tajnostkárka
14.02.08,12:00
Nadobudli sme nehnuteľnosť,kde je zavedená samozrejme elektrina a plyn,pri prepise elektriny,nebol žiaden problém,stačilo telefonicky,v spp však problém vzniká:(teda aspoň z našej strany.Pani,s ktorou sme telefonicky hovorili,sa nevyjadrila dostatočne presne čo k tomu treba.A tak chcem poprosiť o radu vás poraďáci.Akú žiadosť treba pri zmene vlastníka domu a teda aj plynomeru podať na príslušnú plynárenskú spoločnosť?Koľko to zhruba trvá?Dá sa to poslať aj mailom,alebo treba len poštou?Prípadne zavolať niekoho z spp na odpis plynomeru?Obávam sa,že ak pôvodný majiteľ nahlásil zmenu vlastníka a ja neviem ako pokračovať,aby nás neprišli odpojiť.Do koľkých dní to treba urobiť?
slavkasig
14.02.08,12:29
My sme dom kupovali v novembri 2007 do SSP sme išli osobne aj s predávajúcim on odhlásil a ja som prihlásila trvalo to asi 20 minút plyn sme doma odpísali a ja som potrebovala orazený návrh z katastra . Potom ešte asi za 2 dni prišli stav plynomeru skontrolovať a poslali predávajúcemu vyučtovanie
Vlado.s
14.02.08,20:51
Ja som to robil pred týždňom. Nemusel pri tom byť ani pôvodný majiteľ. Došiel som na pobočku SPP, dali mi tlačivo, to som dal podpísať pôvodnému majiteľovi a samozrejme opísať stav plynomera (č. plynomera ani nemusíš - majú ho v počítači podľa adresy), vyplníš ostatné kolónky, späť na SPP a je to. Pôvodnému maj. ukončia odber faktúrkou, ktorú mu zašlú a tebe príde účet v nasledujúcom mesiaci. Ale to ti všetko vysvetlia na pobočke.
tajnostkárka
15.02.08,09:23
ďakujem za rady