jess
14.02.08,13:18
Účtujem v Omege.

Teraz som si všimla, že mi nesedí konečný zostatok na bankovom účte s HK. Počiatočný stav mám OK, sedí to aj na HK.... aj konečný na bank.účte je OK s bank.výpisom, ale v HK je o 0,10 halierov menej. Kde môžem mať chybu ?
EPk
14.02.08,12:22
Asi niekde pri zaokruhlovani. Aj mne SW zaokruhluje a potom hladam haliere
veronikasad
14.02.08,12:27
Pozri si či niekde na výpise nemáš opravu úrokov, dávajú to s mínusovým znamienkom.

--------
Veronika
jess
14.02.08,16:56
Nemám nikde mínusové znamienko...mne ale konečný stav banky 221 sedí s výpisom z banky, len v HK je o 10 halierov menej a neviem si s tým rady, či to nechať tak a opraviť potom len v roku 2008 počiatočný stav tak, ako to má byť .
liba2
14.02.08,16:59
Pozri účtovanie = položky v HK pri účte 221, či si tam omylom nezaúčtovala niečo čo tam nepatrí - napr. zaokrúhlenie niečoho. Nemusí ísť pritom o účtovanie bankového výpisu.
Aby si nemusela prejsť celý rok, zisti mesiac od ktorého sa ťahá ten rozdiel .
KvetkaK
09.12.08,17:58
Ahojte, neviem nájsť v omege, kde si môžem pozrieť zostatky na bankovom účte po každom obrate. Poradí mi niekto??
veronikasad
09.12.08,18:06
Ahojte, neviem nájsť v omege, kde si môžem pozrieť zostatky na bankovom účte po každom obrate. Poradí mi niekto??
klikni na INFO, objaví sa ti tabulka s obratmi aj zostatkom /záložka nad triedením dokladov priamo v evidencii/
evina
09.12.08,18:06
mimotemy teda dievčence, asi 10 min. som rozmýšľala, čo je HK :D:D
Stefan2005
09.12.08,18:29
mimotemy teda dievčence, asi 10 min. som rozmýšľala, čo je HK :D:D

... to preto, že si nebola na vojne :D...
KvetkaK
09.12.08,18:32
klikni na INFO, objaví sa ti tabulka s obratmi aj zostatkom /záložka nad triedením dokladov priamo v evidencii/
Neviem či som slepá, ale ja v tom infe nevidím zostatok.:(
veronikasad
09.12.08,18:34
Neviem či som slepá, ale ja v tom infe nevidím zostatok.:(
Máš zakliknuté PD/BV po kliknutí na INFO ?
Johanka
09.12.08,18:36
V evidencii účtovných dokladov je na spodu formulára riadok ,kde je číslo výpisu, kredit, debet a zostatok.
V príručke k Omege sa to spisovne volá "informatívne polia".
KvetkaK
09.12.08,18:40
Máš zakliknuté PD/BV po kliknutí na INFO ?
Aj to som skúšala, ale to mi dáva len konečný zostatok. :( Robím niečo zle?
KvetkaK
09.12.08,18:43
V evidencii účtovných dokladov je na spodu formulára riadok ,kde je číslo výpisu, kredit, debet a zostatok.
V príručke k Omege sa to spisovne volá "informatívne polia".
To viem, aj to vidím, len ja by som chcela aby mi po každom obrate ukázalo zostatok, aby sa mi ľahšie hladala chyba. Niekedy som to už hladala, a zdá sa mi že to niekde v omege je ale nikde som to nenašla. :(
veronikasad
09.12.08,18:48
To viem, aj to vidím, len ja by som chcela aby mi po každom obrate ukázalo zostatok, aby sa mi ľahšie hladala chyba. Niekedy som to už hladala, a zdá sa mi že to niekde v omege je ale nikde som to nenašla. :(
spätne to už po položkách neide, len za celý výpis. V poslednom riadku máš konečný zostatok, v predchádzajúcom zostatok za výpis, na ktorom si nastavená.
KvetkaK
09.12.08,18:50
spätne to už po položkách neide, len za celý výpis. V poslednom riadku máš konečná zostatok, v predchádzajúcom zostatok za výpis, na ktorom si nastavená.
Áno už som práve na to prišla, že zostatok ukazuje za výpis, na ktorom som nastavená.
Ďakujem dievčence. Prajem ešte krásny večer.;)