (rosť);
Máličko čierného korenia;
Strúčok cesnaku (rozsekaného, pomletého) atď. Pomiešať a pod.

Pravda, každý gazda má aj svoje "tajomstvá". Medzi tieto môžeme započítať: sladkosť / štipľavosť papriky (americké druhy, ako Cayene, Chily powder... sa nehodia. Majú trpkú chuť), ale "hungarian" (maďarská) paprika je vynikajúca. Dá sa trochu "sladkej", k vôli farbe a štipľavá, k vôli chuti.
Aby si klobása zachovala peknú červenú farbu, do zmesy sa dodá máličko sanitry (Sodium Nitrate), alebo trochu prevareného cukru. Veľmi máličko, lebo to má tam fungovať len, ako prezervatív farby. Mäso sa zomelie "na hrubšie" a nemožno to nadievať na "elektrickej" mašinky, lebo táto to urobí po "mäsiarsky", na "mäkko"). Klobása musí byť tuhá-tvrdá. Aby sa dosiahla "tuhosť", aj sviňa musí byť "zrelá", čiže nie mladá. Ak je mäso y mladej ošípanej, klobásy sa "zoškvaria", "zbehnú" a budú, ako sucháne. Najlepšie mäso je z takých bravov, čo prešli 100 kg.
Nadievanie do čriev je najlepšie robiť "starodávnym" spôsobom, ručne. Vtedy sa dosiahne tvrdosť klobásy. Ńajlepšie sa tam hodia črevá zo svine, lebo tieto sa krčia paralelne s mäsom. Hovädzie, jahňacie atď sa na to nehodia.
Ked sa robí zmes, mieša mäso, treba dať pozor, lebo nie každá soľ je rovnako slaná a nie každá paprika je rovnako štipľavá.. Tu sa to musí koštovať, oblyznúť si prst, a dobrým indikátorom je aj kýchanie. Ak sa Ti chce počas miešania kýchnuť, klobása bude štipľavá. Petrovská, či vo svete známa Csabajská sa vyrábajú podľa slovenského receptu.
Petrovská "klbása" vlastne nie je žiadny kušt. Potrebuje len rozvážnosť pri robení zmesy, chuťové bunky na jazyku a pravda, aj starostlivosť pri údení. Najlepšie sa vyúdi na dyme, z tlejúcich pilín dubového dreva, alebo z dreva ovocných stromov, ktoré majú kôstkové plody, višňa, čerešňa, špánka..., ale tu nezaostáva ani moruša (jahoda), červený eukalyptus a pod.

Ak si chceš urobiť dobrú slaninku, tak do priesole dodaj trochu cesnaku, borovicových bobúľ a jeden-dva bobkové lístky. Slaninka dostane dobrú arómu, vôňu, chuť.

Vo svete je množstvo receptov na "dobrú" klobásu, ale len jeden je petrovský. Zahryzol som si do poľskej, nemeckej, čínskej... klobásy, ale , to sa nedá porovnať, naša je jedinečná, tá pravá slovenská, dolnozemská, či teraz, už s "brandom", aj srbská klobása. Dobrú chuť.

Prilepené z <http://kruhy.blogspot.com/search/label/Recepty%20pre%20labu%C5%BEn%C3%ADkov%20-%20KLOB%C3%81SA%20%28obr.1%29 (http://kruhy.blogspot.com/search/label/Recepty%20pre%20labu%C5%BEn%C3%ADkov%20-%20KLOB%C3%81SA%20%28obr.1%29)>
erzet
22.08.08,06:50
Čo voda dala
trisestri
01.09.08,06:33
dalšia stranka s receptamy http://www.hospodyne.mojerecepty.sk/
erzet
02.09.08,11:35
Kysnuté koláče a kysnuté ovocné koláče
erzet
16.09.08,09:13
betyna8
16.09.08,11:39
Koláče veľkonočné (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=27393&stc=1&d=1221559894)
Koláče zeleninové (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=27394&stc=1&d=1221559894)
Koláče (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=27395&stc=1&d=1221559894)
Kysnuté koláče ovocné (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=27396&stc=1&d=1221559894)
Erzet, viem,že do veľkej noci je ešte hodne ďaleko;), ale po otvorení tvojích receptov k veľkej noci sa mi objavil iba nadpis.....
wagner
16.09.08,16:11
mimotemyAsi už pojedol, keď napečie tak potom recept prilepí:D:D:D. Stačí až na zelený štvrtok, aby si sa skôr nenarobila:D:D:D:---
erzet
17.09.08,07:13
Erzet, viem,že do veľkej noci je ešte hodne ďaleko;), ale po otvorení tvojích receptov k veľkej noci sa mi objavil iba nadpis.....
Ospravedlňujem sa. "Chybička se vloudila". Najprv vymažem, potom opravím - doplním.
betyna8
25.09.08,07:21
dobrotky
heppy
25.09.08,16:19
Musím vyskúšať, milujem sladké.
betyna8
26.09.08,05:38
Musím vyskúšať, milujem sladké.

