volodka1
14.02.08,15:34
Zdravím, chcel by som začať podnikať v záhradníckom odvetí. Lepśie povedané, ponúkal by som kosenie, vertikuláciu, hrabanie, odvoz, hnojenie trávnika,,,,,,.atd. Kolko asi by som mal do toho vrazit penazi a ze ci sa to v dnesnej dobe oplati zalozit. dikes
mysimis
14.02.08,14:43
Zdravím, chcel by som začať podnikať v záhradníckom odvetí. Lepśie povedané, ponúkal by som kosenie, vertikuláciu, hrabanie, odvoz, hnojenie trávnika,,,,,,.atd. Kolko asi by som mal do toho vrazit penazi a ze ci sa to v dnesnej dobe oplati zalozit. dikes

Je pomerne ťažké Ti odpovedať. Musíš si urobiť prieskum trhu t.j. či v Tvojom okolí budeš mať komu poskytovať uvedené služby. Ďalej si musíš pozisťovať, že služby ktoré chceš poskytovať čím budeš vykonávať a koľko stojí prvotná investícia.
hanelie
14.02.08,14:51
nápad je dobrý a ešte by som doplnila aj zakladanie trávnika - čiže komplet služby - urobila by som si taký vzorkovník rôznych druhov tráv a keby si mal aj priestor na pestovanie trávových pásov...
padro
14.02.08,15:05
neviem ci uz v sucastnosti, je to dobry biznis, ale myslim ze oplatilo by sa zacat uz teraz, do buducna predpokladam, ze niecomu takemu nad cim uvazujes sa bude velmi dobre darit.
misomiso
14.02.08,15:35
Zdravím, chcel by som začať podnikať v záhradníckom odvetí. Lepśie povedané, ponúkal by som kosenie, vertikuláciu, hrabanie, odvoz, hnojenie trávnika,,,,,,.atd. Kolko asi by som mal do toho vrazit penazi a ze ci sa to v dnesnej dobe oplati zalozit. dikes

Urcite sa oplati, najma ak budes posobit v okoli vacsieho mesta, kde ludia maju okrasne zahradky. Kolko treba vrazit si zratas aj sam: kosacka, nejaky vercajk, dodavka s privesom, ale mozes vsetko kupit aj ojazdene. Ak ches zakladat travniky, tak aj rotavator. Potom nejakych brigadnikov, lebo sam toho vela nespravis.
gutan52
21.02.08,20:13
Zdravím, chcel by som začať podnikať v záhradníckom odvetí. Lepśie povedané, ponúkal by som kosenie, vertikuláciu, hrabanie, odvoz, hnojenie trávnika,,,,,,.atd. Kolko asi by som mal do toho vrazit penazi a ze ci sa to v dnesnej dobe oplati zalozit. dikes

dobre Ti tu radia. Ja si myslím, že máš teraz lepší nápad, ako si mal s tými odevami v jeseni. Ale... koľko máš rokov? Si už pred st. dôchodkom, alebo máš okolo 30 rokov? Podľa toho budeš platiť aj odvody do poisťovní. To môže byť tiež zaujímavé, keď si zistíš, ako to bude s platením pre ZP i SP? Ak máš traktor, a bývaš tam , kde požadujú poľn. práce ľudkovia, tak sa uchytíš. Tvoja práca Ti bude robiť rekladmu a získaš aj zákazky. Naozaj si dal málo informácií na začiatok. Záleží aj na tom, či máš len smelé plány, reči..., a skutek - utek... Tak DoToho!!!