korado
13.02.08,14:05
Prosím Vás poradte mi ako podať návrh na exekúciu
chcem si takto vymôcť peniaze za neuhradené faktúry
zuzana.š.
13.02.08,13:10
Máš už exekučný titul?
korado
13.02.08,13:17
To teda nie, ale niekto mi radil, aby som neposilala upomienky, netelefonovala a podala návrh exekútorovi a bude pokoj, lebo aj známemu sa stalo, nezaplatil pokutu dostal exekučný príkaz a už si veľmi rýchlo rozmyslel, či zaplatí alebo nie
zuzana.š.
13.02.08,13:37
Ale ak sú nezaplatené faktúry, najskôr treba podať návrh na vydanie platobného rozkazu na príslušný Okresný súd, ktorý následne vydá platobný rozkaz a tento v prípade, že sa nikto neodvolá sa stane po 15 dňoch právoplatným a vykonateľným. Až s týmto právoplatným a vykonateľným platobným rozkazom je možné spísať návrh na exekúciu. U pokút je to niečo iné - tá je exekučným titulom.
korado
13.02.08,14:04
Takže som sa asi zle vyjadrila, já by som k tomu potrebovala manuál od A do Z,
čo mám napísať, čo doložiť , aby súd vydal platobný rozkaz a kde sa o tom dočítam viac napr. exekučný titul?, ako dlho trvá vybavenie takejto záležitosti, akú to má mať formu potrebujem čo najviac vedomostí o tejto problematike ďakujem
hiker
14.02.08,10:05
Takže som sa asi zle vyjadrila, já by som k tomu potrebovala manuál od A do Z,
čo mám napísať, čo doložiť , aby súd vydal platobný rozkaz a kde sa o tom dočítam viac napr. exekučný titul?, ako dlho trvá vybavenie takejto záležitosti, akú to má mať formu potrebujem čo najviac vedomostí o tejto problematike ďakujem

Takze: najrpv musi sud rozhodnut o tom, ze ti dlznik ma nieco zaplatit. Pokial ide o penaznu pohladavku, lepsie ako klasicku zalobu je podat navrh na vydanie platobneho rozkazu, co v praxi znamena, ze sud vyda platobny rozkaz, ktory ma vsak ucinky rozsudku a rozhoduje sa bez pojednavania, tzn. je to rychle (moze byt aj len par tyzdnov). spolu s navrhom je potrebne zaplatit sudny poplatok (6% z vymahanej sumy). Pokial si ho dlznik prevezme a nepoda voci nemu do 15 dni odpor s odovodnenim, platobny rozkaz sa stava pravoplatnym s tym, ze ma zaplatit v urcitej lehote. Pokial v tejto lehote nebude dlh splneny, sluzi ako exekucny titul pre vedenie exekucie. Pokial sa platobny rozkaz nepodari dorucit do vlastnych ruk (nahradne dorucenie - t.j. napr. manzelovi, susedovi a pod. je vylucene) alebo dlznik poda odpor s odovodnenim, platobny rozkaz sa zrusi a nariadi sa klasicke pojednavanie, co cele konanie predlzi a skonci sa rozsudkom.

Pokial uz je na svete pravoplatny a vykonatelny platobny rozkaz alebo rozsudok, az potom je mozne podat exekutorovi navrh na vykonanie exekucie. Tam sa plati 500,- Sk za vydanie poverenia sudu exekutorovi na vykonanie exekutorovi + exekutor moze ziadat preddavok.

A urcite by som odporucal poslat dlznikovi predzalobnu upomienku s varvanim, ze inak to pojde na sud, ktory ho bude stat este viac penazi a blabla.
velvet
16.11.08,17:56
Vie niekto poradiť, aká je lehota od splatnosti faktúry po návrh na súd? Som počula dnes že len dva roky? :(
helloween23
17.11.08,15:01
Takze: najrpv musi sud rozhodnut o tom, ze ti dlznik ma nieco zaplatit. Pokial ide o penaznu pohladavku, lepsie ako klasicku zalobu je podat navrh na vydanie platobneho rozkazu, co v praxi znamena, ze sud vyda platobny rozkaz, ktory ma vsak ucinky rozsudku a rozhoduje sa bez pojednavania, tzn. je to rychle (moze byt aj len par tyzdnov). spolu s navrhom je potrebne zaplatit sudny poplatok (6% z vymahanej sumy). Pokial si ho dlznik prevezme a nepoda voci nemu do 15 dni odpor s odovodnenim, platobny rozkaz sa stava pravoplatnym s tym, ze ma zaplatit v urcitej lehote. Pokial v tejto lehote nebude dlh splneny, sluzi ako exekucny titul pre vedenie exekucie. Pokial sa platobny rozkaz nepodari dorucit do vlastnych ruk (nahradne dorucenie - t.j. napr. manzelovi, susedovi a pod. je vylucene) alebo dlznik poda odpor s odovodnenim, platobny rozkaz sa zrusi a nariadi sa klasicke pojednavanie, co cele konanie predlzi a skonci sa rozsudkom.

Pokial uz je na svete pravoplatny a vykonatelny platobny rozkaz alebo rozsudok, az potom je mozne podat exekutorovi navrh na vykonanie exekucie. Tam sa plati 500,- Sk za vydanie poverenia sudu exekutorovi na vykonanie exekutorovi + exekutor moze ziadat preddavok.

A urcite by som odporucal poslat dlznikovi predzalobnu upomienku s varvanim, ze inak to pojde na sud, ktory ho bude stat este viac penazi a blabla.
chcel by som sa zapojiť do témy lebo ja mám tiež problém s jedným chlapíkom ktorý mi je dlžný za rozbité auto a už sme aj spísali splátkový kalendár a on vôbec ako by to mal na háku, že jemu sa nič nemôže stať.
Tie všetky poplatky čo ste tam spomenuli to sa vrátia? Alebo to už musí byť tak lebo ja som si myslel, že všetky poplatky a trovy platí ten čo dlhuje peniaze?
gabooz
18.11.08,17:57
vsetky trovy v pripade uspechu nasledne zaplati zalovany (povinny)
diana17
23.11.08,14:25
A čo ak je dlžník zo zahraničia (z ČR)???
je lepšie podať návrhna podanie platobného rozkazu ale podať žalobu???
U nás alebo v ČR kde má povinný bydlisko???
Dakujem