Len skúšaj, inšpirácii je tam dosť;) Potom napiš, ktorý receptík si otestovala a ako chutilo.
gabika1116
07.12.08,07:02
nema dakdo nejake kolace pre diabetikov??? PLS
Marína
07.12.08,07:50
Nanina
06.02.09,10:07
Vynikajuca rybka a vynikajuce recepty ktore mi prisli emailom.
wegamizi
07.02.09,11:28
tetrisss
07.02.09,15:07
Moj chutny pangasius, uz je po tebe....:D
Olice
07.02.09,16:41
Ja si určite nenechám pokaziť chuť na pangasiusa, ani na lososa, ani na ovocie, ani na zeleninu, ani na nič iné;).
tetrisss
07.02.09,16:48
Ja si určite nenechám pokaziť chuť na pangasiusa, ani na lososa, ani na ovocie, ani na zeleninu, ani na nič iné;).

Jasne, to je spravny pristup, zajtra si vyprazim pangasia a k tomu zemiakovu kasu, mnam!
Olice
07.02.09,16:56
Jasne, to je spravny pristup, zajtra si vyprazim pangasia a k tomu zemiakovu kasu, mnam!
:DJa ho budem tiež zajtra vyprážať, už som si ho vybrala z mrazničky, dám si ho na noc do mlieka a zajtra urobím zemiakový šalát (bez majonézy), Dobrú chuť tetrisss:).
betyna8
23.02.09,09:18
kto má rad aj inú ako slovenskú kuchyňu..
wagner
24.02.09,18:17
Možno Vám zachutia.:)
Zitulda
24.02.09,18:40
Pridám tiež
Zitulda
25.02.09,06:35
Plus niečo na prípravu raňajok :---
ten syr :confused: neviem či už nebol niekd pridaný, ak niekto vie, že áno prosímupozornite ma - odstránim ho
Zitulda
25.02.09,07:42
Do tretice- teraz mi to poslala moja dcéra
Zitulda
25.02.09,07:44
no a pobabrala som :mad: poslala skôr, ako priložila, tak tu je príloha prepáčte prosím:rolleyes:
evka.ba
25.02.09,16:43
Sú krásne a chutné :-)
tetrisss
25.02.09,17:04
Vyzeraju uuuzasne, ktory skusime prvy?
Zitulda
27.02.09,13:08
Toto nie je recept, ale prikladám ho pre zaujímavosť o týchto výrobkoch.
pieces
27.02.09,18:17
áno, niektoré vyzerajú fantasticky!
velvet
28.02.09,18:10
Toto nie je recept, ale prikladám ho pre zaujímavosť o týchto výrobkoch.

Zaujal ma pokus - položte otvorené niekde do tieňa a ani mikroorganizmus sa tam nebude priživovať...atď...

Ja som mala Floru dlhšie otvorenú v chladničke...samozrejme bola privretá tým vrchnáčikom, a začala plesnieť...

