botanova
14.02.08,11:44
Dobrý deň,
momentálne som na rodičovskej dovolenke s 2-ročným dieťaťom (t. j. poberám rodičovský príspevok a štát za mňa platí zdravotné i dôchodkové poistenie). Chcela by som sa opýtať, čo sa zmení, ak sa stanem konateľkou s.r.o. - či aj naďalej bude štát za mňa niečo platiť alebo to budem musieť platiť sama a či stratím aj rodič. príspevok?
ďakujem.
Zoltán Kovács
14.02.08,10:46
Dobrý deň,
momentálne som na rodičovskej dovolenke s 2-ročným dieťaťom (t. j. poberám rodičovský príspevok a štát za mňa platí zdravotné i dôchodkové poistenie). Chcela by som sa opýtať, čo sa zmení, ak sa stanem konateľkou s.r.o. - či aj naďalej bude štát za mňa niečo platiť alebo to budem musieť platiť sama a či stratím aj rodič. príspevok?
ďakujem.

NaĎalej bude platiť štát, a aj rod.príspevok ti ostane.
Petra29
14.02.08,10:48
Ak budeš mať odmenu za výkon funkcie konateľa, budeš si z nej platiť ZP.
vaneta
08.09.10,09:18
Dobrý deň! Mám ten istý problém, ale v roku 2010. Poberateľka rodičovského príspevku založila s.r.o. a stala sa konateľkou, žiaden príjem nepoberá a ani nie je v s.r.o. zamestnaná. Dieťa má 2 roky. Dostane príspevok za škôlku a 25 % rodičovského príspevku - a to na základe toho, že predložila na ÚPSVaR živnostenský list novozaloženej s.r.o.
Platí naďalej za túto konateľku naďalej odvody štát? Alebo sa má zamestnať v s.r.o. a platiť odvody ako zamestnanec? Prosím o radu čo je najvýhodnejšie?