Anairda
16.03.05,17:54
Podnikateľ má firmu a zároveň je konateľom v jednoosobovej s.r.o. Prosím Vás, do ktorého riadku a ktorej tabuľky DP FO treba započítať zisk alebo stratu z s.r.o.-čky?
Pekný pracovný večer!
babenko1
16.03.05,18:24
Za FO zvlášť podávaš priznanie a za PO zvlášť... to máš odkiaľ, že sa to dáva do jedného priznania??
Anairda
17.03.05,13:48
Ja si myslím, že pokiaľ sa konateľovi pridelí podiel zo zisku v s.r.o., niekde v DP FO sa to uvádza. Len neviem kde. Nemalo by to isť do iných príjmov, aby sa to nedanilo dva-krát..., takže neviem.
EFA
17.03.05,14:22
Podiel na zisku vyplácaný po zdanení obchodnou spoločnosťou nie je predmetom dane z príjmu FO. (§ 3 ods. 2 pís. c) zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov)
ivan01
17.03.05,15:18
Podiel na zisku vyplácaný po zdanení obchodnou spoločnosťou nie je predmetom dane z príjmu FO. (§ 3 ods. 2 pís. c) zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov)Nie celkom súhlasím, lebo podľa §52 ods.24 ustanovenie §3 ods.2 platí len pre podiely na ziskoch vytvorených po 1.1.04.

Zároveň dávam otázku do pléna: nerozdelený zisk spred 1.1.04 vyplatený FO v roku 2004 sa zaraduje pod § 7 alebo § 8 ?
Majka
17.03.05,15:47
prosim o radu,

ked je SZCO zivnostnik,uctuje v JU,neplatca DPH, chcel by zalozit s.r.o. co a ako ma urobit tento prevod a zmenu? prosim je nejake usmernenie co vsetko musi?????
EFA
17.03.05,15:48
O podiele na nezdanemon zisku (z roku 2003, vyplatený v roku 2004) sa už niekde diskutovalo a výsledok bol: § 8, riadok "iné".
ivan01
17.03.05,16:10
čiže §8 ods.1a. ?
Marian
17.03.05,17:21