Tak fakt neviem čo si mám teraz o tom myslieť :rolleyes:
caligulax
01.03.09,05:31
tak to teda ani ja uz neviem co si mam mysliet. mytus alebo nie?
pasuliatko
02.03.09,19:03
dobrú chuť;)
pasuliatko
02.03.09,19:11
;)
Zitulda
05.03.09,18:24
;)
Deganova
06.03.09,12:10
Nanina, nedá mi reagovať a posialam ti 2 recepty na pangasa:
- zemiaky očistiť. pokrájať dať na vymastený plech, posoliť, pokoreniť, mletá rasca a červená paprika a dať piecť, keď sú skoro mäkké pridať porcie ryby, na ktoré tie isté koreniny ako na zemiaky a veľmi jemne ich poprášiť kari a dať upiecť. Keď je všetko hotové, poliať 1 šľahačkovou smotanou a vybrať z rúry v momente keď sa šľahačka na okrajoch pekáča začne variť. Nech ťa neprekvapí, že sa to zdá riedke oceníš, ak si zemiaky na taniery pomaly pučíš v omáčke
- na olej cibuľku do sklovita, na ňu úplne zamrznuté porcie ryby, opiecť z jednej strany cca 2 minúty otočiť v tom momente pridať tymián, bazalku a zaliať cca 1 dcl dobrého koňaku, posoliť a nechať dusiť cca 10-15 minút. Ku zemiakovej kaši super a môžu jesť aj deti, alkohol sa odparí
betyna8
11.03.09,09:25
ďalšie do zbierky
pasuliatko
11.03.09,12:00
mám super recepty na mäsové jedlá len žial sa mi to sem nezmestí pridať ak by niekto chcel nech mi napíše ss a pošlem mu to. ;)
Nanina
13.03.09,11:35
RECEPTY PRE DOMACE PEKARNEod Lucky z MMB.;)
alla66
14.03.09,18:18
dnes prišlo :Bravčové na borovičke
caligulax
19.03.09,15:10
Ahojte. No pridam aj ja tu par receptov aby sa nevravelo ze ich stahujem len :D:D:D PEKNY DEN Martin
verena.xyz
30.03.09,04:04
Ahoj
Beella
30.03.09,07:46
Síce ešte nie je čas jabĺk, ale príde .... :)
betyna8
01.04.09,06:38
pre mlsné jazýčky:D
vasulka
01.04.09,11:56
Ja tiež stále sťahujem, Tak pripájam recepty na ryby.
vasulka
01.04.09,12:01
A ješte ryba-Pangasius
Izuzan
01.04.09,15:20
Dievčatá ste zlaté, super recepty. Už len mať čas ich vyskúšať.
alla66
06.04.09,15:28
:--- Sviatky klopú na dvere....
alla66
22.04.09,20:33
CHALUPÁRSKE RECEPTY
gomanek
23.04.09,09:08
Tak on ose dá hubnout i jezením zdravých potravin jako jsou různé saláty, ovoce a zelenina a další. Na význam jednotlivých potravin na hubnutí se můžete kouknout v tomto článku o redukční dietě. :) (http://www.mebio.cz/clanky/biopotraviny-redukcni-dieta/)
pasuliatko
04.05.09,09:39
;)
Olice
06.05.09,08:39
Neviem aké pocity človek zažije pri konzumovaní takéhoto koláčika, ale podľa názvu to musí byť hádam dobrota:);).
Nanina
13.05.09,04:30
Super šaláty
caligulax
13.05.09,13:34
Super šaláty
hmmm tak tieto salaty... mnam mnam. fakt super
AMIELIA
14.05.09,08:54
Ahojte, bola som na dovolenke na ostrove Korfu a tam mali fantasticke jedlo. Volalo sa to Garlic in mushroom .... Su to vlastne sampiony s omackou.. v ktorej je cesnak a este nieco.. mam pocit, ze tam ide aj biele vino... nestretli ste sa s tymto receptom? ...
Nanina
22.05.09,05:45
Fotopostupy na vyrezavanie zo zeleniny (http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=14376)
betyna8
22.05.09,11:12
Neviem,či tu niekde už neboli tieto receptíky,ak áno ospravedlňujem sa;)
vasulka
22.05.09,14:35
Mňamky...:---
pasuliatko
12.06.09,10:03
:)
Nanina
30.08.09,14:21
erzet
31.08.09,07:19
Neviem aké pocity človek zažije pri konzumovaní takéhoto koláčika, ale podľa názvu to musí byť hádam dobrota:);).
Ten názov, Orgazmus, neviem čo znamená, ale s každá, ktorej som ten zákusok ponúkol, prežívala vraj s ním akúsi neopísateľnú slasť.
ivetazosveta
08.09.09,16:56
Plnené šampiňóny
Prísady:
8 veľkých šampiňónov,
1-2 vajcia,
1 cibuľu,
petržlenovú vňať,
50g syra na strúhanie,
200 g šunky,
5-7 ružíc uvarenej brokolice,
olej, soľ, korenie-biele
3ks farebnej papriky-žltá,červená,zelená- z každej postačí pol
/2 staršie žemle alebo rožky- netreba/
Postup:
1.Šampiňóny očistíme, odkrojíme nožičky a klobúčiky poukladáme na olejom vymastený plech.
2.Hubové nožičky nakrájame najemno a spolu s nakrájanou cibuľou opečieme na oleji, soľ, korenie.
3.Najemno nakrájanú šunku, farebnú papriku, postrúhaný syr, petržlenovú vňať a uvarenú brokolicu dobre premiešame s udusenými nožičkami na cibuľke, pridáme vajce.
4.Podľa potreby ešte dochutíme a naplníme do šampiňónových klobúčikov. Pred koncom pečenia dáme na každý klobúčik kopček strúhaného syra. Pečieme vo vyhriatej rúre.
Ak zvýšila plnka môžeme je piecť samostatne priloženú /tu môžeme do nej dať namočené žemle či rožky a vajce/.
Tip: podávame s uvarenými zemiakmi a tatárskou omáčkou.
Daniela1010
09.09.09,07:12
Poraďte mi prosím, čo mám rozumieť pod pojmom pomazánkové maslo? Myslíte Ramu alebo Flóru?
Maruška54
09.09.09,07:32
Poraďte mi prosím, čo mám rozumieť pod pojmom pomazánkové maslo? Myslíte Ramu alebo Flóru?
pomazánkové je český výraz, u nás je to nátierkové maslo, býva neochutené aj ochutené
Maruška54
09.09.09,07:33
Daniela1010
09.09.09,09:18
ďakujem , nevedela som, že pomazánkové maslo je aj bez príchute. Už zas som múdrejšia.
invest
09.09.09,16:22
pomazánkové je český výraz, u nás je to nátierkové maslo, býva neochutené aj ochutené
ja teda neviem, ale kúpila som dvojaké a všetky sú slané. To má také byť??? :confused:
Maruška54
09.09.09,16:25
ano nátierkové maslá bývajú osolené ale ochutené bývajú paprikou, pažitkou, syrom a podobne, sladké nepoznám
alla66
09.09.09,16:30
pomazánkové je český výraz, u nás je to nátierkové maslo, býva neochutené aj ochutené

