Hama
16.03.05,16:54
Ahojte,

moze mi prosim niekto poradit?:
*za obdobie 12/2004 som zahranicnemu odberatelovi fakturovala za katalogove sluzby riadnu fakturu bez DPH - prenos daň.povinnosti na neho:
- datum dodania 31.12.2004
- dátum vystavenia: 14.1.2005
- účtované do 12/2004.
* teraz potrebujem za tu istu vec za to iste obdobie, teda 12/2004 dofakturovat istu sumu - po starom tarchopis, teraz oprava zakladu dane
Ake datumy budu na fakture? teda aky je:
- datum dodania pri oprave zakladu dane?
- datum vystavenia faktury?
- aky menovy kurz prepoctu pouzijem, kedze faktura bude v EUR?
- mozem uctovat do 12/2004?

Vopred dakujem a prajem pekny den
Hama
18.03.05,13:59
To naozaj nikto nevie?
slnko
18.03.05,19:20
To naozaj nikto nevie?bude to oprava základu dane podľa § 25 od.1 písm.c. A podľa ods. 3 rozdiel medzi pôvodným základom dane a opraveným základom dane...... sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom sa vyhotovil doklad o oprave základu dane.
Z toho mi vyplýva, že dátum vyhotovenia aj dátum dodania pri oprave zakladu dane bude teraz, napr. marec 2005. Ale kurz na prepočet sa použije kurz pôvodnej faktúry.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif