Panji
13.02.08,19:59
Chcel by som pradavat isty produkt z Ciny na slovensku. Ide oto ze tento produkt je znackovy. Ak by islo napriklad o nokiu N95 na stranke easybizchina potreboval by som nejake povolenie od tejto firmi na predaj na Slovensku a ak ano ako to funguje a za akych podmienok.
A este jedna otazka ako zistim ci produkty ponukane na tejto stranke su anozaj prave.
xfenix
14.02.08,11:33
Zdravim, pri tomto type vyrobkov su mozne len dve veci:
bud je to original ktory z nejakeho dovodu z fabriky, ak sa tam tento telefon vyraba, alebo ide o kopiu. V Cine dokazu skopirovat vsetko, dokonca aj lietadla :) takze taky mobil by nemusel byt problem :)
Ja si myslim, ze su urcite obmedzenia odkial mozes kupovat telefony a legalne ich predavat na Slovensku. Nezabudni, ze aj v pripade, ze by bolo mozne tieto telefony v Cine kupene predavat na Slovensku, tak musis mat certifikat zhody vyrobku a zaplatit pri precleni DPH, colny dlh ktore sa pocitaju z ceny vyrobku s postovnym dokopy, co Ti v konecnom dosledku moze celkom slusne navysit cenu.. myslim ze clo na dovoz z ciny je 10%.
Panji
14.02.08,13:42
A ako ziskam ten certifikat? Ako sa da overit pravost toho vyrobku?
misomiso
14.02.08,13:55
Neviem si predstavit, ako by sa mohol ocitnut Pravy MT Nokia na predaj v Cine. Ina vec je, ze dnes uz vedia vyrobit falzifikaty, ktore su rovnako kvalitne ako original. Ja vidim ale najvacsie riziko v tom, ze ty to objednas, zaplatis, a potom to mozu zachytit colnici but tu na Slovensku alebo v Hamburgu, v ramci tych preventivnych akcii na odhalovanie falzifikatov. Potom to bez milosti zabavia a zosrotuju.
xfenix
14.02.08,13:58
w w w . certifikaty.sk, na tejto stranke najdes informacie o certifikacii, respektive Ti tam vedia odpovedat na Tvoju otazku, ake certifikaty a ci su potrebne pre predaj takychto veci v SR. Overit pravost bude trosku komplikovanejsie, podla mna by sa to dalo urobit jedine tak, ze fabrika, z ktorej by si to v cine kupoval, by musela dolozit nejaky druh potvrdenia, ze vyrabaju telefony pre spolocnost Nokia. Ak so spolocnostou ziadnu zmluvu nemaju, tak potom asi nebudu tie telefony originalne. Pripadne by som skusila sa informovat o nazve spolocnosti v Cine, ktora tie telefony predava a obratila sa na Nokia spolocnost, ci s tou firmou spolupracuje.
Pekny den, J.
misomiso
14.02.08,14:08
Overit pravost bude trosku komplikovanejsie, podla mna by sa to dalo urobit jedine tak, ze fabrika, z ktorej by si to v cine kupoval, by musela dolozit nejaky druh potvrdenia, ze vyrabaju telefony pre spolocnost Nokia.

Prepac, ale co je toto za blbost? Ved je naozaj mozne (dost pravdepodobne), ze sa mnohe suciastky telefonov Nokia (ak nie cele MT) vyrabaju v Cine. Ale to este neznamena, ze je cinska fabrika opravnene si taketo telefony predavat "pod rukou" - na cierno. Ved prave taketo pripady su povazovane za to najnebezpecnejsiu formu porusovania prav a plagiatorstva. Staci, ze cele MT budu "original" , teda vyrobene na "pravych" strojoch, ale budu tam nejake fiktovne IMEI (vyrobne) cisla a uz je pruser.

Jednemu mojmu znamemu pre rokmi zhabali Skodu Octaviu, ktoru si sikovni zamestnanci fabriky vyrobili "po sichte" na cierno navyse. (Celkovo tak vyrobili niekolko desiatok aut). Dali tam nejake vyr cisla, ktore mali prist na rad asi o 10 rokov. On chudak pri kupe usetril asi 30.000 Sk, ale auto mu zobrali. Najprv mu ho DI normalne zaregistroval, dali mu papiere a znacky, ale potom prisli policajti a vypytali si kluce.

My tiez robime vyrobky pre jednu renomovanu zapadoeuropsku znacku, v podstate by nebol ziaden technicky problem vyrobit toho 10 x tolko a ponukat priamo na predaj, ale taketo nieco si dnes uz dovolia iba Cinania.
misomiso
14.02.08,14:38
A ako ziskam ten certifikat? Ako sa da overit pravost toho vyrobku?