doplním...býva rastlinné nátierkové maslo, alebo chutnejšie a kvalitnejšie (drahšie) maslo, ktoré je vyrobené zo smotany....treba si prečítať zloženie :);)
invest
10.09.09,04:54
doplním...býva rastlinné nátierkové maslo, alebo chutnejšie a kvalitnejšie (drahšie) maslo, ktoré je vyrobené zo smotany....treba si prečítať zloženie :);)
NO veď práve, že som kúpila jedno obyčajné neochutené a druhé bolo so smotanou. No všetky boli slané a s tým pudingom mi to moc nešmakovalo.
Neviem, možno to také má byť. Prosím pošlite značku nátierkového masla na ten zákusok.
Ďakujem
Daniela1010
11.09.09,05:01
Včera som piekla orgazmus na rodinnú oslavu, priznám sa, mala som trochu obavy upiecť zákusok, ktorý ešte nemám odskúšaný, ale tento sa mi zdal taký iný a to nielen názvom, ale aj surovinami a tak som to riskla. Musím vám povedať, že zákusok je naozaj chutný !!! Použila som 2 nátierkové maslá smotanové po 200g Tami, kúpené v Tescu a puding som si urobila doma. Nevedela som si ani len predstaviť ako môže tá plnka chutiť, ale žiadne obavy je super.
erzet
11.09.09,05:32
Včera som piekla orgazmus na rodinnú oslavu, priznám sa, mala som trochu obavy upiecť zákusok, ktorý ešte nemám odskúšaný, ale tento sa mi zdal taký iný a to nielen názvom, ale aj surovinami a tak som to riskla. Musím vám povedať, že zákusok je naozaj chutný !!! Použila som 2 nátierkové maslá smotanové po 200g Tami, kúpené v Tescu a puding som si urobila doma. Nevedela som si ani len predstaviť ako môže tá plnka chutiť, ale žiadne obavy je super.
veď som písal že je to super a treba ho robiť bez obáv
ErikaDP
04.11.09,16:47
Včera som piekla orgazmus na rodinnú oslavu, priznám sa, mala som trochu obavy upiecť zákusok, ktorý ešte nemám odskúšaný, ale tento sa mi zdal taký iný a to nielen názvom, ale aj surovinami a tak som to riskla. Musím vám povedať, že zákusok je naozaj chutný !!! Použila som 2 nátierkové maslá smotanové po 200g Tami, kúpené v Tescu a puding som si urobila doma. Nevedela som si ani len predstaviť ako môže tá plnka chutiť, ale žiadne obavy je super.
Orgazmus je super ( koláč ) .
Veľmi rýchlo sa urobí, príprava je nenáročná. Cesto s ananasom je vláčne, chutné, a je to niečo iné ako tradičné piškóty.
Krem som skušala robiť raz s nátierkou Tami - to bolo pomerne slané.
Druhý krát som skusila "smotanovu natierku" Pilos - dostať v Lidli v modrobielom kelimku. Tato bola v koláči podstatne lepšia ako Tami. Krem som vylepšila troškou rumu.
Doporučujem tento koláč vyskúšať.
Nanina
08.01.10,06:56
Ďalšie celkom fajné receptíky.To aby sme náhodou po Vianociach nepochudli:)
Zdenka 0705
08.01.10,08:15
Nanina, niektoré z nich sú ale aj také na pochudnutie. :)
Rada varím podľa "klukov", aj sa rada na nich dívam, varia tak hravo :D
milka 60
20.02.10,11:32
Tento koláč som práve upiekla a koštovala -je dobrý
slaný koláč: 1/2 kg polohrubej múky, 2-3 varené roztlačené zemiaky, 2 celé vajíčka, soľ, kocka kvasníc/pomrviť do múky/ 2 č l. cukor,korenie ,rasca majorán,2-3 stručky cesnak,30 dkg. údené mäso/na kocky/
Zamiesiť teplým mliekom-asi 4 dcl,napolotuhé cesto a nechať stať asi pol hod, potom dať na mastný plech a potrieť roztopenou masťou, alebo olej, a posypať mak, alebo rasca, alebo mak
erzet
18.03.10,19:33
Ananás v župane
bettylou
29.03.10,20:55
Má niekto recept na špecialitu čínskych kráľov - kruracie prsty (paprčky)?
erzet
30.03.10,17:52
Na želanie mojej kamošky. Overené, dobré.
tajgr
07.04.10,20:15
Skvele video recepty su na rouxbe.com. Je to anglicky a platene (prvy mesiac free trial), ale lepsie recepty nepoznam:).
lavanda
11.04.10,13:35
Ďalšie videorecepty sú na http://ekucharka.net/ .
lavanda
11.04.10,13:50
Oskúšané, veľmi dobré.
Nanina
27.07.11,05:23
tiež fajné repty
Nanina
27.07.11,17:14
niečo od p.Pohlreicha
osky
27.07.11,21:02
niečo od p.Pohlreicha


