Helta
14.02.08,08:21
Ahojte,
chcem začať podnikať, predaj na internete, nie veľké počty. Prosím, existuje nejaká kniha, z ktorej sa môžem naučiť aspoň základy účtovníctva tak, aby som to zvládla sama? Čo mám zaúčtovať ako čo, čo všetko si treba viesť a pod. Ďakujem!
liba2
14.02.08,07:38
existuje stránka porada.sk a tam je o JÚ už všetko , stačí podľa kľúčového slova vyhľadať ;)
liba2
14.02.08,07:48
Helta
14.02.08,09:17
http://www.porada.sk/t72338-zaciatocnik-v-jednoduchom-uctovnictve.html


Ďakujem, ale toto mi až tak nepomôže. Mne nie sú jasné skratky ako VPD, VOZD, neviem, čo je to "nahodiť do záväzkov" a všeličo iné, čo tu používate. Nie som účtovníčka, v živote som nevidela čo to vlastne účtovníctvo je.
Potrebujem niečo, čo ide od základov. Existuje niečo také?
Jozef I
14.02.08,11:02
Stačí ísť do knižnice alebo do kníhkupectva. Bude tam knižiek neúrekom. Treba si vybrať takú aby bola zrozumiteľná aj čo sa skratiek týka.
Timka1
14.02.08,11:04
A možno by pomohol kurz jednoduchého účtovníctva.
Helta
14.02.08,11:08
Stačí ísť do knižnice alebo do kníhkupectva. Bude tam knižiek neúrekom. Treba si vybrať takú aby bola zrozumiteľná aj čo sa skratiek týka.
Ďakujem, toto mi napadlo, chcela som skôr tip na nejakú konkrétnu knižku, ak o nej viete. Na kurz ísť nemôžem kvôli času. Ale aj tak vďaka.
Timka1
14.02.08,11:12
Takýto kurz sa dá urobiť aj cez internet, emailom ti budú zasielať témy aj príklady k ním a otázky na vypracovanie, v ďalšej téme ich budeš mať zase vypracované pre kontrolu. Moja známa sa takto učila, platila cca 1000,- Sk a výhoda je v tom, že sa môžeš kedykoľvek aj po večeroch učiť, proste vtedy keď máš voľný čas a netreba nikam chodiť.
Helta
14.02.08,11:51
Takýto kurz sa dá urobiť aj cez internet, emailom ti budú zasielať témy aj príklady k ním a otázky na vypracovanie, v ďalšej téme ich budeš mať zase vypracované pre kontrolu. Moja známa sa takto učila, platila cca 1000,- Sk a výhoda je v tom, že sa môžeš kedykoľvek aj po večeroch učiť, proste vtedy keď máš voľný čas a netreba nikam chodiť.
Aha, to je výborný nápad! Nemáš prosím linku na taký kurz? To by stálo za to. Ďakujem!
Ludena
09.06.08,12:02
Helta, mám podobný problém ako ty. Pred 20-timi rokmi som ukončila Ekonomickú školu a odvtedy som účtovníctvo ani nevidela. Teraz som na materskej dovolenke a chcela by som to všetko začať lúskať pekne od začiatku. Nevyhovuje mi navštevovať kurz, pretože manžel pracuje na smeny a nemá mi kto opatrovať dve malé deti. Najviac by mi vyhovovalo štúdium cez internet. Napíš mi prosím, ako si to poriešila ty a akou formou študuješ základy účtovníctva.
IVEB
09.06.08,13:37
Takéto kurzy cez internet poskytuje Verlag Dashoffer. Skúste sa pozrieť na ich stránku.
veronikasad
09.06.08,14:36
Helta, mám podobný problém ako ty. Pred 20-timi rokmi som ukončila Ekonomickú školu a odvtedy som účtovníctvo ani nevidela. Teraz som na materskej dovolenke a chcela by som to všetko začať lúskať pekne od začiatku. Nevyhovuje mi navštevovať kurz, pretože manžel pracuje na smeny a nemá mi kto opatrovať dve malé deti. Najviac by mi vyhovovalo štúdium cez internet. Napíš mi prosím, ako si to poriešila ty a akou formou študuješ základy účtovníctva.

Skús pozrieť tu :http://www.google.sk/aclk?sa=L&ai=B9fs3NU1NSJqIJ4jwnAO5o8XgD9X311-d8qexBbPNiS6wyLACEAQYBygHMAA4AFDI5Lf7_P____8BYMC19 QXIAQGpAjrC40_S7Gs-yAKf884G2QPlKWrCjTwn2-ADCA&num=7&sig=AGiWqtw_ITVF2ZIfxt9AUPTwh0EewgD2Yw&q=http://www.humboldt.sk
v sekcii ekonomické kurzy nájdeš aj kurz účtovníctva