milos.fojtik
14.02.08,16:09
Dobrý deň,
dňa 30.6.2007 som ukončil živnosť. Podnikal som popri zamestnaní. O mesiac na to 30.7.2007 som zmenil trvalé bydlisko, presťahoval som sa z okresu Nové Zámky do okresu Nitra. Kde mám podať daňové priznanie? Aké bydlisko si mám napísať do daňového priznania? Aké identifikačné číslo mám napísať do DP, pridelené DÚ, alebo rodné číslo? Vopred ďakujem za informácie.:)
m.hladka
14.02.08,15:17
Oznámiť zmenu na DU, kde si bol zaregistrovaný, a DP podať už na DU okres Nitra s tym istym IČO, DIČ a novou adresou.
milos.fojtik
14.02.08,15:25
Niekde som sa dočítal, že na zmenu trvalého bydliska stačí prefotiť OP a zaslať na adresu DU. Je to pravda, alebo treba zajsť na DU osobne?
VladoaKatka
14.02.08,16:15
Dobrý deň,
dňa 30.6.2007 som ukončil živnosť. Podnikal som popri zamestnaní. O mesiac na to 30.7.2007 som zmenil trvalé bydlisko, presťahoval som sa z okresu Nové Zámky do okresu Nitra. Kde mám podať daňové priznanie? Aké bydlisko si mám napísať do daňového priznania? Aké identifikačné číslo mám napísať do DP, pridelené DÚ, alebo rodné číslo? Vopred ďakujem za informácie.:)

Ak si ukončil živnosť, musel si nahlásiť všetky zmeny na živnostenskom úrade v NZ, na DÚ v NZ si musel odovzdať kartičku pridelenú s DIČ. Teraz si podáš DP na DÚ v Nitre s DIČ ktoré si mal pridelené (veď si podnikal na základe toho) a nič Ti nebráni, aby si do doplňujúcich údajov uviedol tieto skutočnosti už pre DÚ v Nitre.
m.hladka
14.02.08,17:58
Niekde som sa dočítal, že na zmenu trvalého bydliska stačí prefotiť OP a zaslať na adresu DU. Je to pravda, alebo treba zajsť na DU osobne?

Skús zavolať, určite ti povedia. Alebo im to oznam písomne.
Zoltán Kovács
14.02.08,18:00
Niekde som sa dočítal, že na zmenu trvalého bydliska stačí prefotiť OP a zaslať na adresu DU. Je to pravda, alebo treba zajsť na DU osobne?

No kópiu OP by som určite neposielal. Človek nikdy nevie.....
Iwett
01.03.08,07:09
dobrý deň, chcem sa spýtať, keď podnikateľ zmení bydlisko, a faktúry aj po zmene má opečiatkované pôvodnou, môže to tak byť? Alebo musí ich opraviť a radšej poslať neopečiatkované? Ďakujem.
Zoltán Kovács
01.03.08,07:15
dobrý deň, chcem sa spýtať, keď podnikateľ zmení bydlisko, a faktúry aj po zmene má opečiatkované pôvodnou, môže to tak byť? Alebo musí ich opraviť a radšej poslať neopečiatkované? Ďakujem.

Pečiatka nie je povinný údaj, používanie pečiatky neprikazuje žiadny zákon. Ale ak používa pečiatku so starou adresou podľa mňa mal by ich opraviť.
Iwett
01.03.08,07:50
Pečiatka nie je povinný údaj, používanie pečiatky neprikazuje žiadny zákon. Ale ak používa pečiatku so starou adresou podľa mňa mal by ich opraviť.
ďakujem za odpoveď, aj ja myslím, radšej nech nepoužíva žiadnu ako starú....;)
jarkra
28.03.08,06:54
No kópiu OP by som určite neposielal. Človek nikdy nevie.....

Mne povedali priamo na daňovom úrade, že im mám poslať kópiu občianskeho preukazu so súhlasom s touto kópiou.