super,len neviem kde sa dostanem k lanyzovemu oleju.ako to vlastne chuti??????
alla66
27.07.11,21:11
osky
28.07.11,06:30
Alla66,dik,ale ta cena ma uplne obarila.po prepocte na eura som sa upokojila ale neviem kto v Cechach by si to kupil.....ja nie.....
CherryAnn
12.08.11,19:51
Tak ja pridám túto stránku: http://www.frigomat.cz/poradime/recepty/ - oni sa zameriavajú hlavne na stroje na zmrzlinu (http://www.zmrzlinovestroje.cz/), takže tam nie je tam toho až toľko, ale zase sú to "profi" recepty pre cukrárne a podniky, žiadne odvodeniny s improvizáciou. Skúšala som už 2 koláče a doma sa na mňa dívali ako na sestru Jamieho Olivera :D:D

A videla som, že tu bol odkaz na Zdeňka Pohlreicha, tak ak to tu náhodou ešte nebolo, určite si nájdite stránku s videami od Emanuela Ridiho - Itala v kuchyni - to sú naozajstné mňamky. Pečieme podľa jeho receptu pizzu a vážení, koľkokrát ani v reštaurácii vám takú dobrú nedonesú :) veľmi odporúčam!
erzet
18.08.11,10:31
Zákusky
erzet
12.03.12,18:46
akeber
30.03.12,15:28
akeber
15.07.12,14:29
http://receptyakeber.blogspot.sk/2012/07/skoricovo-kakaovy-pletenec.html
http://1.bp.blogspot.com/-BwoImOtzpY4/UAK_fYT0EcI/AAAAAAAABuE/LS34ok_jeIw/s1600/IMG2097.jpg
akeber
16.07.12,04:56
Určite poznáte sušienky BB -Dobré ráno , u nás sú veľmi obľúbené preto si ich pečiem doma . Sú čerstvé , je ich veľa a dajú sa v dóze dosť dlho uskladniť a deti ich milujú . Vyskúšajte .
http://receptyakeber.blogspot.sk/2012/06/susienky-bb-dobre-rano.html
akeber
17.07.12,05:56
Ako nahradiť mliečne dezerty so supermarketov ? Urobiť si doma vlastné, čerstvé a podľa svojej chuti . Navyše sa môže použiť ako dezert .