Myslim, ze ti si pravost tazko overis, jedina naozaj iba v spolupraci s Nokia. Tie akcie colnikov su bud na vyziadanie vyrobcov, ktori vedia, ze sa vyskytuju fakzifikaty ich vyrobku, alebo caso colnici konaju aj preventivne a k zasielke (spravidl az Ciny) potom volaju zastupcu vyrobcu, aby overil pravost. Ani colnici sami to vacsinou nie su schopni. Vyrobcovia im samozrejme poskytuju poradenstvo, ako falzifikat spoznat, ale nie je to jednoduche. Napr. casto sa vyrobcovia chrania tak, ze cely vyrobok si nechaju vyrobit v Cine, iba jeden bezpecnostny prvok (napr. holograficku nalepku) dodavaju Cinanom priamo z Europy v limitovanom mnozstve. Cinania potom sice moze vyrobit aj niekolko mil. vyrobkov navyse, ale maju problem s tymto bezp. prvkom. Musia ho falsovat, ale obycajne to vyrobca dokaze rozlisit. Navyse, pri MT my asi vyrobca musel pouzit aj ine IMEI.
Panji
14.02.08,14:48
Ta nokia to bolo len orientacne. Mne skor islo o iphony. Ista fabrika my poslala na otazku ohladom ich produktu tento popis.
Apple iPhone (8GB) Unlocked price USD$180 Manufacturer: Apple Inc. Part number: MA712LL/A Telecom Data services MMS, SMS, WWW, E-Mail Modem Integrated Wireless cellular modem Service provider AT&T, Cingular Wireless Cellular enhancement protocol GSM, GPRS, EDGE General Cellular technology GSM Dimensions (W x D x H) 2.4 in x 0.7 in x 4.6 in Band / mode GSM 850/900/1800/1900 (Quadband) Weight 4.8 oz Wireless Interface IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, Bluetooth 2.0 EDR Packaged contents None. Standby time Up to 250 h Combined with With digital camera / digital player Operating System / Software OS provided Apple MacOS X Phone
Speakerphone Yes Polyphonic Ringer Yes Input Device
Input device type Touch-screen Keyboard Layout QWERTY PDA Features
OS provided OS X Messaging / Data Services
Voice Mail Capability Yes Short Messaging Service (SMS) Yes Internet Browser Yes Mobile Email Yes Supported Email Protocols POP3, IMAP4 Messaging / Data Features PDF support, Microsoft Word support, Microsoft Excel support Digital Player / Recorder
Digital player supported digital audio standards AAC, MP3, WAV, AIFF, Apple Lossless Display
Display type 3.5 in TFT active matrix Display (projector) type touchscreen Color support 32-bit (128K colors) Max resolution 480 x 320 Power
Talk time Up to 480 min Audible Battery Alert Yes Expansion / Connectivity
Wireless connectivity IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, Bluetooth 2.0 EDR Cellular
Phone style Candy bar Automatic Redial Yes Call Divert Yes Call Hold Yes Call Timer Yes Caller ID Yes Call Waiting Yes Volume Control Yes Ringer Control Yes Conference Call Capability Yes Computer Link Yes Call Transfer Yes Physical Characteristics
Width 2.4 in Depth 0.7 in Height 4.6 in Antenna Integrated Warranty Service / Support Details 1-year warranty no MOQ
payment: cash or T/T in advance
Should you wish to place an order, please contact us.

Tak neviem ale ak nejaka spolocnost ponuka rok garanciu a servis tak by to nemusel byt falzifikat alebo sa mylim?
luco07
15.02.08,03:04
Nakup produktov v Cine cez internet je pomerne rizikovy a o to viac to plati v pripade znackovych elektronickych produktov. Nejde ani tak o to, ci je, alebo nie je produkt pravy, ale ci vobec dodavatel, ktory sa za dodavatela vyhlasuje existuje. Mam osobne skusenosti s tym, ze clovek, ktory sa vyhlasoval za riaditela velkej fabriky sa ukazal ako podvodnik zo zaprdenej garaze, odkial prijmal objednavky cez internet. Falosnych Ipodov a podobnych zalezitosti sa v Cine nachadza kopa, takze najlepsie by asi bolo kontaktovat matersku firmu.

Misomiso: Co Vam Cinania urobili, ze na nich vsade musite pluvat? Predpokladam, ze ako vyrobcovi Vam lezu do kapusty a Vami vyrabany produkt dokazu vyrobit lacnejsie a mozno aj kvalitnejsie. V takom pripade je cela vec celkom jasna. Mimochodom, v Cine su prave Nokie, ktore sa tu vyrabaju (od r. 2000 sa vyrabaju v Suzhou), ich cinsky nazov je 诺基亚(nuojiya) a vyrabaju sa aj na export do azijskych krajin, co je celkom pochopitelne - kvalita za nizku cenu (to co vy neustale popierate). A na zaver - viem, ze mi budete oponovat, ze kvalitne vyrobky su iba tie, co vyrabaju v Cine zahranicne spolocnosti. Skuste si teda len tak zagooglit a vyhladat nieco o firmach ako Lenovo, Huawei technologies, AVIC, netreba zabudat ani na to, ze Cina ma vlastny vesmirny program, ze su tretou krajinou, ktora poslala cloveka do vesmiru a pocet registrovanych technologickych patentov rastie kazdym rokom. V minulom storoci, ked zacal Canon vyrabat fotoaparaty, tak sa kazdy smial, ze co za smejd sa to objavil na trhu... Ak odmietate fakt, ze v Cine sa vyrabaju AJ kvalitne domace vyrobky (hoci v nepomere k nekvalitnym, co je na taku obrovsku krajinu s nizkou kupnou silou absolutne pochopitelne), tak ste bud nevzdelanec, alebo ignorant.
VladoaKatka
15.02.08,04:23
Nakup produktov v Cine cez internet je pomerne rizikovy a o to viac to plati v pripade znackovych elektronickych produktov. Nejde ani tak o to, ci je, alebo nie je produkt pravy, ale ci vobec dodavatel, ktory sa za dodavatela vyhlasuje existuje. Mam osobne skusenosti s tym, ze clovek, ktory sa vyhlasoval za riaditela velkej fabriky sa ukazal ako podvodnik zo zaprdenej garaze, odkial prijmal objednavky cez internet. Falosnych Ipodov a podobnych zalezitosti sa v Cine nachadza kopa, takze najlepsie by asi bolo kontaktovat matersku firmu.

