ryba
14.02.08,12:48
Čo všetko sa započítava do dovolenkového priemeru? Ako je to s náhradou mzdy /D, lekár..../ odpočíta sa? A prémie štvrťročné?
Ďakujem za skorú odpoveď.
Stina
15.02.08,04:49
Zúčtovanou mzdou na účely zistenia priemerného zárobku je súčet :
- vyplatenej mzdy za mesiace spadajúce do rozhodujúceho obdobia,
- príslušných alikvótnych súm tých zložiek mzdy, ktoré sa viažu na dlhšie ako jedno rozhodujúce obdobie a ktoré boli vyplatené počas rozhodujúceho obdobia,
- alikvótnych súm zložiek mzdy vyplatených v predchádzajúcich rozhodných obdobiach, ktoré sa prenášajú z predchádzajúcich štvrťrokov do rozhodujúceho obdobia.
Do hrubej mzdy na účely zistenia priemerného zárobku sa teda :
- nezahŕňajú plnenia, ktoré nie sú mzdou za prácu, ako napr. vyplatené náhrady mzdy, náhrada mzdy pri dočasnej pracovnej neschopnosti, náhrada za pracovnú pohotovosť...
K peňažnej sume sa musí pripočítať hodnota naturálnej mzdy poskytnutej zamestnancovi a vyjadrenej v peňažnej forme.
Paula
15.02.08,05:26
Alena_ke
02.03.08,21:13
Prosím poradiť ako urobiť výpočet priemeru na dovolenku v prípade, že zamestnanec bol PN od 04/07 do 01/08 včítane. Nastúpil 1.2.2008 - odpracoval 1 deň a celý zvyšný mesiac čerpal starú dovolenku z roku 2007. Mám počítať priemer ako pravdepodobný (mesačná hrubá mzda:počet prac.dní), alebo použiť skutočný z posledného odpracovaného štvrťroka, t.j. z I. štvrťoka 2007?
Ďakujem
Alena_ke
02.03.08,21:28
Zabudla som sa ešte opýtať na zaokrúhľovanie hodinovej a dennej priemerky: napr. 52,734 Sk/hod., resp. 210,567 Sk/deň.
V mojom programe si to totiž môžem nastaviť (OLYMP), ale nie som si istá ako to má byť správne podľa legislatívy.
Ešte raz vďaka.