http://receptyakeber.blogspot.sk/2012/05/tvarohove-torticky.html
akeber
17.07.12,15:52
http://receptyakeber.blogspot.sk/2012/05/muffiny-rychle-jednoduche.html

Skvelé chuťou , jednoduché a rýchle MUFFINY
akeber
18.07.12,05:25
Máte rady veterníky ? mi ich zbožňujeme :) ,,,,,a zas o rok staršia :o tak aspoň chuťové bunky obšťastniť :)
http://receptyakeber.blogspot.sk/2012/04/karamelove-veterniky.html
erzet
18.07.12,06:46
Prepáčte, kedy tu zasa začnete dávať recepty a nie odkazy na netové stránky? Tých sem nahádžem milión.
akeber
18.07.12,06:57
a nie je to jedno ? sú to moje recepty , môj výtvor a nemusím ich predsa takto všetky prepisovať
erzet
18.07.12,07:17
Prepáčte, kedy tu zasa začnete dávať recepty a nie odkazy na netové stránky? Tých sem nahádžem milión.

Karamelové veterníky
http://2.bp.blogspot.com/-gFg1kHAk9Qg/T5vsT_eGPII/AAAAAAAAAf8/42pL_nvMfKU/s320/IMG803.jpg
akeber
18.07.12,07:20
ale ja to takto neviem podať :-(
erzet
18.07.12,07:21
Myslím si, že keď si niekto, ten recept chce urobiť tak je lepšie keď si ho môže vytlačiť. Že sú to Tvoje recepty tak to Ti vďaka, si šikovná.
erzet
18.07.12,07:31
http://receptyakeber.blogspot.sk/2012/05/muffiny-rychle-jednoduche.html

Skvelé chuťou , jednoduché a rýchle MUFFINY

Tak toto určite vyskúšam.

Muffiny rýchle a jednoduché
http://1.bp.blogspot.com/-crXAqIfkRds/T65h5pggeSI/AAAAAAAAAyI/TNS6wWw3nGE/s320/velky-recept10716_1313933212.jpg
akeber
18.07.12,07:41
ďakujem :-))
erzet
18.07.12,09:55
Ako nahradiť mliečne dezerty so supermarketov ? Urobiť si doma vlastné, čerstvé a podľa svojej chuti . Navyše sa môže použiť ako dezert .

http://receptyakeber.blogspot.sk/2012/05/tvarohove-torticky.html


Tvarohové tortičky
http://1.bp.blogspot.com/-aqjycRjTugw/T65csvKh_cI/AAAAAAAAAxg/0nTKks5G9K8/s320/velky-recept10716_1315289451.jpg
erzet
18.07.12,10:10
Určite poznáte sušienky BB -Dobré ráno , u nás sú veľmi obľúbené preto si ich pečiem doma . Sú čerstvé , je ich veľa a dajú sa v dóze dosť dlho uskladniť a deti ich milujú . Vyskúšajte .
http://receptyakeber.blogspot.sk/2012/06/susienky-bb-dobre-rano.html


Sušienky BB Dobré ráno
http://1.bp.blogspot.com/-uXwfSKPrnO0/T9yOL_43UvI/AAAAAAAABKM/wx3Zv6rPIJ8/s320/MMMMMMM.jpg
Terezia13
18.07.12,10:12
odporúčam nekupovať pangasa - jeho chov je v nepredstaviteľných zlých hygienických podmienkach, veľké množstvo rýb v malom priestore, do toho sypú krmivo, vodu nevymieňajú a aby nedochádzalo k úhynu, tak do tej vody sypú veľké množstvá antibiotík
Terezia13
18.07.12,10:14
odporúčam nekupovať pangasa - jeho chov je v nepredstaviteľných zlých hygienických podmienkach, veľké množstvo rýb v malom priestore, do toho sypú krmivo, vodu nevymieňajú a aby nedochádzalo k úhynu, tak do tej vody sypú veľké množstvá antibiotík


joooj to patrilo pod jeden príspevok a to som pobabrala ..... nevadí :rolleyes:
erzet
18.07.12,10:26
http://receptyakeber.blogspot.sk/2012/07/skoricovo-kakaovy-pletenec.html
http://1.bp.blogspot.com/-BwoImOtzpY4/UAK_fYT0EcI/AAAAAAAABuE/LS34ok_jeIw/s1600/IMG2097.jpg


