KvetkaK
13.02.08,18:53
Ahojte poraďáci.
Ani neviem ako presne mám nazvať túto tému, ale potrebovala by som poradiť ohľadom mandatnej zmluvy, ktorá je uzatvorená s českou firmou, ktorá má pridelené IČ DPH v ČR. Ide o služby spojené s prepravou tovaru z ČR do SR. Tieto služby budú vykonávané tu u nás a jedná sa napr. o prepravnú kontrolu, koordináciu prepravných požiadaviek, spoluprácu pri vykládke a pod.
Nie som si úplne istá, či to môžem faktúrovať bez DPH. Mne to vychádza, že by to mohlo byť podľa §16 ods.3 a potom by miesto dodania služby bola ČR. Je to správne alebo by to malo ísť aj s DPH?
Ďakujem za každú radu.
Monika Kováčová
13.02.08,18:09
vy vykonáte prepravu alebo ČR vykoná prepravu na Slovensku?
Monika Kováčová
13.02.08,18:11
fakturovať budete s DPH 19% nakoľko nejde o prepravu medzi členskými štátmi EÚ, ale o prepravu na Slovensku, takže miesto dodania je SR
KvetkaK
14.02.08,06:18
vy vykonáte prepravu alebo ČR vykoná prepravu na Slovensku?
Firma z ČR vykonáva prepravu z ČR na Slovensko. A táto mandatna zmluva sa týka služieb, ktoré som písala v mojom príspevku.
Bola by som rada, keby sa ešte niekto pozrel na môj problém, je to súrne. A dostala som už aj radu, že by to malo byť bez DPH keďže sú to služby spojené s prepravou, to čo rieši §16 ods.3.
Ermon ďakujem.
KvetkaK
14.02.08,07:35
Posúvam ....
Monika Kováčová
14.02.08,07:41
Pokiaľ vy budete fakturovať doplnkové služby k preprave medzi ČŠ EÚ pre odberateľa identifikovaného pre daň v IČŠ (ČR), tak fakturujete bez DPH...
KvetkaK
14.02.08,07:47
Pokiaľ vy budete fakturovať doplnkové služby k preprave medzi ČŠ EÚ pre odberateľa identifikovaného pre daň v IČŠ (ČR), tak fakturujete bez DPH...
Áno my budeme fakturovať pre ČR. A ako sa dajú bližšie špecifikovať tie doplnkové služby? Môžem tam zaradiť služby, čo som spomenula v mojom prvom príspevku?
Ešte raz Ti moc ďakujem. Idem robiť prvú takúto faktúru a jedná sa tam o dosť vysokú sumu, preto by som nerada urobila chybu.
Monika Kováčová
14.02.08,07:53
áno .