Misomiso: Co Vam Cinania urobili, ze na nich vsade musite pluvat? Predpokladam, ze ako vyrobcovi Vam lezu do kapusty a Vami vyrabany produkt dokazu vyrobit lacnejsie a mozno aj kvalitnejsie. V takom pripade je cela vec celkom jasna. Mimochodom, v Cine su prave Nokie, ktore sa tu vyrabaju (od r. 2000 sa vyrabaju v Suzhou), ich cinsky nazov je 诺基亚(nuojiya) a vyrabaju sa aj na export do azijskych krajin, co je celkom pochopitelne - kvalita za nizku cenu (to co vy neustale popierate). A na zaver - viem, ze mi budete oponovat, ze kvalitne vyrobky su iba tie, co vyrabaju v Cine zahranicne spolocnosti. Skuste si teda len tak zagooglit a vyhladat nieco o firmach ako Lenovo, Huawei technologies, AVIC, netreba zabudat ani na to, ze Cina ma vlastny vesmirny program, ze su tretou krajinou, ktora poslala cloveka do vesmiru a pocet registrovanych technologickych patentov rastie kazdym rokom. V minulom storoci, ked zacal Canon vyrabat fotoaparaty, tak sa kazdy smial, ze co za smejd sa to objavil na trhu... Ak odmietate fakt, ze v Cine sa vyrabaju AJ kvalitne domace vyrobky (hoci v nepomere k nekvalitnym, co je na taku obrovsku krajinu s nizkou kupnou silou absolutne pochopitelne), tak ste bud nevzdelanec, alebo ignorant.
Musím reagovať na tento príspevok.

1. Podvodníkov je všade dosť, nielen v Číne.

2. Ak u nás budú robiť ľudia za mysku ryže, tiež budeme vedieť vyrábať lacnejšie. Najväčšie náklady má výrobca na zamestnancov.
Dobrú a kvalitnú prácu odvedie dobre zapracovaný človek, ktorý si zaslúži slušnú mzdu za svoju prácu, potom je jasné, že slovenské výrobky sú na takej cenovej úrovni ako sú.
luco07
15.02.08,04:56
Ak u nás budú robiť ľudia za mysku ryže, tiež budeme vedieť vyrábať lacnejšie. Najväčšie náklady má výrobca na zamestnancov.

- Mozete niecim potvrdit Vase tvrdenie, ze ludia v Cine robia za misku ryze? Alebo to mate z Velkej Epochy? Niekedy by sa mozno stacilo prist pozriet do Ciny a spytat sa ludi, ake maju platy. Priemerna mzda v mestach na vychodnom pobrezi sa pohybuje od 1500 CNY nahor, co je cca. 5.000 Sk. Vo mestach ako Shenzhen, Shanghai, Beijing a pod. je to trojnasobok. Pripocitajte si k tomu tri krat nizsie naklady na zivobytie a urobte si porovnanie.

Dobrú a kvalitnú prácu odvedie dobre zapracovaný človek, ktorý si zaslúži slušnú mzdu za svoju prácu, potom je jasné, že slovenské výrobky sú na takej cenovej úrovni ako sú.

- Ja by som povedal, ze dobru a kvalitnu pracu vykona dobre zapracovany a kvalifikovany clovek, ktory dostane mzdu na zaklade ponuky a dopytu na trhu prace. V pripade Ciny stale plati, ze ponuka vyrazne prevysuje dopyt a je dobre, ze sa do toho nemontuju odborove organizacie, ktore su ekonomickou brzdou.
VladoaKatka
15.02.08,05:46
Veď práve to, že naše náklady na živobytie sú také aké sú a k tomu úmerne musí mať našinec aj príjem. Takže u nás 3x vyššie náklady, teda aspoň tých 15000 musí zarobiť žena pri páse, ale neurobí viac, ako ten číňan, je rozdiel robiť pre niekoľko desaťmiliónvý trh ako vyrábať niečo tam, kde je 5 milionov a ešte aj sem sa viac dováža ako vyrába. Iné investície do technológií si môžu dovoliť tam ako my u nás.
luco07
15.02.08,06:16
Takze v podstate sme s tvrdenim na jednej lodi. To znamena, ze tie investicie do technologii sa asi aj niekde prejavia. Zeby sa cast z nich prejavila aj na kvalite? Co na to povie Misomiso? :)
misomiso
15.02.08,07:21
Nakup produktov v Cine cez internet je pomerne rizikovy a o to viac to plati v pripade znackovych elektronickych produktov. Nejde ani tak o to, ci je, alebo nie je produkt pravy, ale ci vobec dodavatel, ktory sa za dodavatela vyhlasuje existuje. Mam osobne skusenosti s tym, ze clovek, ktory sa vyhlasoval za riaditela velkej fabriky sa ukazal ako podvodnik zo zaprdenej garaze, odkial prijmal objednavky cez internet. Falosnych Ipodov a podobnych zalezitosti sa v Cine nachadza kopa, takze najlepsie by asi bolo kontaktovat matersku firmu.