Škoricovo-kakaový pletenec
http://1.bp.blogspot.com/-BwoImOtzpY4/UAK_fYT0EcI/AAAAAAAABuE/LS34ok_jeIw/s1600/IMG2097.jpg


Aj toto vyzerá dobre, ale nielen vyzerá, ale isto aj chutí.
akeber
18.07.12,10:36
Vďaka :-) za milé gesto cením si to , budem sa snažiť zistiť ako na to len musím počkať keď sa mi vráti syn domov on ma navedie :-)) ešte raz ďakujem
truch
18.07.12,10:45
aj toto môže byť dobré, určite niekedy vyskúšam:)
http://urobsisam.topky.sk/domaca-pohoda/recepty/brownies-s-mascarpone-1631.html
erzet
18.07.12,11:32
erzet
18.07.12,11:46
akeber
20.07.12,05:58
Terezia13
25.07.12,15:34
Ponúkam tiež jednu dobrotu:
Zapekaná paprika
(podľa počtu osôb a množstva jedákov)
umytú papriku rizkrojíme na jednej polovici, aby sa len otvorila, posypeme vegetou, po stranách vložíme krúžalky salámy, kúsok taveného syra a zatvorené uložíme na plech. Naplnené papriky podlejeme vodou a prikryté dáme piecť, kým nezmäknú, podávame s chlebom, rožkom a už si len vychutnávame dobrotu
ivuliatko
25.07.12,19:06
Cuketový nákyp
erzet
10.08.12,07:29
Ahojte dievčence - šikovnice. Potrebujem poradiť. Chcem urobiť Opitú čučoriedkovú roládu, podľa prílohy. Je tam však Sunarka. Chcel som ju kúpiť, ale je drahá a pre päť lyžíc do, možno, jednorazového receptu je škoda. Doma nič také od detí nezostalo, ani po mne. Po mne nemohlo, pretože vtedy také ani nebolo. Viete mi poradiť čím to nahradiť, resp, akým množstvom. Ďakujem za pomoc.
akeber
10.08.12,07:38
sušené mlieko by som použila
akeber
10.08.12,07:40
nóo vyzerá fantasticky ,,,,vyskúšam :-)
ivuliatko
10.08.12,08:05
Sunarka je instantná kaša, takže by som namiesto nej asi uvarila přiměřené množstvo hustejšej krupicovej kaše a vychladnutú pridala do plnky. Príchuť lesného ovocia - čo ja viem, možno trochu džemu alebo sirupu lesná zmes?
erzet
10.08.12,08:11
Ďakujem
Hansa
10.08.12,08:11
Ahojte dievčence - šikovnice. Potrebujem poradiť. Chcem urobiť Opitú čučoriedkovú roládu, podľa prílohy. Je tam však Sunarka. Chcel som ju kúpiť, ale je drahá a pre päť lyžíc do, možno, jednorazového receptu je škoda. Doma nič také od detí nezostalo, ani po mne. Po mne nemohlo, pretože vtedy také ani nebolo. Viete mi poradiť čím to nahradiť, resp, akým množstvom. Ďakujem za pomoc.

mimotemy-jááááj, erzetík, si ty raz šikovný človek! /Myslím to úprimne, poctivo/.
Tweety
10.08.12,08:14
a rumík máš?
erzet
10.08.12,08:16
Sunarka s príchuťou rumu, to by bolo jednoduchšie, teda krupicová kaša s rumom, bez umu
erzet
10.08.12,08:17
Dík
Tweety
10.08.12,08:17
to by deťom nembolo dobre, ale skús dať krupicovú kašu a potom dolej
erzet
10.08.12,08:19
Sranduješ? 28 a 29 ročným, by nechutil?
erzet
10.08.12,08:20
Ďakujem. Tu sa nedajú dať smajlíky.
Tweety
10.08.12,08:34
no to hej,ale to som myslela, že tá kaša pre detičky by bola s rumom
lujza.j
21.08.12,19:42
erzet
30.08.12,08:45
Sladkosti ako z cukrárny
Terezia13
05.09.12,17:08
Dobrota v alobale:pripravíme si alobal podľa veľkosti porcie
a ukladáme: na mesiačiky nakrájané očistené zemiaky, plátok mäsa alebo porciu kuraťa alebo bravčové stehno, osolíme okoreníme, na to vrstvíme 2-3 krúžalky klobásy, krúžalok papriky, mesiačik paradajky, plátok jablka, krúžok cibule /poradie môžeme meniť/, pokvapkáme olejom a dobre zabalíme. Pečieme pri 180.
erzet
05.09.12,19:09
Môžu byť tie mesiačiky ako keď je mesiac v splne? To by sa lepšie krájalo.
Lubaba
05.09.12,19:39
ten vyzerá neskutočne dobre, potom pošli kúsok...
Nando78
10.09.12,09:39
Máte niekto overený recept na jogurt vyrobený doma?
erzet
10.09.12,10:07
Máte niekto overený recept na jogurt vyrobený doma?

