lesika
14.02.08,13:10
Dobry den, prosila by som o radu pre moju kamaratku. Pred mesiacom nastupila do novej prace a teraz zistila ze je tehotna. Pracovnu zmluvu ma zatial na dobu urcitu jeden rok so skusobnou dobou 3 mesiace. Aby boli udaje kompletne dodavam ze do septembra 2007 bola v Anglicku kde dva roky pracovala a platila si tam aj zdravotne poistenie. V septembri 2007 nastupila do zamestnania na Sk ale v decembri dala sama vypoved. V januari 2008 sa prihlasila na Urad prace ale po cca 15 dnoch uz nastupovala do novej prace. Takze momentalne ma na Slovensku odpracovanych 97 dni v predchadzajucom zamestnani a nejakych 30 dni v novom. AK pred koncom skusobnej doby oznami ze je tehotna pravdepodobne s nou okamzite rozviazu pracovny pomer takze uz nesplni podmienku odpracovania a odvadzania poistneho 270 dni cize nebude mat narok na materske ? Dostane len rodicovsky prispevok ? AK by si ju napriek tehotenstvu v zamestnani nechali teoreticky by podmienku 270 dni splnala bude mat narok na materske ? A co odvody ktoresi platila v Anglicku tie sa budu alebo nebudu ratat pre splnenie 270 dni nemocenskeho poistenia ? Pravdepodobny termin porodu je zaciatkom oktobra 2008.
Vopred dakujem za vyjadrenia.