Misomiso: Co Vam Cinania urobili, ze na nich vsade musite pluvat? Predpokladam, ze ako vyrobcovi Vam lezu do kapusty a Vami vyrabany produkt dokazu vyrobit lacnejsie a mozno aj kvalitnejsie. V takom pripade je cela vec celkom jasna. Mimochodom, v Cine su prave Nokie, ktore sa tu vyrabaju (od r. 2000 sa vyrabaju v Suzhou), ich cinsky nazov je 诺基亚(nuojiya) a vyrabaju sa aj na export do azijskych krajin, co je celkom pochopitelne - kvalita za nizku cenu (to co vy neustale popierate). A na zaver - viem, ze mi budete oponovat, ze kvalitne vyrobky su iba tie, co vyrabaju v Cine zahranicne spolocnosti. Skuste si teda len tak zagooglit a vyhladat nieco o firmach ako Lenovo, Huawei technologies, AVIC, netreba zabudat ani na to, ze Cina ma vlastny vesmirny program, ze su tretou krajinou, ktora poslala cloveka do vesmiru a pocet registrovanych technologickych patentov rastie kazdym rokom. V minulom storoci, ked zacal Canon vyrabat fotoaparaty, tak sa kazdy smial, ze co za smejd sa to objavil na trhu... Ak odmietate fakt, ze v Cine sa vyrabaju AJ kvalitne domace vyrobky (hoci v nepomere k nekvalitnym, co je na taku obrovsku krajinu s nizkou kupnou silou absolutne pochopitelne), tak ste bud nevzdelanec, alebo ignorant.

Nechapem, - to si robis srandu? V jednom odseku napises, ze je tam kopa podvodnikov a potom hned nato, ze ja pluvem na Cinanov?

Ja samozrekme nie som blbec, aby som nevedel, ze Cinania maju vesmirny program a mnohe dalsie spickove technologie. Lenze aj ZSSR mal, a na spotrebnom tovare sa to neprejavovalo.

Pribeh Lenova poznam dobre, to Cinania kupili americku vlajkovu lod PC priemyslu - IBM (teda diviziu notebookov) co bol skvely tah, ziskali tym moje sympatie, a teraz to myslim uprimne.

Co sa tyka tovaru, ktory vyrabame my: Cinania zatial tento tovar nevyrabaju. Resp. vyrabaju len uplny low-end. Neviem preco, ale toto sa im zatial nepodarilo. Mozno v buducnosti budu, no vzhladom na to, ze ten obrovsky rozvoj v Cine prinesie so sebou nutne aj rast zivotnej urovne, Cina nebude ekonomickou hrozbou naveky.

Neviem, co ti vadi (mozes mi kludne tykat) na mojich nazoroch v suvislosti s Cinou. Jednoducho v tejto teme tvrdim, ze Cina je najvacsim plagiatorom a falsovatelom na svete. To som si nevymyslel, to su oficialne statistiky. A teraz mi nejde o take plagiatorstvo, ake robili Rusi (holiace strojceky) alebo Japonci (holiace strojceky, fotaky, auta) po 2. svetovej vojne, ze nieco rozobrali, okopirovali, vyrobili podobne ako original, zprvu horsie, ale potom dokonca casom lepsie (tyka sa iba Japonska, nie ZSSR) ako original. To by este mohlo byt v poriadku, ved vyvoj na celom svete odjakziva postupoval tymto sposobom.

Ja tu mam na mysli to, ze Cinania robia falisne znackove parfumy, hodinky, elektroniku a dnes uz v podstate asi vsetko a snazia sa to predavat ako original. Toto je hyenizmus, jednoducho je to sprosta kradez a nebudem mat nikdy pochopenie pre taketo jednanie. Iste - moze sa to vyskytnut aj inde na svete, ale inde je to velmi zriedkave.

Preto nemam problem s Lenovo, zbytocne si to spominal ako priklad. Cinania za svoje peniaze kupili nieco, co legalne vyuzivaju. Ja naozaj nie som rasista, nemam problem, ak v Tatrach kupi nejaky hotel rusky podnikatel, preco by mi malo vadit Lenovo? Myslim, ze som dostatocne jasne napisal, co mi vadi. Nemiesajme prosim jablka s hruskami, ja som sa nevyjadroval ku kvalite cinskych vyrobkov, lebo tato tema o tom nebola, tu sa hovori o pravosti vyrobku versus plagiatorstve.
luco07
15.02.08,08:43
Ja samozrekme nie som blbec, aby som nevedel, ze Cinania maju vesmirny program a mnohe dalsie spickove technologie. Lenze aj ZSSR mal, a na spotrebnom tovare sa to neprejavovalo.

Chcete tym azda povedat, ze Cinania nevyrabaju spotrebny tovar? Ja som myslel, ze ten tvori pomerne velky podiel na cinskom vyvoze, ale predpokladam, ze budete mat asi lepsie statistiky, tak sem s nimi.

Nechapem, - to si robis srandu? V jednom odseku napises, ze je tam kopa podvodnikov a potom hned nato, ze ja pluvem na Cinanov?

Ja som pisal, ze v Cine je vela podvodnikov, ktori operuju cez internet, nepisal som o podvodnikoch v absolutnych cislach. Internetova anonymita, rozloha krajiny a mnozstvo obyvatelov poskytuje priamo idealne podmienky pre internetove podvodnictvo. A s tym pluvanim na Cinanov som to myslel nielen z Vasich prispevkov k tejto teme, ale predovsetkym z inych (napriklad tam, kde spominate, ze zahranicni sefovia fabrik sa musia pravidelne menit, lebo kazdemu kto zije v Cine za chvilu "zacne hrabat")

Mozno v buducnosti budu, no vzhladom na to, ze ten obrovsky rozvoj v Cine prinesie so sebou nutne aj rast zivotnej urovne, Cina nebude ekonomickou hrozbou naveky.

Ekonomickou hrozbou je mozno pre Vas. Vacsine ludi na svete usetri znacne mnozstvo zivotnych nakladov.

Neviem, co ti vadi (mozes mi kludne tykat) na mojich nazoroch v suvislosti s Cinou. Jednoducho v tejto teme tvrdim, ze Cina je najvacsim plagiatorom a falsovatelom na svete. To som si nevymyslel, to su oficialne statistiky.

Ano, Cina je najvacsim plagiatorom na svete. To je fakt a neobhajujem to. Treba ale vziat do uvahy niekolko faktov: Rozlahlost krajiny a pocet obyvatelov, nie prilis efektivna administrativa, trhove principy su v tejto krajine relativnou novinkou a pod. Na tom, aby sa tieto produkty nefalsovali ma mat zaujem administrativa doma aj vonku a ma ho aktivne potlacat (a to sa aj deje, dokonca si myslim, ze dost vyrazne!). Alebo si myslite, ze ak by sa zakony v tomto smere povolili na Slovensku, nenaslo by sa dost spekulantov, ktori by vyrabali Rolexky? Neboli ste to nahodou Vy, kto spominal cosi o falosnej Octavii??? Takze ked uz kritizujeme hyenizmus, tak ho kritizujme vsade.

A este k tej Nokii, mal som pocit, ze ste pisali, ze Nokia nie je v Cine na predaj (co znie dost dehonestujuco, ako keby bola Cina na urovni Sierra Leone). Neviem, ci ste mysleli predaj do zahranicia, alebo predaj na domacom trhu, faktom vsak ostava, ze v Suzhou je vyrobny zavod Nokia, v ktorom sa vyrabaju a z ktoreho sa predavaju zariadenia do celej vychodnej Azie. Takze tolko.

PS. Vykanie je prejavom ucty a verte ci nie, napriek Vasmu odlisnemu nazoru si Vas ako diskutujuceho vazim. Tykanie je prejavom blizkeho priatelstva a myslim, ze tam som sa este nedopracoval :)
misomiso
15.02.08,09:32
Vykanie je prejavom ucty a verte ci nie, napriek Vasmu odlisnemu nazoru si Vas ako diskutujuceho vazim. Tykanie je prejavom blizkeho priatelstva a myslim, ze tam som sa este nedopracoval

Vykanie a tykanie sa riadi urcitou etiketou a tradiciou a zavisi od doby, krajiny a prostredia. Na internetovych forach sa vo vseobecnosti pouziva tykanie. Ak ti to vadi, tak ti mozem odteraz vykat, nie je to problem.


A s tym pluvanim na Cinanov som to myslel nielen z Vasich prispevkov k tejto teme, ale predovsetkym z inych (napriklad tam, kde spominate, ze zahranicni sefovia fabrik sa musia pravidelne menit, lebo kazdemu kto zije v Cine za chvilu "zacne hrabat")

To som nevymyslel ja, to mam od ludi, ktorui v Cine podnikaju. Ja nemozem za to, ze nie kazdemu vyhovuje, ked ma travit podstatnu cast svojho zivota odluceny od rodiny, na opacnom konci sveta, kde ma problem sa dohovorit (nezavisle na tom, ci je to Cina alebo ina krajina). Ja sam som prezil niekolko rokov mimo, velmi casto aj v Azii. Ale nebol som prec nikdy viac, ako 3 tyzdne, raz som bol v USA 2 mesiace a tiez mi zacinalo hrabat. Poznam samozrejme aj ludi, ktori sa napr. vydali alebo ozenili do Azie, a vyzeraju, ze su spokojni. To uz je nieco ine, clovek prijme totalne inu identitu, zabudne raz navzdy na tresku v majoneze a bryndzove halusky a nauci sa zit totalne inak. Ale vacsina ludi to nezvlada. To je vsetko, preto tam menia tych ludi po mesiaci, to nesuvisi s tym, ci je to Cina alebo Japonsko.