http://www.porada.sk/t145692-jogurtovace-domaca-vyroba-jogurtu.html#post1483446
Nanina
10.09.12,13:41
Skús toto,ja to robievam a je to aj dosť husté ako jogurt a hlavne chuťovo vynikajúce.
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4340
erzet
06.10.12,19:59
Toto som dnes piekol pre dcéru k narodeninám. Upozorňujem Vás, že som to robil na pekáč 35 x 35 cm. Výška makovej plnky je 2,5 mm. Na tenký plát, na spodu, je 1 hodina veľa a taktiež 15 jabĺk je veľa.
wagner
06.10.12,20:01
Vyzerá dobre
osky
07.10.12,14:23
erzeeeeet,diky,diky-ja som makovy maniak,tak okamzite vyskusam-cez vikend.mnam.
erzet
07.10.12,14:40
erzeeeeet,diky,diky-ja som makovy maniak,tak okamzite vyskusam-cez vikend.mnam.

Ale to hlavné som nenapísal: doporučujem, dobrý.
alaya1
09.10.12,08:51
Špeciálny čaj na bolesť v krku

Potrebujeme: menšie poháre s vekom, 1 citrón - nakrájaný, čistý med, čerstvý nakrájaný zázvor

Postup: V sklenenom poháre zmiešame plátky citróna a zázvor nakrájaný na tenké plátky. Zalejeme medom. Uskladníme v chladničke.

Použitie: Jednu čajovú lyžičku zmesi dáme do šálky a zalejeme horúcou vodu (nesmie byť príliš horúca, aby sa nezničili vitamíny a enzýmy). Skladovať v chlade môžeme 2-3 mesiace.



http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/262856_365187336882637_2034563725_n.jpg
lavanda
09.10.12,10:02
Presne toto teraz potrebujem, vďaka za tip:).
erzet
17.10.12,07:50
Takéto hororové veci nemám rád, ale takú truhličku by som si dal.
alaya1
17.10.12,08:30
akeber
26.10.12,12:52
akeber
26.10.12,13:01
akeber
27.10.12,13:12
akeber
05.11.12,06:43
babi2
07.11.12,07:35
takúto kuchárku som dostala meilom, možno si niečo vyberiete :)
http://kucharka.cbmonitor.cz/recepty/menu.php?dkid=2
akeber
07.11.12,08:22
parádna :-) vďaka , stiahnem si ju
lujza.j
09.11.12,18:40
erzet
14.03.13,10:59
Terézia Vansová - Recepty prastarej matere
erzet
18.03.13,07:08
Tak tu som sa "namakal" na 91 stranách, v prvom kole
babka - ježibabka
05.04.13,09:04
Toto som dostala, tak sa podelím.
Nanina
06.04.13,06:38
Pudingové recepty
Nanina
06.04.13,06:43
České národné a regionálne špeciality
Zitulda
24.04.13,22:09
erzet
03.07.13,11:22
Pudingové recepty

Čo sú to tam aké kliky háky v ingredienciách na Pařížské řezy s pudinkovou šlehačkou?
srska
06.07.13,19:18
asi 2-3x som vyskúšal biele grilovacie klobásy z hypermarketov aj keď už na pohľad boli iné, aké som si pamätal z pred xy rokov. nebolo to ono aj po ugrilovaní, lebo mám zafixovanú chuť pečených bielych klobás, ktoré pripravovala mamka k vianociam a veľkej noci.
tak som sa dnes nasrdil a kukol som na nete recepty na biele klobásy a ten čo sa mi pozdával najviac a bol aj najjednoduchší prikladám (vyskúšam v blízkej dobe).
srska
06.07.13,20:17
tento kuchár sa mi páči - a varí dobre :D

https://www.youtube.com/watch?v=isnhM_Pj7j8