Lubomir1
14.02.08,11:49
Včera bola v TV informácia, že podnikatelia i súkromné osoby sú povinné "Národnej banke Slovenska" nahlásiť účet v zahraničnej banke.

Týka sa to aj súkromných účtov v rôznych zahraničných internetových peňaženkách napr. PayPal, Moneybookers a iné?
vieroslava
16.02.08,06:54
Určite sa to týka aj súkromných účtov.
Lubomir1
16.02.08,09:31
Ďakujem za info. Obdržal som však už odpoveď, že internetové peňaženky sa berú ako forma platobného styku a táto povinnosť sa ich netýka.
beatka123
17.02.08,10:17
a do kedy je termin nahlasenia účtov NBS? Týka sa to aj uctov, kde je zostatok zanedbatelna hodnota? Ucet bol otvoreny z dôvodu studijneho pobytu.
mamina h.
18.02.08,16:41
a do kedy je termin nahlasenia účtov NBS?
hlasi sa to stvrtrocne, tlaci najdes na www.nbs.sk (http://www.nbs.sk), termin do 15 dni po uplynuti stvrtroku, viac info: http://www.nbs.sk/MATNAPK/20031029/vlastnymat.rtf
mamina h.
18.02.08,16:42
Ďakujem za info. Obdržal som však už odpoveď, že internetové peňaženky sa berú ako forma platobného styku a táto povinnosť sa ich netýka.
tiez mam paypal + paypay, tu informaciu mas oficialne? posli pripadne link, ked mi pride kontrola, vdaka
Lubomir1
18.02.08,16:45
Poslal som dotaz - email do NBS a tak mi odpovedali.
rumanova
29.04.08,15:40
to prilozene opatrenie sa mi zda dost neaktualne. hlasenie o zriadeni a stave uctu v zahranici sa predklada rocne, do 15 dni po skonceni roka.
mamina h.
29.04.08,16:00
to prilozene opatrenie sa mi zda dost neaktualne. hlasenie o zriadeni a stave uctu v zahranici sa predklada rocne, do 15 dni po skonceni roka.
hmmmm, tak to by ma zaujimalo, ako to teda je, ja uz niekolko rokov to robim vzdy stvrtrocne, a mozno sa to odvtedy zmenilo. je to naozaj tak?
mamina h.
07.05.08,11:46
pre p. rumanova:
dakujem za upozornenie, je to naozaj tak, prislo mi to pisomne z NBS:

1
"Podľa § 1 a 2 Opatrenia NBS č. 691/2006 Z. z. o predkladaní hlásení podľa
Devízového zákona hlásenie ozriadení účtu a stave účtu v zahraničí, ktoré
sa označuje OHP (NBS) 2 - 01 sa predkladá Národnej banke Slovenska raz
ročne, do 15 dní po skončení kalendárneho roka, v jednom vyhotovení
písomne."


a este ma tam zaujalo toto:
2
"Podľa § 8 ods. 1 písm. b) Devízového zákona Táto povinnosť sa
nevzťahuje na tuzemca - fyzickú osobu počas jeho pracovného, alebo
študijného pobytu v zahraničí."