Ekonomickou hrozbou je mozno pre Vas. Vacsine ludi na svete usetri znacne mnozstvo zivotnych nakladov.

No to je diskutabilne. Pre mna osobne zatial ziadna hrozba, uz som to pisal. Ale vo vseobecnosti to hrozba je, a nie len ekonomicka, ale napr. aj enviromentalna. A teraz nemyslim iba dymiace cinske fabriky a jedovate cinske hracky. Extremne lacny tovar nizsej kvality uplne zmenil spotrebitelske navyky na celom svete, najviac sa zda byt postihnute USA. Tam ludia tak prepadli "setreniu nakladov", ze si kupia radsej extremne lacny vyrobok na mesiac, ako by si kupili drahsi ktory by im vydrzal rok. Ja sam si pamatam, aky nezvycajne silny pocit vo mne vyvolal fakt, ze pri mojej prvej navseteve USA (po revolucii) som si mohol kupit hodinky za 1 USD !!!. Samozrejme som neodolal a dvoje som si kupil, aj ked som ich potom nenosil.
Je paradoxom, ze na tento fakt ma upozornil prave Cinan, s ktorym som sa stretol naposledy v USA. Je to starsi pan, takze tento "rozpor zivotnych stylov" - stareho a noveho naplno vnima, mladi to uz nevnimaju. On zije uz velmi dlho v USA. Hovoril mi, ze kedysi si napr. ludia kupovali postel na cely zivot. Dnes tam kupite novy madrac obrazne povedane za dolar, a ludia kupuju ako sialeni. Potom sa im o tri mesiace prelezi diera, kupia dalsi. Vsetko to pchaju do tych kontajnerov, odvazaju na skladky alebo spaluju. Rovnako sa spravaju ku vsetkym ostatnym veciam, ktore kupuju. Europa tym este nie je tak zachvatena, taky Svajciar da aj 10 x viac za kvalitny vyrobok, ktory mu dobre sluzi a vydrzi. Ale ten trend je aj tu v Europe a ja by som to nenazyval jednoznacne "setrenim zivotnych nakladov"

Preco pisem o ekonomickej hrozbe? No este raz podotykam, ze osobny problem s tym zatial nemam. Ale na druhej strane, je mi luto napr. vyrobcov v Europe - vo vseobecnosti. Ti totiz nemozu konkurovat cinskym cenam predovsetkym preto, ze sa nemozu spravat tak k zamestnancom, ako sa spravaju cinski zamestnavatelia k svojim. Jednoducho v Europe nemozete niekoho nechat robit 12 hodin (casto aj deti) v absolutne nevyhovujucich hygienickych podmienkach. Nemozete ale ak mam hovorit za seba, tak ani netuzim takto podnikat. Ak niekto podnika tak, ako otrokar v stredoveku, ma samozrejm eobrovsku vyhodu a podla mna tato vyhoda nie je ferova, preto hovorim o hrozbe. To je moj nazor.


Neboli ste to nahodou Vy, kto spominal cosi o falosnej Octavii??? Takze ked uz kritizujeme hyenizmus, tak ho kritizujme vsade.

Ano, ja ho kritizujem vsade. Ibaze tato tema bola o Cine, dokonca bola priamo otazka na pravost tovaru.


A este k tej Nokii, mal som pocit, ze ste pisali, ze Nokia nie je v Cine na predaj(co znie dost dehonestujuco, ako keby bola Cina na urovni Sierra Leone). Neviem, ci ste mysleli predaj do zahranicia, alebo predaj na domacom trhu, faktom vsak ostava, ze v Suzhou je vyrobny zavod Nokia, v ktorom sa vyrabaju a z ktoreho sa predavaju zariadenia do celej vychodnej Azie. Takze tolko.


To bolo iba zle pochopene. Samozrejme, ze v Cine dnes dostanete kupit vsetko, verim ze aj prave Rolexky. Iba sa mi nezda pravdepodobne, ze moze niekto z Ciny ponukat finsky tovar za mimoriadne nizku cenu, ak ma ist o autenticky vyrobok. Samozrejme som myslel velkoobchodny predaj do zahranicia, ved tu sa asi niekto nepytal preto, ze by si chel z Ciny nechat poslat 1 Nokiu.
Panji
15.02.08,10:31
No este ze sa vsetci drzime temy mimotemy :D
Ja len tolko ze vdaka rychlo rozvyjajucim sa azijskim krajinam ako Cina, by sa momentalne hroziaca recesia v USA, na ktoru bol v minulosti naviazany zvysok sveta, by USA prvy krat v historii nestiahla zo sebou aj zvysok sveta. Podla mna v Cine urcite nebudu mat donekonecna taketo nizke ceny aj keby stat urobil neviem ake zasahy s takymto tempom rastu to nieje mozne... ale zasa preco to nevyuzit :cool:
luco07
15.02.08,12:01
Vykanie a tykanie sa riadi urcitou etiketou a tradiciou a zavisi od doby, krajiny a prostredia. Na internetovych forach sa vo vseobecnosti pouziva tykanie. Ak ti to vadi, tak ti mozem odteraz vykat, nie je to problem.

