veronica
16.03.05,14:43
Ahojte, nájde sa tu niekto kto si vymení skúsenosti a infošky ohľadom Alfy a jednoduchého účtovníctva :) ???:)
:D
Zita5
16.03.05,14:29
Veronica , čo také potrebuješ .
veronica
16.03.05,14:32
Ahoj :)
Mám trošku zmätok v daňovom priznaní, ale veď kto by nemal no nie :)??
veronica
16.03.05,14:36
Potrebovala by som poradiť ohľadom dani z príjomv :)
Zita5
16.03.05,14:39
Musíš napísať konkrétnu otázku .
veronica
16.03.05,14:44
Rozdiel medzi príjmami a výdavkami je 25 000,-- Sk (podnikám len pol roka)
Keď odpočítam odpočitateľnú položku na daňovníka tak platím nulovú daň :)? však?
Ale chcela som sa spýtať ako to je s daňovou kontrolou?Vraj ak nezapaltíš daň tak ti prídu na kontrolu..........? Nevieš o tom niečo?
Ďakujem :)
Zita5
16.03.05,14:48
Prečo sa bojíš daňovej kontroly ? Máš na to dôvod ? Pokiaľ máš príjmy a výdavky účtované tak ako ma byť podľa zákona , tak nie je dôvod sa obávať či daňová kontrola príde , alebo nepríde . Poznám pár ľudí , ktorý neplatia dane rok čo rok , a ešte zatiaľ kontrolu nemali . Tak prečo sa tomu brániť .
veronica
16.03.05,14:51
Ahoj samozrejme, že sa bojím ale nie z toho, že by som niečo nascháľ neurobila ale preto či je to dobre :), prvý krát robím niečo takého to :) Ďakujem ti veľmi pekne :)
M0NIKA
19.03.05,16:35
Ahoj samozrejme, že sa bojím ale nie z toho, že by som niečo nascháľ neurobila ale preto či je to dobre :), prvý krát robím niečo takého to :) Ďakujem ti veľmi pekne :)
Veď len začínaš, takže nie je neobvyklé, že nevykazuješ zisk...
UCET
21.03.05,14:06
Veď len začínaš, takže nie je neobvyklé, že nevykazuješ zisk...
Pripajam sa k Monike ved na zaciatok podnikania to je normalka. Ja by som sa na tvojom mieste nebal.
majkaaa
02.05.11,06:25
Dobry den,
chcem sa spytat, kamoska likviduje no. robila v alfe jednoduchom uctovnictve. Pocas roka mala prijmy aj vydavky, ale na konci roka mala uz prazdny ucet aj pokladnu. Ked si pocas roka kukala vykazy o majetku...a prijmoch...tak tam bolo vydiet klasicky pohyb a predtym roky nemala s tym problemy, ale zrazu na konci ked mala nulu, tak jej vyhodilo nulove vykazy. Co ma robit? Ako je to mozne?
rodina1
02.05.11,06:27
Dobry den,
chcem sa spytat, kamoska likviduje no. robila v alfe jednoduchom uctovnictve. Pocas roka mala prijmy aj vydavky, ale na konci roka mala uz prazdny ucet aj pokladnu. Ked si pocas roka kukala vykazy o majetku...a prijmoch...tak tam bolo vydiet klasicky pohyb a predtym roky nemala s tym problemy, ale zrazu na konci ked mala nulu, tak jej vyhodilo nulove vykazy. Co ma robit? Ako je to mozne?
Už ti bolo odpovedané ... ale, ak na konci roka má na účte nulu, a tiež stav v pokladni je nulový, tak výkaz o majetku a záväzkoch bude tiež nulový.
Samozrejme, že počas roka, ak boli pohyby, sa menil aj výkaz.
majkaaa
02.05.11,06:35
cize ma odovzdat take prazdne vykazi?
veronikasad
02.05.11,06:56
cize ma odovzdat take prazdne vykazi?
Majka, nerozoberaj rovnaký problém vo viacerých témach ...
majkaaa
02.05.11,08:03
kamaratka zistila, ze jej vsetko co hadze do penazneho dennika jej hadze do vykazov majetku a zavazkov? Preco jej to nehadze do prijmov a vydavkoch? Ako a kde si to ma dadstavit?
scifi23
18.05.11,05:28
Ahoj, tiež som začínajúca a mám veľkú dilemu. Som platiteľka DPH a mám auto napísané na firmu. Tým pádom mám 80%PHM, ale neviem ako to mám účtovať aj vzhľadom na priznanie k DPH:mee:? Vie mi niekto poradiť ako to robiť v tomto programe? Dík