michal81
14.02.08,07:56
Potrebujem radu. Farnosť dala do prenájmu poľnohospodársku pôdu družstvu, ktoré vyplatilo nájomné vo výške 38.000 Sk. Má povinnosť podať daňové priznanie PO? Ak áno budem sumu písať medzi príjmy ktoré sú oslobodené od dane alebo musím zaplatiť z toho daň 7220 Sk. Je potrebná k tomu i súvaha, výkaz ziskov a strát?
ďakujem
RenataK
14.02.08,16:01
Tak ako píšeš, podať DP, príjem z prenájmu nepatrí medzi oslobodené takže zdaniť, a je potrebné k DP priložiť ak účtuješ v PÚ tak súvahu, výkaz ziskov a strát a poznámky
Ivča
16.02.08,20:18
Ak účtuješ v JÚ tak sa prikladá výkaz o majetku a záväzkoch a výkaz o príjmoch a výdavkoch.
Katkagar
13.02.10,19:16
Ak účtuješ v JÚ tak sa prikladá výkaz o majetku a záväzkoch a výkaz o príjmoch a výdavkoch.
Ako cirkev účtujem v JÚ, k DP mám prikladáť ako prílohu: súvahu, výkaz ziskov a strát a poznámky? Alebo výkaz o majetku a záväzkoch a výkaz o príjmoch a výdavkoch?
mysimis
13.02.10,19:19
Ako cirkev účtujem v JÚ, k DP mám prikladáť ako prílohu: súvahu, výkaz ziskov a strát a poznámky? Alebo výkaz o majetku a záväzkoch a výkaz o príjmoch a výdavkoch?

Výkaz o majetku a záväkoch a výkaz o príjmoch a výdavkoch.
Ivča
17.02.10,10:35
Ten príjem z prenájmu sa píše do výkazu Z a S do stĺpca podnikateľská zdaniteľná činnosť a tiež sa potom v daňovom priznaní do tab. C1 dopĺňa VH z nezdan. činnosti a VH zo zdanit. činnosti (z toho nájmu)?
holubička1
07.03.10,14:03
Kreditné úroky v účt. cirkvi sa účtujú ako zdaniteľné príjmy a na konci roka sa vysporiadajú v daňovom priznaní zrazenou zr. daňou alebo je to tu nejako inak, sw mi to vo výkazeo príjmoch a výdavkoch dá do zdaniteľných, ale zr. daň mi dá do nezdaniteľných a dolu mi ju vyráta ako nezaplatenú....
holubička1
07.03.10,16:09
Kreditné úroky v účt. cirkvi sa účtujú ako zdaniteľné príjmy a na konci roka sa vysporiadajú v daňovom priznaní zrazenou zr. daňou alebo je to tu nejako inak, sw mi to vo výkazeo príjmoch a výdavkoch dá do zdaniteľných, ale zr. daň mi dá do nezdaniteľných a dolu mi ju vyráta ako nezaplatenú....:confused::confused::confused::con fused::eek:
bezradná
07.03.10,16:43
Kreditné úroky v účt. cirkvi sa účtujú ako zdaniteľné príjmy a na konci roka sa vysporiadajú v daňovom priznaní zrazenou zr. daňou alebo je to tu nejako inak, sw mi to vo výkazeo príjmoch a výdavkoch dá do zdaniteľných, ale zr. daň mi dá do nezdaniteľných a dolu mi ju vyráta ako nezaplatenú....


prikladám materiál k tejto téme - treba nájsť ustanovenia pre cirkev, ja som kvoli tomu vlani prepisovala DP :)
(je to posledný odsek strany 13,začiatok str.14)

PS: toto usmernenie bolo vlani tu na porade, ale nespomeniem si v ktorej téme, preto prikladám
holubička1
07.03.10,21:37
prikladám materiál k tejto téme - treba nájsť ustanovenia pre cirkev, ja som kvoli tomu vlani prepisovala DP :)
(je to posledný odsek strany 13,začiatok str.14)

PS: toto usmernenie bolo vlani tu na porade, ale nespomeniem si v ktorej téme, preto prikladámvdaka