mazo
13.02.08,18:56
Potrebujem 110 000,- CZK co nie je mala suma (pre mna). Pri takej sume uz mala zmena kurzu poriadne cucne z penazenky :(

Mam zalozeny ucet vo VUB a moznost pouzit ucet v UniCredit Bank.
Je vhodnejsie peniaze previest, alebo pracovat s hotovostou?
Pri prevode:
1. Ake poplatky mi banka nauctuje?
2. Aky kurz (nakup, predaj, stred; Devizy, Valuty) pouzije? Konkretne VUB.

Pri hotovosti:
1. Mam vybrat peniaze na SVK a ist do zmenarne alebo zamenit v banke?
2. Pouzit sluzbu "cash advance" a vybrat peniaze v ceskej banke? Samozrejme uz v CZK.

Co je pre mna, na jednorazove pouzitie najvyhodnejsie?
Dakujem... :cool:

PS: ak som zlezaradil tak pardon, som tu novy ;)
šromo
15.02.08,18:19
Ja osobne by som volila výber z banky v Sk a na Kč zmenila v zmenárni. V mnohých pri vyššej výmene sa dá dohodnúť výhodný kurz
fizzy
15.02.08,20:14
Urcite by som nesiel do banky a hned za prvu prepazku ze chcem zmenit peniaze. V byvalej firme sme pouzivali zmenarnu firmy AKCENTA (www.akcenta.sk (http://www.akcenta.sk)). Po case boli milsi aj obchodnici v nasej banke a cez call asisetenta nam ponukli o dost vyhodnejsi kurz.
V podstate vacsina zmenarni ponukne lepsi kurz pri sume 100tis a viac. Treba len nejako vyjednavat s nimi ;)
A nebat sa!
dadasv
16.02.08,20:28
S firmou Akcenta mám aj ja dobré skúsenosti. Ak máš záujem, pošlem ti kontakt na obchodníka z Akcenty.
mazo
19.02.08,15:54
Dakujem :)
Skusim obehat zmenarne u nas v meste a potom by som sa pripadne ozval po ten kontakt na toho agenta :D
M3G
19.02.08,16:13
Ja občas používam konverziu na devízových účtoch mojich známych, ktorí majú devízové účty zriadené. Výhodnejší kurz, ako toto, som zatiaľ nenašiel.
Ich to nestojí takmer nič a oni na oplátku potom využijú zase moje špeciálne služby....
judita1971
19.02.08,17:26
ja mám zriadený devizový účet, kde mam libry, v tej istej banke mám aj v Sk. Dám si previesť z devízového účtu na účet v SK. Nakoľko ide o bezhotovostný styk, je kurz nákup devízy. Lepší kurz my v žiadnej zmenárni nedali.Lebo keď meníš v hotovosti - sú to valuty.
Katabaticky
25.02.08,08:26
Pripadne pri opakovanej transakcii alebo aj vyssej jednorazovej sa oplati zalozit si ucet aj v cechach a vyuzivat prevod penazi vramci jednej institucie zadarmo :)

Neviem ako to je teraz ale napr CSOB cz a sk mali cerpanie prostiredkov v oboch krajinach za cisty kurz cize nieje nic lahsie a elegantnejsie :)
siza
14.03.08,10:42
a nedalo by sa v zahranici platit platobnou kartou - nie je to vyhodnejsie??
ludo_centrum
22.03.08,08:46
a ja zas odporucam kupit tovar za CZK a predat ho v SK. Len si to vyzaduje najst komoditu, potom kupca s ktorym sa dohodnes tu v SK a hybaj nato. Pripadne cez firmu.
feap1
22.03.08,09:06
Prípadne nájsť človeka (ľudí), ktorý predá 110 000 CZK za SKK. A meníte kurzom stred, čo je výhodne pre oboch. (samozrejme seriózneho človeka)