manager22
14.02.08,17:16
Krásny deň / večer prajem,

potrebujem radu: Som SZČO, účtujem v JU (Alfa) - pri výplate provízií mi firma (ktorú zastupujem) strhla záväzky voči nej, a to tak, že suma vyplatených provízií na "vyúčtovaní" je suma ktorá mi mala byť vyplatená, avšak suma, ktorá mi bola pripísaná na účet je nižšia (ponížená o už spomínané záväzky) - k províznemu listu bol priložený list: ZAPOČÍTANIE POHĽADÁVOK S VÝPLATOU PRIVÍZIÍ (s rozpisom čísla FA, sumy a dátum splatnosti) avšak teraz neviem, ako to mám zaúčtovať, keď FA bola uhradená (zrážkou) a sumy (malo byť vyplatené/podľa provízneho listu a bolo vyplatené/podľa výpisu z BU) mi nesedia... Prosím o radu, dúfam, že som to tu popísal dobre... :confused: ĎAKUJEM
manager22
14.02.08,16:32
prosim
betka
14.02.08,17:54
manager22
14.02.08,18:05
[quote=betka;645518]Páči sa, nejde o Alfu, ale princíp rovnaký, aspoň pre pochopenie:



DAKUJEM :), no po pravde - NEPOCHOPIL... :mee:
betka
14.02.08,18:25
Tak to urob najjednoduhšie, čo nie je v rozpore zo zákonom, a mnohí to robia:
Dostal si rozdiel na účet. Takto:
Chod do pohľadávok, daj si uhradiť celú pohľadávku (10 000,-)- zápis v PD č. 1,
Choď do závazkov, daj si uhradiť celý závazok 2000, Sk- zápis v PD-2.
Budeš mať 2 zápisy v PD, na výpis si poznač k tej jednej položke č.PD1,2. a rozdiel na účte Ti dá to, čo potrebuješ.

Môže byť?
alexis
14.02.08,18:34
No ja uctujem tiez v JU.
Normalne nahodim celu fakturu ako je uvedena. Cize napr. fa bola na 10 000,- do druheho riadku dám zapocítanie Dfa č. .... to dam minusom a mam sumu ako na ucte. A Dfa normalne len bez zapisu do penazneho denníka oznacim a dam len pre mna uhradu datum a cislo výpisu.
Zatial danovaci nehovorili zeby to bolo zle.
manager22
10.03.08,16:56
Krásny deň / večer prajem,

potrebujem radu: Som SZČO, účtujem v JU (Alfa) - pri výplate provízií mi firma (ktorú zastupujem) strhla záväzky voči nej, a to tak, že suma vyplatených provízií na "vyúčtovaní" je suma ktorá mi mala byť vyplatená, avšak suma, ktorá mi bola pripísaná na účet je nižšia (ponížená o už spomínané záväzky) - k províznemu listu bol priložený list: ZAPOČÍTANIE POHĽADÁVOK S VÝPLATOU PRIVÍZIÍ (s rozpisom čísla FA, sumy a dátum splatnosti) avšak teraz neviem, ako to mám zaúčtovať, keď FA bola uhradená (zrážkou) a sumy (malo byť vyplatené/podľa provízneho listu a bolo vyplatené/podľa výpisu z BU) mi nesedia... Prosím o radu, dúfam, že som to tu popísal dobre... :confused: ĎAKUJEM

Ahojte PORAĎÁCI,
ešte sa mi tu vyskytol jeden problém, čo ak tento živnostník mal v jednom mesiaci nárok na províziu napr. vo výške 2.500,- Sk a výška pohľadávok tiež -2.500,- Sk - čiže platí to isté ako spomínané vyššie, avšak na účte nebol žiaden pohyb, preto neviem ako to zaúčtovať... A ešte k tomu tých -2.500,- Sk sa tiež týka tej preddavkovej faktúry...
V ostatných prípadoch som postupoval tak, ako písala BETKA - ale čo v takomto prípade???
ĎAKUJEM krásne ...;)