leonka5
14.02.08,08:05
Pekný deň prajem. Možno že táto téma nepatrí sem, ale nevedela som ju kam zaradiť. Mám nasledovné dotazy: k akému termínu je potrebné prestaviť el. pokladne aby ceny uvádzala aj v Eurách? A dokedy treba nahlásiť na prísl. miesta že na aké množstvo Eúr má ten ktorý podnikateľ požiadavku? :confused: Ďakujem za každú odpoveď.
Braňo
14.02.08,07:17
V prípade, že splníme Maastrichtské kritériá a bude vyhlásený konverzný kurz 15.7.2008, zobrazovať duálne bude povinnosť 30 dní od vyhlásenia konv. kurzu. Takže ak splníme inflačné kritérium orientačne od 15.8.2008. Pozor predzásobenie euro-hotovosťou je nutné nahlásiť banke už do konca tohto mesiaca písomne.

Viac informácií zistíš na www.euromena.sk
KvetkaK
14.02.08,07:18
Ceny by sa mali začať uvádzať v EUR od 1.7.2008, ak sa teda nič nezmení. A to množstvo sa nahlasuje do banky.
Johanka
14.02.08,07:19
Pekný deň prajem. Možno že táto téma nepatrí sem, ale nevedela som ju kam zaradiť. Mám nasledovné dotazy: k akému termínu je potrebné prestaviť el. pokladne aby ceny uvádzala aj v Eurách? A dokedy treba nahlásiť na prísl. miesta že na aké množstvo Eúr má ten ktorý podnikateľ požiadavku? :confused: Ďakujem za každú odpoveď.
Tu nájdeš odpovede na všetky Tvoje otázky
http://www.euromena.sk/
KvetkaK
14.02.08,07:23
V prípade, že splníme Maastrichtské kritériá a bude vyhlásený konverzný kurz 15.7.2008, zobrazovať duálne bude povinnosť 30 dní od vyhlásenia konv. kurzu. Takže ak splníme inflačné kritérium orientačne od 15.8.2008. Pozor predzásobenie euro-hotovosťou je nutné nahlásiť banke už do konca tohto mesiaca písomne.

Viac informácií zistíš na www.euromena.sk (http://www.euromena.sk)
Takže nie od 1.7.2008?
Jana Motyčková
14.02.08,07:32
Ceny by sa mali začať uvádzať v EUR od 1.7.2008, ak sa teda nič nezmení. A to množstvo sa nahlasuje do banky.
Duálne zobrazovanie cien sa začne do 30 dní po stanovení konverzného kurzu. Stanovenie konverzného kurzu sa očakáva v júli, takže termím 1.7.2008 aj keď je často prezentovaný, pravdepodobne nie je reálny.
Braňo
14.02.08,07:44
Minulý týždeň som bol na školení a p. Igor Barát hovoril, že stanovenie konv. kurzu sa očakáva okolo 15.7.2008, ak splníme kritériá. Presný termín ešte nie je známy, môže to byť aj od 1.7.2008, ale ešte nie je známy. Určite bude tu okolo toho aj búrlivá diskusia, lebo napr. 15% pokladní používaných na Slovensku nie je možné preprogramovať....
Johanka
14.02.08,07:47
Z doporučenej stránky
7. Kedy sa dozvieme presný začiatok duálneho zobrazovania cien?

Dátum začiatku dvojitého (duálneho) zobrazovania cien je stanovený na 30 dní po určení konverzného kurzu, ktorý určí Rada EÚ. Rozhodnutie Rady predpokladáme v júli 2008, takže duálne zobrazovanie cien sa začne povinne v priebehu augusta 2008. Presný dátum rozhodnutia Rady sa určí pravdepodobne v máji 2008. Na porovnanie, o zavedení eura v Slovinsku rozhodla Rada 11. júla (2006), rozhodnutie o Cypre a Malte sa uskutočnilo v júli 2007.
Johanka
14.02.08,07:49
Minulý týždeň som bol na školení a p. Igor Barát hovoril, že stanovenie konv. kurzu sa očakáva okolo 15.7.2008, ak splníme kritériá. Presný termín ešte nie je známy, môže to byť aj od 1.7.2008, ale ešte nie je známy. Určite bude tu okolo toho aj búrlivá diskusia, lebo napr. 15% pokladní používaných na Slovensku nie je možné preprogramovať....
Diskusie už sú, hlavne na tému vyvolaných nákladov, ktoré musia znášať podnikatelia ... a tých 15 % pokladní je veľmi optimistický odhad :).
Braňo
14.02.08,07:53
Diskusie už sú, hlavne na tému vyvolaných nákladov, ktoré musia znášať podnikatelia ... a tých 15 % pokladní je veľmi optimistický odhad :).
To je odhad NBS, netvrdím, že je správny alebo reálny. :D