Mariana B.
14.02.08,17:11
ahojte poradaci...

ach jaj, leto... uz aby tu bolo.
Rada by som sa opytala, ci niekto z vas nema skusenosti s dovolenkou v Chorvatsku s detmi. Chceli by sme ist na piesocnatu plaz, kedze nase dietatko bude mat len sedem - osem mesiacov...
no a ak mate dobry typ aj na ubytko, samozrejme s dietatom, tak budem len rada... ;)

Dakujem za vsetky rady...

Mariana
ekopo
14.02.08,16:21
Omiš
Mariana B.
14.02.08,16:41
ekopo - vies odporucit aj nejake byvanie?
ekopo
14.02.08,16:46
Ja som bol vlani 5 km odtial, tak priamo v Omiši neviem. Ale tam si musíš zabezpečiť ubytovanie už teraz, na blink sa nedalo (preto tých 5km). Je tam široká piesočná pláž aj štrková. Na kopci pekná zrúcanina po korzároch, dobrá turistika aj kúpanie.
pivko
14.02.08,18:03
Túto tému maš na druhej strane cestovania...
Zužu
14.02.08,18:06
Ja odporúčam Pirovac - 30 km nad Vodicami - super nielen pre malé deti , ale kto má rád tiché prostredie , bývanie 20 - 50 m od mora. Veľmi blízko Murter - piesočnatá pláž - 19 km.
zalobaba
14.02.08,20:29
ahojte poradaci...

ach jaj, leto... uz aby tu bolo.
Rada by som sa opytala, ci niekto z vas nema skusenosti s dovolenkou v Chorvatsku s detmi. Chceli by sme ist na piesocnatu plaz, kedze nase dietatko bude mat len sedem - osem mesiacov...
no a ak mate dobry typ aj na ubytko, samozrejme s dietatom, tak budem len rada... ;)

Dakujem za vsetky rady...

Mariana

Mariana, prečo chcete ísť s malým dieťaťom na piesok? Zdá sa ti na piesku ľahšie pretlačíš kočík? "Piesok" v Chorvátsku je iba navozený, takže aj tak vyzerá. Omiš ti určite nedoporučujem, mestečko je síce celkom úhľadné a plné našincov, ale mestská "piesočná" pláž je špinavá. Viem, že sú tam blízko aj iné pláže než tá mestská, ale sú maličké a hlava na hlave. Na tvojom mieste by som vôbec netrvala na piesku, skôr na tom, aby ste boli ubytovaní priamo na pláži, alebo v tesnej blízkosti (aj keď my nejdeme ani do tej tesnej blízkosti, musíme byť priamo, a to už máme syna takmer dospelého).... asi by sa vám nechcelo denne niekoľkokrát ťahať všetky plážové nafukovačky, slnečníky a všelijaké iné potrebnosti mnoho metrov a potom zistiť, že za ubytko platíte takmer rovnako, ak nie aj viac ako tí, čo si "vychytali" apartmány na pláži. Ja tiež skôr doporučujem okolie Vodíc alebo Šibeniku, pozor a kuk na mape, aby to nebola zátoka, lebo sa budete cítiť ako doma na jazere a pozor na to, že keď objednávaš ubytko, obyčajne je tam uvedené, ako ďaleko je vzdialené od mora (vody). Ale more nerovná sa pláž !!! Aby nebolo po príchode sklamanie. Tak ti držím palce, ak bude treba, rada ešte poradím.;)
VladoaKatka
15.02.08,05:25
Ostrov VIR a ubytovanie v súkromí sa nájde aj individuálne alebo cez ich domácu agentúru, ale to je už drahšie.