Mozete mi kludne tykat, mne to vobec neprekaza,dufam, ze Vam neprekaza, ze Vam vykam, ak ano, tak to zmenim :)

odstavec 2

OK, beriem, dohodneme sa na tom, ze je to velmi individualna zalezitost.

No to je diskutabilne. Pre mna osobne zatial ziadna hrozba, uz som to pisal. Ale vo vseobecnosti to hrozba je, a nie len ekonomicka, ale napr. aj enviromentalna. A teraz nemyslim iba dymiace cinske fabriky a jedovate cinske hracky. Extremne lacny tovar nizsej kvality uplne zmenil spotrebitelske navyky na celom svete, najviac sa zda byt postihnute USA. Tam ludia tak prepadli "setreniu nakladov", ze si kupia radsej extremne lacny vyrobok na mesiac, ako by si kupili drahsi ktory by im vydrzal rok. Ja sam si pamatam, aky nezvycajne silny pocit vo mne vyvolal fakt, ze pri mojej prvej navseteve USA (po revolucii) som si mohol kupit hodinky za 1 USD !!!. Samozrejme som neodolal a dvoje som si kupil, aj ked som ich potom nenosil.

Znova sa dostavame ku kvalite cinskych vyrobkov. Opat musim podotknut, ze z Ciny sa na svetove trhy dostavaju kvalitne aj nekvalitne vyrobky a oboje su vyrobky od cinskych vyrobcov so 100% ucastou cinskeho kapitalu. Otazkou je, preco prevladaju tie nekvalitne? Odpovedou je, pretoze u nich je nizka cena a ocividne je po nich dopyt. A to je prave to co rozhoduje o spotrebitela. Kvalitne cinske vyrobky su samozrejme takisto drahsie, no napriek tomu cenovo stale na urovni 1/3 - 1/2 povedzme nemeckeho vyrobku, hoci kvalitativne dosahuju povedzme 80-90% takehoto vyrobku. Teda pomer cena - kvalita zostava priaznivy pre takyto vyrobok.

Preco pisem o ekonomickej hrozbe? No este raz podotykam, ze osobny problem s tym zatial nemam. Ale na druhej strane, je mi luto napr. vyrobcov v Europe - vo vseobecnosti. Ti totiz nemozu konkurovat cinskym cenam predovsetkym preto, ze sa nemozu spravat tak k zamestnancom, ako sa spravaju cinski zamestnavatelia k svojim. Jednoducho v Europe nemozete niekoho nechat robit 12 hodin (casto aj deti) v absolutne nevyhovujucich hygienickych podmienkach. Nemozete ale ak mam hovorit za seba, tak ani netuzim takto podnikat. Ak niekto podnika tak, ako otrokar v stredoveku, ma samozrejm eobrovsku vyhodu a podla mna tato vyhoda nie je ferova, preto hovorim o hrozbe. To je moj nazor.

Myslim si, ze toto je takisto velmi individualne. V Cine je takisto legislativne zakotveny zakaz zneuzivania deti na pracu, ak ho niekto nedodrzuje, mal by byt nalezite potrestany (teoria a prax nie vzdy funguje, ale tak je to vsade na svete a aj na Slovensku). Rozhodne je to nelegalne. 12 hodinova pracovna doba zalezi od dohody zamestnanca so zamestnavatelom (vzhladom na vlastnosti cinskeho trhu prace vacsinou v prospech zamestavatela), ale napriklad v Japonsku ludia fachcia aj 16 hodin a nie je to vecou prikazov a vydierania, ale vecou kultury. Koniec koncov, je to jeden z dovodov, preco su Japonci ekonomicky tak uspesni. A na margo pracovnych podmienok. Ked som na Vychodnom Slovensku pred nedavnom asistoval pri implementacii istej technologie Cinanmi, tak ti sa stazovali, ze taketo podmienky nemaju ani zamestnanci v cinskych baniach. Okrem toho, ze pracovali 14 hodin denne, tak, bezpecnost pri praci bola minimalna a vo vyrobnej hale bola neskutocna zima. Samozrejme, ze taketo pracovne podmienky su ilegalne, ale ako sam vidite, tieto zalezitosti su velmi individualne.
misomiso
15.02.08,12:37
Ked som na Vychodnom Slovensku pred nedavnom asistoval pri implementacii istej technologie Cinanmi, tak ti sa stazovali, ze taketo podmienky nemaju ani zamestnanci v cinskych baniach. Okrem toho, ze pracovali 14 hodin denne, tak, bezpecnost pri praci bola minimalna a vo vyrobnej hale bola neskutocna zima. Samozrejme, ze taketo pracovne podmienky su ilegalne, ale ako sam vidite, tieto zalezitosti su velmi individualne.

