leonq
13.02.08,14:39
Rad by som sa opytal fora na otazku ohladom nocneho prudu.Kupili sme starsi domcek a je v nom zavedeny aj nocny prud na ohrev teplej vody, da sa prepojit aj na normalny prud.Nemam s tym skusenosti, ci sa oplati ponechat pripojku a pouzivat, alebo dat odpojit.
Dakujem za rady
Zuzka10
13.02.08,13:47
Rad by som sa opytal fora na otazku ohladom nocneho prudu.Kupili sme starsi domcek a je v nom zavedeny aj nocny prud na ohrev teplej vody, da sa prepojit aj na normalny prud.Nemam s tym skusenosti, ci sa oplati ponechat pripojku a pouzivat, alebo dat odpojit.
Dakujem za rady
Je to dobrá vec. My máme tiež nočný prúd. Využívame to hlavne na ohrievanie vody a na pranie. Pračka mi ide vždy na nočný prúd.Predsa je to lacnejšie.:)
tajnostkárka
13.02.08,13:52
Rad by som sa opytal fora na otazku ohladom nocneho prudu.Kupili sme starsi domcek a je v nom zavedeny aj nocny prud na ohrev teplej vody, da sa prepojit aj na normalny prud.Nemam s tym skusenosti, ci sa oplati ponechat pripojku a pouzivat, alebo dat odpojit.
Dakujem za rady


Ahoj určite nič neodpájaj,aj my sme kúpili starší dom,ale tak isto aj v pôvodnom,v ktorom bývame máme nočný prúd,je to super vec.Ohrev vody len nočným prúdom ti ročne ušetrí pekných pár stoviek.Obvykle to býva nastavené po 22h a po obede sa to tiež zapína automaticky v určitú hodinu.Ideálne na pranie a pečenie pomedzi sviatky.Moja rada,ponechať a využiť,v dnešnej dobe sa bude pomaly platiť aj za vzduch čo dýchame,takže v každom prípade ponechaj-budeš to mať lacnejšie.
petmar
13.02.08,17:00
Bolo by dobré napísať značku sadzby - napr. D14, D24 alebo aká je tam. Pri dvojtarife, vyplatí sa vtedy, keď sa v nízkej tarife tá nočná elektrina čo najviac čerpá, aspoň 1 bojler a 1 akumulačka na 8 hodín. Preto, lebo sa platí vyšší mesačný poplatok a vyšší poplatok je aj za denný odber 1 kWh ako pri jednej sadzbe. Radím prepočítať a poradiť sa v obch. stredisku energetiky.
gogol99
26.10.14,06:50
Tu je veľmi jednoducho zhrnutá informácia o nočnom a dennom prúde na území celého Slovenska
https://www.vyhodnaenergia.sk/odkaz/136/kedy-je-nocny-prud--kedy-je-denny-prud
Ferdosondo
28.10.14,10:07
Kde si bol šesť rokov s touto odpoveďou?
gogol99
29.10.14,19:37
V zahraničí :-)