www.croatia.hr (http://www.croatia.hr)
dad111
15.02.08,07:10
Ostrov RAB mestecko Lopar plaz San Marino. Prirodny piesok, pozvolne plaze, pre deti dobre, ale inak nic moc. Ziadne rusne centrum na nocnu zabavu.
pivko
15.02.08,09:41
Omiš
Omiš je asi najveternejšie mesto na Jadrane:D
monok
18.02.08,11:21
Zaton pri Zadare, Holiday Zaton Village, maju aj web stranku, absolutna spokojnost
petmar
18.02.08,11:47
Omiš je asi najveternejšie mesto na Jadrane:D
Bol som tam vlani s rodinou, vietor nebol za 2 týždne, ani vlny ako v Bulharsku, more tiché, slnko silné, okolie krásne, ale je tam silná premávka po ulici popri mori -tzv. Jadransklej magistrále. Najmä tie predmestia hlavne Omiš-Duče. Kto chce mať kľud, musí byť ďalej od cesty a tým pádom aj od mora. Zopár vybraných rezidencií je na strany cesty pri mori, (keď ideš zhora tak vpravo pri ceste )no je ich málo a vyzerali dosť drahé. Parkovanie autom má každý dom svoje, väčšinou pod stromami alebo konštrukciou, my sme mali zadarmo.
AxelC
18.02.08,13:20
Omis pre male dieta neodporucam. Piesocna plaz je prakticky len pri kempoch a da sa na nu sice v pohode dostat aj neubytovanym, ale je to hlava na hlave. Voda je pomerne studena vzhladom na tu rieku (Cetina), co sa v Omisi vlieva do mora. Problemom moze byt hluk z magistraly - obcas seriozny problem prejst na druhu stranu. A takisto aj hlucny nocny zivot, co nemusi dietatku robit dobre pri spanku.

Celkovo si dajte pozor na uz vyssie spominane veci - more nerovna sa plaz. Na niektore plaze moze byt celkom horor prebit sa s kociarom.
Popri pobrezi ide cesta, ktora je dost vytazena, pozor na nocne diskoteky a na to, aby plaz nebola v zatoke - ziaden vyhlad na more (no na druhej strane asi ani ziadne vlny).
Koncom augusta treba ratat s tym, ze prichadza zmena pocasia a kratke burky spojene s prudkym vetrom mozu byt na dennom poriadku.
Rozalka
18.02.08,20:44
odporúčam do pozornosti link
http://www.chorvatsko.cz/tools/odkazy.html
Luna
18.02.08,21:06
Ostrov RAB mestecko Lopar plaz San Marino. Prirodny piesok, pozvolne plaze, pre deti dobre, ale inak nic moc. Ziadne rusne centrum na nocnu zabavu.

Toto miesto je vhodné pre rodinu s malými deťmi. Vlani som tam bola s rodinkou,ktorá má malé deti. Sú tam krásne pláže,krásne prostredie,ale chýba tam nočná atmosféra, kaviarničky,reštaurácie.
SlavkaS
18.02.08,21:58
Ja mám skúsenosť s min.roka bola som s 2 ročnou dcérou, teraz už skoro 3-ročnou
Išli sme autom z Prešova. Vyrazili sme o 9 večer aby nám mala celú noc spala, aj spala, keď sme nad ránom prešli Chorvatske hranice tak už bola hore a zastavenia boli pravidelné ináč sme sa ju snažili zabaviť prenosným DVD, zabralo tak na hodinu. Cesta bola náročná hlavne z dôvodu,že s manželom sme prevažne mestský šoféry. Tá monotónnosť bola pre mňa zabijak. Cez deň keď bola dcéra hore to už bolo ťažšie.
Takže treba zvážiť aj náročnosť cesty.
Boli sme na ostrove Vir, piesočné pláže boli v Privlake, blizko Viru, išlo sa k nim cez plitčinu pešo, nie su to take klasické pláže ako napr. v Egypre alebo Grécku, ten piesok tam bol omnoho zrnitejší a občas to bolo premiešané s ich liečivým bahnom, samozrejme nebolo to udržiavané, dcére sa to páčilo lebo toľko piesku po kope ešte nevydela, takže mala zážitok. Vaše 7-8 mesačné by som skôr použila destký bazénik a naozaj na priamom slnku iba málo. More nebolo až také teplé. Pri piesočnej pláži sme boli 2X nechcelo sa nám a radšej sme ostali pri pláži ktorú sme mali cca 100m od domu, boli to sypané malé kamienky, ostré. Osvedčilo sa mi, že dieťa musí mať na dovolenke rovnaký stereotyp. Zo začiatku sa aklimatizuje a potom je už dobre, keď sme to menili, bola s toho taká dezorientovaná. Naspäť sme tiež išli v noci, jedna noc nám prepadla, išli sme kôli tomu aby opäť spala a aby sme nemali "zápchy" o 23:30 sme chytili 4 hod "zápchu" - tunel, cez deň tam boli aj 10 hod "zápchy" na to nás upozorňovali domáci. Ubytovanie nič moc, nie sme náročný, takže nevadilo. S deťmi je to hlavne dovolenka pre deti, my sme toho veľa neoodýchli. Vychutnali sme si, že môžme byť spolu.
Ked to mám hodnotiť zo svojho pohľadu a z toho čo som v Chorvatsku vydela,netrvala by som na vašom mieste na piesočnej pláži dieťa mate malinke 7-8 mesiacov keď bude mať v lete to si ono ten piesok neužije. A vonku s nim počas slnka budete musieť byť naozaj krátko.
Melnick
18.02.08,23:04
Ako vám závidím / v dobrom samozrejme :) /,že dokážete myslieť na príjemné veci a plánovať si ich. Ja momentálne myslím iba na to, ktorú igelitku zoberiem na pretras zajtra.:o

PS: tak trochu ste mi pripomenuli, že nielen pracovať treba...........:)
babiak.pkoza
04.03.08,19:32
V CHorvátsku sa dá s deťmi vlastne všade.
Sharon
07.03.08,09:16
Viete mi niekto povedať aké sú pláže v okolí Biogradu na moru resp. Sv. Filip i Jakov
Lucka V
07.03.08,09:42
Ja sa chcem opýtať, nakoľko máte skúsenosti s lietadlom s detmi. Mám rezervovanú dovolenku v Bulharsku na jún. Ideme tam so 4,5 ročným synom. Ešte nebol pri mori. Tak som zvedavá čo ma tam čaká. Minulý rok sme boli v Štúrove na kúpalisku /apartmán/. Pre rodiny s malými deťmi môžem veľmi doporučiť. Takému bábu, ktoré má rok, alebo dva si myslím že je jedno či je pri mori, alebo v bazéne. Malý sa celý týždeň vyhral aj tak na detskom ihrusku a málo čo bol vo vode. Aj to len ku večeru, lebo tam bolo úžasných 40 C v tieni. :)
Sharon
28.03.08,07:22
My sme sa rozhodli tento rok pre Chorvátsko vlastnou dopravou - Biograd na moru, už sme zaplatili aj preddavok. Ideme jednou chorvátskou cestovkou, potom napíšem ako bolo.
mareko
07.04.08,17:39
Ahoj, my sme boli s 8 mesacnym vnucikom v mestecku Turanj (pri Biograde na moru), ubytovanie priamo na plazi, zopar fotiek som dala do temy Chorvatsko, v pripade zaujmu mozem poslat aj dalsie. Poznam samozrejme aj krajsie miesta v Chorvatsku, toto ubytovanie vsak bolo za velmi, velmi dobru cenu (cez ... tour). Naouaj ziadne prenasanie veci, WC, kava, kojenie - vsetko bolo poruke bez obliekania alebo balenia. Zelam dobru volbu.
dancika
17.04.08,11:31
Uz sa tu toho na temu kam v Chorvatsku dost popisalo, ale predsa len sa opytam, co by ste poradili nam - chceme ist autom s 2- a 3.5-rocnymi detmi, takze uvazujeme len oblast Istria alebo Kvarner (to asi radsej), aby nebola cesta pridlha. Bude to nasa prva dovolenka mimo SR s detmi, tak nevieme, co cakat :) Moja otazka - kam by ste nam odporucili ist, plaze nemusia byt piesocne, ale bolo by fajn, keby deti nemuseli ist do vody v topankach, najma starsi totiz topanky do vody uplne odmieta. A dalsia vec - kedy ist - v juli, prip. na konci juna, co je lepsie, ake mate skusenosti? Aby bola voda dost tepla, kedze nejdeme az na juh...
Za vsetky rady dakujem ;)
zuhl
17.04.08,11:34
Na Istriu je najlepšie ísť vtedy, kedy je aj u nás teplo, lebo tam je podobné počasie ako tu. A veľmi dobre je v Umagu. Cesta trvá cca 6 hodín.
dancika
17.04.08,12:09
Uz sa tu toho na temu kam v Chorvatsku dost popisalo, ale predsa len sa opytam, co by ste poradili nam - chceme ist autom s 2- a 3.5-rocnymi detmi, takze uvazujeme len oblast Istria alebo Kvarner (to asi radsej), aby nebola cesta pridlha. Bude to nasa prva dovolenka mimo SR s detmi, tak nevieme, co cakat :) Moja otazka - kam by ste nam odporucili ist, plaze nemusia byt piesocne, ale bolo by fajn, keby deti nemuseli ist do vody v topankach, najma starsi totiz topanky do vody uplne odmieta. A dalsia vec - kedy ist - v juli, prip. na konci juna, co je lepsie, ake mate skusenosti? Aby bola voda dost tepla, kedze nejdeme az na juh...
Za vsetky rady dakujem ;)
A este otazka - uprednostnujete s detmi hotel alebo apartman? V hoteli je super, ze si oddychnem aj od varenia, ale obavam sa, ze pre deti je to primalo priestoru. Ake mate skusenosti?
zuhl
17.04.08,12:24
Ja chodím väčšinou do apartmánov, ale asi by bol lepší hotel pre tak malé deti. A držím vám palce, lebo ja som bola s malou na dovolenke keď mala dva roky a prišla som domov tak unavená ako keby som ani nikde nebola. Nikdy viac. To slnko hrozne unavuje a potom sú tie deti mrzuté.
Olča
17.04.08,13:08
My sme boli vlani s deťmi tiež prvý krát pri mori /2,5 a 7 ročný/.Išli sme 18.6., neďaleko Zadaru mestečko Nin - oblasť Ždrijač a bolo vynikajúco. Voda teplučká, piesočná pláž, veľmi ďaleko sa dalo ísť do mora, čiže voda po kolená potom po pás, piesok aj v mori, netrebalo deťom žiadnu obuv. Vykupali sa v mori a vyhrali sa aj na piesku.Bývali sme v apartmáne a tiež sami sme sa stravovali. Cesta trvala 10 hodín, z Prešova do Ninu je približne 950 km. Počasie bolo výborne, teplo /nie veľké horúčavy/.
maja
18.04.08,05:24
"neďaleko Zadaru mestečko Nin"
túto oblasť môžom len odporúčať, je to záliv všade piesočná pláž a more tak ako píše Olča. My sme boli v dedinke Sabunike.
Freddy
27.04.08,09:17
"neďaleko Zadaru mestečko Nin"
túto oblasť môžom len odporúčať, je to záliv všade piesočná pláž a more tak ako píše Olča. My sme boli v dedinke Sabunike.

Ahoj,

prave tuto dedinku sme vyhliadli, ze by sme tam isli na dovolenku cez leto kvoli malemu - su tam piesocne plaze... Nevedela by si nam odporucit nejake ubytovanie, lebo ako sme hladali na Internete, dost malo ponuk sme nasli, a aj z tych uz niektore su zarezervovane.... Dakujem... :)
maja
28.04.08,06:25
My sme prišli do dediny, prezreli si najprv pláž a potom sme smerom od pláže hľadali ubytovanie. Našli sme pomerne rýchlo, je tam aj informačné centrum, kde sa dá nájsť ubytovanie. Tá dedinka je malá, tak aj tých ponúk nie je veľa. Kontakty nemám žiadne.
faba
29.04.08,18:51
Najpeknejšie pláže v HR. Je to dosť ťažká voľba .Keď ideme od severu,tak prvé vhodné letovisko je ostrov Ráb.Je tam možnosť ubytovania na súkromí ako aj v lux. hoteloch.Viem Ti poradiť oboje. Ďalšíou destináciou je Omiš. Su tam aj pekné pláže (Dlugi Rad), s ubytovaním do 50m na súkromí,ale s prechodom cez cestu-nevhodné pre malé deti,ale chodiace-nie je tvoj prípad,ale pototosa-a si za minútu v kúpelni.Smerom na juh za teplom je najjjj miesto a to Žuliana. Je to záliv s bielim pieskom,prehriatou vodou,bez diskoték,ale s duševnou pohodou. Prajem Ti príjemnu dovolenku,ako aj celej rodinke Poraďakov.
katarina.j
29.04.08,19:48
My sme boli na ostrove Rab a boli sme spokojni, mali sme vlastne ubytovanie- ale tam je aj kancelária priamo na namestičku-turist biro/tak sa to čita/ a oni ti ponuknu aj ukazu čo je volne priamo nas zaviedli a ukazali apartman na zivo. a od vtedy mame stale u toho pana ubytko ked mu zavolame a dohodnene termin. pre rodinku s detmi /teda dietatom/ je to super, piesocnata plaz asi 20-30m je v mori uplne mala voda - po clenky, takze dietatko sa neutopi a neublizi si. bolo tam super - boli sme tam asi 3 roky po sebe a neolutovali sme to.
holubička1
07.05.08,16:14
Dnes som sa dočítala v jednom denníku novinky o Chorvátsku, vraj od 1.5.2008 je povinnosť preukázať sa na colnici hotovosťou na osobu a deň 100 EUR, pri individuálnej dovolenke a 50 EUR/deň pri organizovanom zájazde. Neviete niekto o tom bližšie. To by znamenalo, že 4-členná rodina na desať dní potrebuje pri dovolenke auto 4000 EUR hotovosť/ vyše 100 tis Sk/. Je to možné?????????:confused:
pivko
08.05.08,06:54
Dnes som sa dočítala v jednom denníku novinky o Chorvátsku, vraj od 1.5.2008 je povinnosť preukázať sa na colnici hotovosťou na osobu a deň 100 EUR, pri individuálnej dovolenke a 50 EUR/deň pri organizovanom zájazde. Neviete niekto o tom bližšie. To by znamenalo, že 4-členná rodina na desať dní potrebuje pri dovolenke auto 4000 EUR hotovosť/ vyše 100 tis Sk/. Je to možné?????????:confused:
To bolo aj v minulosti ale nikdy to nekontroluju tak že žiadny strach.
A keby ťa kontrolovali tak im ukáž platobnú kartu a to by som chcel vidieť ako zistí koľko máš na účte:rolleyes:
mareko
15.05.08,07:04
PRE OTAMKO
Ak chcete zaslat fotky a popis,poslite mi vas e-mail (mate zabklokovane prijimanie sukromnych sprav).
janajaku
15.05.08,11:05
Taktiež sme boli v Sabunike a naozaj tam bolo pekne a piesok
janajaku
15.05.08,11:21
Zaton pri Zadare, Holiday Zaton Village, maju aj web stranku, absolutna spokojnost
Zaton je nádherný hlavne pre deti Kúpete sa v mori alebo v bazéne My sme bývali v Sabunike a do Zatonu sme chodili autom Vstup do Zatonu stál asi 200 Sk na celý deň Ubytovanie priamo v Zatone je dosť drahé My sme mali ubytko za 40 eur a v pohode sme dochádzali zo Sabunike ( asi 7 km) Naozaj tam bolo super
mimika36
19.05.08,12:42
Ahojte, my sa chystame do chorvatska stanovat. Chcela by som sa opytat niekoho, kto uz bol a ma skusenosti s kempmi na Krku- kemp Zablace, alebo kemp na ostrove Rab, alebo este prichadza do uvahy ostrov Pag. Vie mi niekto poradit? maloco som nasla o tych kempoch. Ostraovy samozrejme nie su podmienkou, ale nechceli by sme ist velmi na juh, viem ze su tam super kempy ale- cestujeme s dcerkou, tak by sme sa nechceli trepat velmi daleko a tiez by sme chceli navstivit Plitvicke jazera-takze niekde v okoli. Za kazdu odpoved dakujem.
pivko
16.05.09,06:31
Čo šupnuť 1 ročnému synovi aby spal v aute z KE do Makarskej?Lekárka nam doporučila Diazepam 2mg.
gabuš
21.05.09,08:55
My sme boli s našimi deťmi 3 a 5 ročným práve v Omiši a nám sa tam páčilo. Ubytovanie nebolo ďaleko cca 60 metrov od mora, len sme museli prechádzať cez cestu. To bola jedna z nevýhod. A more bolo celkom dobré, trošku studené ale deťom to nevadilo. Tie si stavali hrady s piesku. Celkovo sme boli spokojní a určite sa tam ešte vrátime. Boli sme tám celá partia, resp. 4 rodiny s deťmi a každému sa tam páčilo.
elpka
21.05.09,09:44
Čo šupnuť 1 ročnému synovi aby spal v aute z KE do Makarskej?Lekárka nam doporučila Diazepam 2mg.

Keď mal synček 2 roky boli sme v Baške vode, je to kúsok nad Makarskou a vyrážali sme o 9,00 a dali sme deťom Kinedril, po pol hodinke zaspinkal a spal až do 6,30hod ráno. Inač v Baške vode bolo super, je to krásne mestečko a na kamienkovej pláži sa deti tak vyhrali, že som s nimi nemala absolútne žiadne starosti, malý sa vydržal hrať aj 4 hodiny v kuse a to je hyperaktívny. Aj tento rok deti chcú ísť len na kamienkovú pláž.:)
alaya1
21.05.09,10:04
Pôvodca textu príspevku: pivko
Čo šupnuť 1 ročnému synovi aby spal v aute z KE do Makarskej?Lekárka nam doporučila Diazepam 2mg.

V zivote by som dietatu nedala diazepam len preto, aby spalo v aute. To co je za lekarka? Dietatu sa podava tento preparat len v pripade, ze ma vysoku horucku, nad
39st.aby nedostalo profilakticky sok.
Kinedril je vhodny, ak ma dieta zaludocne potiaze. Ak uz velmi chces podavat preparaty, tak skus nieco homeopaticke, neskodne pre zdravie a hlavne vyvoj dietata.Uplne neskodnym su bachove kvapky a preparaty z nich.



Keď mal synček 2 roky boli sme v Baške vode, je to kúsok nad Makarskou a vyrážali sme o 9,00 a dali sme deťom Kinedril, po pol hodinke zaspinkal a spal až do 6,30hod ráno. Inač v Baške vode bolo super, je to krásne mestečko a na kamienkovej pláži sa deti tak vyhrali, že som s nimi nemala absolútne žiadne starosti, malý sa vydržal hrať aj 4 hodiny v kuse a to je hyperaktívny. Aj tento rok deti chcú ísť len na kamienkovú pláž.



Dalej co sa tyka Baska Vody. No bola som tam, pred 3,4 rokmi.Myslim,, ze to nie je az tak super. Ja by som sa tam uz nevratila. Plaz plna, hlava na hlave, voda po kratkom useku dost hlboka,manzel rano o 7 kladol uteraky, aby sme mali miesto.Co sa tyka prostredie, to je pekne, Hory, more, take cudesne. No more sme mali ladove, kupala som sa asi 3krat.
A ak mate ubytovanie dalej od plaze, tak to treba mat fakt kondicku, Stredisko je do kopca, no kopciska.Neviem, ako to zvladaju male deti, moja vtedy asi 8 rocna dcerka mala co robit, kym vyliezla hore.My tiez.
Taserda
21.05.09,10:40
V Google earth je možnosť pozrieť si miesto dovolenky z "hora" ,sú tam aj fotky .Ináč mne sa na HR páči to že je tam málo alebo vôbec komárov.Sú tam kde sú roviny -čiže je tam stojaca sladká voda a super je že sa dá ubytovať v hocakej dedinke ,každý si môže vybrať ruch alebo tiché prostredie.Koľko ľudí toľko chutí ,môj "kraj" je Makarská Riviera.
Blankake
21.05.09,13:41
Čo šupnuť 1 ročnému synovi aby spal v aute z KE do Makarskej?Lekárka nam doporučila Diazepam 2mg.
Určite povedala Diazepam? Vraj u detí, ktoré ešte febrilné kŕče nemali sa Diazepam v žiadnom prípade preventívne nepodáva. Neodporučila lekárka náhodou Dithiaden? Ten sa síce predpisuje u alergických reakcií, ale jeho vedľajším účinkom je ospalosť... ale podľa mňa lepší by bol Kinedryl.
pivko
21.05.09,17:20
Určite povedala Diazepam? Vraj u detí, ktoré ešte febrilné kŕče nemali sa Diazepam v žiadnom prípade preventívne nepodáva. Neodporučila lekárka náhodou Dithiaden? Ten sa síce predpisuje u alergických reakcií, ale jeho vedľajším účinkom je ospalosť... ale podľa mňa lepší by bol Kinedryl.
Áno ,pediatrička nám doporučila diazepam. Jakubkovi v aute zle nieje tak že asi ani ten Kinedryl by bol zbytocny,ale v lekárni mi doporučili sirup Sedalia-homeopatikum. pomože?:confused:
Blankake
21.05.09,17:25
Áno ,pediatrička nám doporučila diazepam. Jakubkovi v aute zle nieje tak že asi ani ten Kinedryl by bol zbytocny,ale v lekárni mi doporučili sirup Sedalia-homeopatikum. pomože?:confused:
Diazepam určite NEDÁVAŤ. Ten Kinedryl spôsobuje aj ospalosť, ale neviem na ako dlho by mu to vydržalo :rolleyes:... S tým homeopatikom skúsenosť nemám.
Každopádne Vám tú cestu nezávidím, hlavne, aby mal synček dostatok tekutín :)
pivko
21.05.09,17:31
Diazepam určite NEDÁVAŤ. Ten Kinedryl spôsobuje aj ospalosť, ale neviem na ako dlho by mu to vydržalo :rolleyes:... S tým homeopatikom skúsenosť nemám.
Každopádne Vám tú cestu nezávidím, hlavne, aby mal synček dostatok tekutín :)
Košice - Omiš 1.049 km - 9 sati nema problema;)
Blankake
21.05.09,17:36
Košice - Omiš 1.049 km - 9 saty nema problema;)
čo to je "saty"? :confused:
pivko
21.05.09,17:56
čo to je "saty"? :confused:
9 hodín;) vozim AUDI
Rozalka
21.05.09,18:12
sat = hodina,
ale asi správne 9 sati, Chorváti "y" nemajú
Blankake
21.05.09,18:16
9 hodín;) vozim AUDI
ahaaaa, tak to nebude až také hrozné :---
pivko
27.05.09,03:47
Áno ,pediatrička nám doporučila diazepam. Jakubkovi v aute zle nieje tak že asi ani ten Kinedryl by bol zbytocny,ale v lekárni mi doporučili sirup Sedalia-homeopatikum. pomože?:confused:
Tak vraj ani ten sirup SEDALIA sa neodporúča do 30 mesiacov veku dieťaťa. Tak čo mu šupnuť???
Blankake
27.05.09,05:13
Tak vraj ani ten sirup SEDALIA sa neodporúča do 30 mesiacov veku dieťaťa. Tak čo mu šupnuť???
Ja by som mu nedávala nič, keď mu nebýva zle... neviem, asi aj tak budete cestovať v noci, či nie?
pivko
27.05.09,05:59
Ja by som mu nedávala nič, keď mu nebýva zle... neviem, asi aj tak budete cestovať v noci, či nie?
V noci ,len že on bude mať 9.6. rok a budí sa doma aj 5x za noc.
To naozaj neexistuje nejaká tabletka na spanie ,ktorá by mu neuškodila?:rolleyes:
Blankake
27.05.09,06:24
V noci ,len že on bude mať 9.6. rok a budí sa doma aj 5x za noc.
To naozaj neexistuje nejaká tabletka na spanie ,ktorá by mu neuškodila?:rolleyes:
Ale možno ho bude tá jazda autom uspávať a zobudí sa len 2x. ;)
A čo povedala lekárka na Dithiaden? Tuším sa môže dávať od 1 roku...
pivko
27.05.09,06:33
Ale možno ho bude tá jazda autom uspávať a zobudí sa len 2x. ;)
A čo povedala lekárka na Dithiaden? Tuším sa môže dávať od 1 roku...
Dithiaden mu nezaberá:mee:
Blankake
27.05.09,06:40
Dithiaden mu nezaberá:mee:
Tak to je riadne živé decko :)... ale ani na môjho syna nepôsobil tak, ako by som chcela :D