Aprpoos, ja tiez podnikam na vych. Slovensku, ukecal si ma, prestavam kurit a idem s cenami dole :):)

Ale neber to tak, ze chcem do teba rypat, mas samozrejme aj v mnohom pravdu.:)
luco07
15.02.08,13:36
Aprpoos, ja tiez podnikam na vych. Slovensku, ukecal si ma, prestavam kurit a idem s cenami dole :):)

Aby bola moja rada naozaj nad zlato, tak Vam este poradim, ze v tom pripade si budete musiet priniest pracovnu silu z Azie, pretoze nasinec urobi z Vasej vyrobnej haly vystavu na inspektorate prace :D
marian911
16.03.08,12:54
ahoj a ako je to s certifikatmi pre znackovu obuv ? cinania robia super veci..ved aj original veci su made in china ci indonesia..len to, co zozeniete na nete nema certifikat autenticity..zhabu to colnici? ako to funguje?
zolik2001
23.07.08,19:29
Chalani skusim to v skratke....znackove veci z Ciny su Fake alebo ako inac to povedat. Ebay znackove veci su veci z Ciny. Ak si niekto mysli ze dokaze legalne doviest kvalitne oblecenie Nike z Ciny bude mat velke stastie ak pride iba o peniaze a tovar. Cinania slubia vsetko ale zodpovednost je na vas....ja s nimi taham uz asi 2 roky aj ked iba v malom a poviem vam da sa to no znackove telefony a oblecenie legalne nedoveziete. Nie bez rizika. Radsej nakupte kvalitne neznackove a potom sa to da. Ja napr zacinam konecne vo vacsom kvalitne tricka....sam som ich nosil a su v pohode.
Alebo pouzite agenta ten vam poradi a postara sa o to aj ked vezme si 10 percent ale mate istotu ze vam to pride v poriadku a dohodnuty pocet kusov. to je asi z mojej strany vsetko. cafte a drzim palce
saky
19.02.09,10:48
Nakup produktov v Cine cez internet je pomerne rizikovy a o to viac to plati v pripade znackovych elektronickych produktov. Nejde ani tak o to, ci je, alebo nie je produkt pravy, ale ci vobec dodavatel, ktory sa za dodavatela vyhlasuje existuje. Mam osobne skusenosti s tym, ze clovek, ktory sa vyhlasoval za riaditela velkej fabriky sa ukazal ako podvodnik zo zaprdenej garaze, odkial prijmal objednavky cez internet. Falosnych Ipodov a podobnych zalezitosti sa v Cine nachadza kopa, takze najlepsie by asi bolo kontaktovat matersku firmu.

Misomiso: Co Vam Cinania urobili, ze na nich vsade musite pluvat? Predpokladam, ze ako vyrobcovi Vam lezu do kapusty a Vami vyrabany produkt dokazu vyrobit lacnejsie a mozno aj kvalitnejsie. V takom pripade je cela vec celkom jasna. Mimochodom, v Cine su prave Nokie, ktore sa tu vyrabaju (od r. 2000 sa vyrabaju v Suzhou), ich cinsky nazov je 诺基亚(nuojiya) a vyrabaju sa aj na export do azijskych krajin, co je celkom pochopitelne - kvalita za nizku cenu (to co vy neustale popierate). A na zaver - viem, ze mi budete oponovat, ze kvalitne vyrobky su iba tie, co vyrabaju v Cine zahranicne spolocnosti. Skuste si teda len tak zagooglit a vyhladat nieco o firmach ako Lenovo, Huawei technologies, AVIC, netreba zabudat ani na to, ze Cina ma vlastny vesmirny program, ze su tretou krajinou, ktora poslala cloveka do vesmiru a pocet registrovanych technologickych patentov rastie kazdym rokom. V minulom storoci, ked zacal Canon vyrabat fotoaparaty, tak sa kazdy smial, ze co za smejd sa to objavil na trhu... Ak odmietate fakt, ze v Cine sa vyrabaju AJ kvalitne domace vyrobky (hoci v nepomere k nekvalitnym, co je na taku obrovsku krajinu s nizkou kupnou silou absolutne pochopitelne), tak ste bud nevzdelanec, alebo ignorant.
Ahoj je mozne sa stebou skontaktovat ? dakujem
ers.silvia
07.11.11,13:48
lucoO7
čítala som niektoré Vaše príspevky (veľmi mi pomohli) a vzhľadom k tomu, že pravidelne cestujete do číny, by ste mi určite vedeli pomôcť.

Nadriadený by chcel dovážať tovar z číny. momentálne je na rokovaní a mne dal zistiť všetko ochrannej známke (to som si už naštudovala) a distribúcii. a práve s distribúciou mám problém. ak chcem dovážať nejaký tovar, musí podliehať určitým normám slovenského a zahraničného trhu. kde sa dostanem k týmto normám?
ako by som mala postupovať pri distribúcii...

v tomto smere som úplný nováčik. je to úplne niečo iné ako som študovala a som bezradná... viete mi pomôcť?

Ďakujem. Silvia