RastoPD
14.02.08,13:16
Ja mam asi nasledovny problem, ani nie problem ako pripad.

Spolocnost, pre ktoru som zacal pracovat, kupila v drazbe byt ... dal som to cez 042/325 ... nasledne ale ten byt aj predala ... 315/641. a tu mam otazku ohladne zaradenia a nakladov. za normalnych okolnosti je jasne, ako zlikvidujem majetok z evidencie cez zostatkovu hodnotu predaneho majetku. o odpisoch nemoze byt ani reci, nakolko sa byt nezacal uzivat. mam tieto otazky:

1. treba to zaradit uctovnym zapisom do majetku? ... 021/042
2. je dolezity den zapisu v Katastri nehnutelnosti, ktory by mal vplyv na predosly uctovny pripad alebo je podstatny datum obstarania, a navyse k uzivaniu ani nikdy nedoslo?
3. ak tak mozem urobit az na zaklade Katastra, co potom v pripade predaja a nakladmi pri predaji majetku? tu potom musim cakat tiez na kataster?
4. co prelom rokov? kupili v 12/2007 a predali tiez v 12/2007, este ale neprebehol zapis, az v 01/2008. mam vynosy a nemam naklady z tituly neukonceneho procesu prevodu?
5. musim vobec uctovat cez 021 alebo to mam nechat len cez 042?
6. ak ma zapis v Katastri vplyv na "kvazi" zaradenie, a toto sa neudialo do 31.12.2007, tak by som mal nehnutelnost nechat na 042?

nikdy v zivote som sa s niecim podobnym nestretol a preto je to pre mna dost tazke. v zasade chapem princip celeho, zaujima ma ale danove hladisko. otazka prijmovej casti je jasna ... kupna zmluva o prevode vlastnickeho prava ... v den podpisu, ked byt predali. najpodstatnejsi je ale pre mna Kataster a ZH predaneho majetku.
Viete mi prosim niekto poradit? Idem si to pozriet aj v postupoch uctovania. Vopred dakujem.