salka
14.02.08,08:39
Dnes sa nám vyskytol problém! :confused:

Zam-ci, ktorí boli na pracovnej ceste s nárokom na 89,- korunové diéty si po príchode na pracovisko pripísali v dochádzke o pol hodinu viacej, lebo vraj sa neboli najesť
Myslíte si, že je to tak správne? Treba im preplatiť aj tú pol hodinu + diéty? :rolleyes:

Vďaka
Tweety
14.02.08,07:42
Dnes sa nám vyskytol problém! :confused:

Zam-ci, ktorí boli na pracovnej ceste s nárokom na 89,- korunové diéty si po príchode na pracovisko pripísali v dochádzke o pol hodinu viacej, lebo vraj sa neboli najesť
Myslíte si, že je to tak správne? Treba im preplatiť aj tú pol hodinu + diéty? :rolleyes:

Vďaka
Obednajšia prestávka sa neprepláca. Tá sa musí odpracovať, ak ju chce mať zaplatenú.
Gabi03
14.02.08,07:47
Aj keď si zvyčajne píšu do dochádzky odpracovaných osem a pol hodín napr. od 8.00 do 16.30, tak sa im prepláca len 8 hodín.
salka
14.02.08,07:52
Aj keď si zvyčajne píšu do dochádzky odpracovaných osem a pol hodín napr. od 8.00 do 16.30, tak sa im prepláca len 8 hodín.

presne tak to u nás funguje, ale teraz si napísali príchod o 17,00 hod. aby sa im zaplatilo 8,5 hodiny (keďže pracovali aj tých 30 min. kedy mali jesť) + chcú aj diéty, kt. vlastne neminuli, keďže nejedli. :confused:
Janinkaaa
14.02.08,07:54
presne tak to u nás funguje, ale teraz si napísali príchod o 17,00 hod. aby sa im zaplatilo 8,5 hodiny (keďže pracovali aj tých 30 min. kedy mali jesť) + chcú aj diéty, kt. vlastne neminuli, keďže nejedli. :confused:
A pre zamestnacov to bola pracovná cesta ?
Gabi03
14.02.08,07:56
presne tak to u nás funguje, ale teraz si napísali príchod o 17,00 hod. aby sa im zaplatilo 8,5 hodiny (keďže pracovali aj tých 30 min. kedy mali jesť) + chcú aj diéty, kt. vlastne neminuli, keďže nejedli. :confused:

1. Sú platení mesačnou mzdou alebo hodinovou?
2. Naozaj odpracovali 8,5 hodiny?

Ak sú platení hodinovou a odpoveď na druhú otázku je kladná, ja by som im to preplatila.
salka
14.02.08,10:38
1. Sú platení mesačnou mzdou alebo hodinovou?
2. Naozaj odpracovali 8,5 hodiny?

Ak sú platení hodinovou a odpoveď na druhú otázku je kladná, ja by som im to preplatila.

Sú platení hodinovou mzdou a pracovali 8,5 hodiny bez prestávky, bez jedla.

Ja som si to vysvetľovala tak, že keď na ten obed "dobrovoľne" nešli (mysleli si, že skôr budú doma) aj tak diéty dostanú a tým majú vykompenzovanú tú pol hodinu.

Janinkaaa - áno, pre zamestnancov to bola pracovná cesta.