Jüttnerová Antonia
13.02.08,22:13
Zdravím Vás a prosím o radu,

som daňový rezident ČR, v 07/2007 som po skončení poberania PPM rozviazala prac.pomer dohodou so zamestnávateľom na Slovensku a bola mi poskytnutá odmena vo výške 150 tis.. V ČR podávame spoločné zdanenie manželov, kde si priznávam celú výšku príjmu v SR a započítavam celú výšku zrazeného preddavku na daň. O ročné zúčtovanie v SR som nežiadala. Musím podať DAP v SR? Iný príjem som nemala, ani v ČR, nakoľko som na rodičovskom príspevku.
Ďakujem za odpoveď
Johanka
13.02.08,21:16
Musíš si vysporiadať daňovú povinnosť v SR, DP podávajú aj daňovníci s obmedzenou daňovou povinnosťou. Výsledok DP podaného v SR prenášaš do priznania v ČR - na zamedzenie dvojitého zdanenia uplatníš metódu zápočtu dane zaplatenej v zahraničí - v Tvojom prípade v SR.
Jüttnerová Antonia
14.02.08,15:07
Ďakujem za odpoveď :) Nakoľko si najprv podávame DAP v ČR, na Slovensku mám podať DAP, ale nežiadať o vrátenie preplatku? Daň zaplatená v SR sa uvádza celá českom daňovom priznaní (na základe potvrdenia o príjme od zamestnávateľa), odpočítateľné položky sa možu uplatniť len raz.
Johanka
14.02.08,15:13
Nezdaniteľné časti dane si uplatníš v plnom rozsahu tak ako ich umožňuje v každej krajine domáci zákon. Najprv musíš podať DP v SR, pretože jeho výsledky - zaplatenú daň - potrebuješ uviesť v DP podávanom v ČR.