slavuska
14.02.08,16:47
Chcela by som vediet, ako uctujete takyto pripad:
Distributori liekov lekarnam poskytuju rozne vyhody v roznych formach.
Napriklad tesco poukazky,vianocne kolekcie, dzusy,toaletny papier,kava, panvice, mikrovlnky,bicykle im dodaju a vystavia fakturu na 1,-Sk.
Aj ked samozrejme hodnota daru je rozna /vid vyssie/. Nie je mi jasne ako by som to mala nauctovat.
je to prijaty dar, cize na 648 ale netusim oproti akemu uctu by to malo ist.
prijatu fakturu nauctujem: 513 kava/ 321 DF 1.-- Sk
/ 648 dar v cene obvyklej..cca 20sk??
mam si sama ohodnotit tento dar podla ceny obvyklej na trhu a tak to zahrnut do prijateho daru? a hlavne oproti akemu uctu?
great.zv
15.02.08,13:21
no tiež som sa s tým stretla - ale pani magistra povedala, že ona to veru zahadzuje:eek::eek::eek:, robím lekáreň s.r.o. od 11/07, nemám ani zdania koľko ich bolo.
PS: keď robíš lekáreň, tak aké máš výstupy pri mesačnej uzávierke, myslím tým aký soft lekárne?
Ďakujem
slavuska
15.02.08,13:36
No aj ta moja to vyhadzuje. Len aby nebolo potom na nas, ze sme ich na to neupozornili a nedali im to do danoveho.
My pouzivame program APOTHEKE, uplne od veci program co sa tyka uctovnictva. Ale nasli sme si system, bola aj kontrola a bolo to ok. Mna trapia skor tie korunove faktury... pretoze tam im nafakturuju napriklad aj vylet do australie.... alebo bicyklovu dovolenku... nikto nerobi lekarne v PU???
Lubica H
15.02.08,13:46
u nás v lekárni si to tiež nedávajú na sklad, to len v účtovníctve dávame na 513 - len kvôli evidencii faktúr. u nás je to tak, že lekáreň má vlastný sw a účtovníctvo je vedené v inom sw.
alex1
15.02.08,13:51
keďže si vytvorila novú tému, odpoviem ti aj tejto. (potom máš odpoved aj v teme účtovníctvo lekárne)
súhlasím s Lubicou H, tiež ich evidujem a aj platím, väčšinou jednorázovou úhradou pod jedným VS a pošlem jednostranný zápočet, kde všetky fa vypíšem.
slavuska
15.02.08,14:14
No dobre na "513" ale v akej hodnote? korunovej?
nie su to nejake nepenazne plnenia?? ktore by sa mali ohodnotit trhovou cenou?
ked im daju mineralku, tak ber to cert, ale ked tam mam bicykel alebo mikrovlnku?? dam to ako repre v hodnote jednej koruny??
alex1
15.02.08,14:24
No dobre na "513" ale v akej hodnote? korunovej?
nie su to nejake nepenazne plnenia?? ktore by sa mali ohodnotit trhovou cenou?
ked im daju mineralku, tak ber to cert, ale ked tam mam bicykel alebo mikrovlnku?? dam to ako repre v hodnote jednej koruny??

ano, dávam to ako repre vo výške 1,-
alex1
15.02.08,14:25
za 1,- sa predávali podniky, tak prečo nie mikrovlnka?
slavuska
15.02.08,16:40
Nemyslim si ze je to spravne. Ak niekto predal podnik za korunu, ktory bol v zadlzeni, tak na tom este ziskal.
Neviem preco sa tomu lekarnici tak brania. Ved ja by som rada ziskala napriklad bicykel za 19% dan len preto, ze zaplatim nacas faktury alebo ze zoberiem tovar od nich nie od niekoho ineho. A logicky pojdem tam, kde davaju viac.
Ako uctujes rabaty /financne bonusy/ za skoru uhradu? Mne to vyjde aj na 100-200tis.mesacne a davam to na ost.fin.vynosy.
Ci uz korunove faktury, ci rabaty, vsetko maju tie distribucky v nakladoch, takze logicky by to malo niekde ist do prijmu....
Stefan2005
15.02.08,20:08
...Ci uz korunove faktury, ci rabaty, vsetko maju tie distribucky v nakladoch, takze logicky by to malo niekde ist do prijmu....

Nepoznám problematiku lekární, tak len pozorne sledujem diskusiu...
Ale podľa toho keď mobilný operátor mi vyfakturuje niekoľkotisícový telefon za akciovú cenu 1,- Sk by som to ešte mal uviesť do príjmu?
gutan52
15.02.08,20:09
Nemyslim si ze je to spravne. Ak niekto predal podnik za korunu, ktory bol v zadlzeni, tak na tom este ziskal.
Neviem preco sa tomu lekarnici tak brania. Ved ja by som rada ziskala napriklad bicykel za 19% dan len preto, ze zaplatim nacas faktury alebo ze zoberiem tovar od nich nie od niekoho ineho. A logicky pojdem tam, kde davaju viac.
Ako uctujes rabaty /financne bonusy/ za skoru uhradu? Mne to vyjde aj na 100-200tis.mesacne a davam to na ost.fin.vynosy.
Ci uz korunove faktury, ci rabaty, vsetko maju tie distribucky v nakladoch, takze logicky by to malo niekde ist do prijmu....

Slavuška, môžeš už ísť aj do Nemecka . Tam sú pedanti v učtovníctve i v daniach. Na Slovensku to ešte tak nieje. Ale chápem Ťa.

Finančné bonusy už DF /distr. firmy/ zdaňujú, takže už by sa to nemalo zdaňovať. Ale ani DF nemajú rovnaku "politiku", preto nevie "ľavica čo robí pravica". Takže je to pestrofarebné a učtovník v tom má "vedieť plávať" a pekne "učesať". Či už v JU alebo v PU.

Nevedela by si nám poradiť, alebo "ALEX1" , kde nájdeme Prevádzkový poriadok pre Lekáreň??? Aj keď mimo témy, ale pekne prosím...mimotemy
slavuska
16.02.08,08:08
Ako zdanuju DF fin. rabaty???
Nam na to normalne vystavia fakturu a poslu na ucet.
slavuska
16.02.08,08:22
Nepoznám problematiku lekární, tak len pozorne sledujem diskusiu...
Ale podľa toho keď mobilný operátor mi vyfakturuje niekoľkotisícový telefon za akciovú cenu 1,- Sk by som to ešte mal uviesť do príjmu?


Mas pravdu... mozno zalezi na distribuckach ako to oni uctuju a ponimaju....
Aj ked telefon od operatora sluzi na telefonovanie a teda mobilnym operatorom to prinasa konkretne zisky.... kdezto bicykel pre lekaren asi nezabezpeci vacsi prijem pre distribucku... jedine zeby tie lieky na tom bicykli roznasali priamo k pacientom... ;)