No čo už, hádam len vyraziť o trochu skôr, aby ste mali rezervu na viac zastávok. Zvykne v aute vôbec spať?
bettylou
24.06.09,09:21
Chceme ísť do chorvátska v júli. Ideme autom. S jedným dieťaťom 4roky. Mali bysme záujeem o nejaké južnejšie piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora. Prípadne aj pod horami, kde sa dá chodiť aj na výlety do prírody. A tiež ubytovanie na priváte.
Viete poradiť?
JarkaL
24.06.09,09:35
Dithiaden mu nezaberá:mee:
pivko, a čo keby ste mu dali pol deci pivka?
pivko
28.06.09,17:41
pivko, a čo keby ste mu dali pol deci pivka?
Tak už sme doma cestovali sme 30.5. dali sme Jakubkovi sedaliu sirup ,ale bol taky ako keby nedostal nič.Z KE v Letenye som bol za 4:10 a spal ako drevo , zobudil ho ,,kamarat MAĎAR:mad: !,, ktorého zaujímal kufor a kolko mam cigariet a alkoholu!!! asi mu preskočilo:Dpotom buntošil Jakubko po Zagreb a zaspal.Zobudil sa až v Tučepoch.Pri ceste naspať sme mu nedavali nič a tiež spinkal až po MAĎARA:mad:! ktory mi dal otvoriť kufor aj truhlu na streche či nemam alkohol a cigarety.Keď som mu povedal že som bol na dovolenke 3 týždne a nefajčím a nepijem tak závistlivo zagúľal očami chudáčik:D a povedal vislat:mad:,Ale to už Kubo bol hore a potom zaspal až za Budapešťou ktorá ma cesty ako tankodrom.Žena si dala pred cestou a aj pravidelne počas dovolenky:eek: čierny Tomislav tak že pomohlo k spánku asi to:D
Blankake
28.06.09,17:59
Tak už sme doma cestovali sme 30.5. dali sme Jakubkovi sedaliu sirup ,ale bol taky ako keby nedostal nič.Z KE v Letenye som bol za 4:10 a spal ako drevo , zobudil ho ,,kamarat MAĎAR:mad: !,, ktorého zaujímal kufor a kolko mam cigariet a alkoholu!!! asi mu preskočilo:Dpotom buntošil Jakubko po Zagreb a zaspal.Zobudil sa až v Tučepoch.Pri ceste naspať sme mu nedavali nič a tiež spinkal až po MAĎARA:mad:! ktory mi dal otvoriť kufor aj truhlu na streche či nemam alkohol a cigarety.Keď som mu povedal že som bol na dovolenke 3 týždne a nefajčím a nepijem tak závistlivo zagúľal očami chudáčik:D a povedal vislat:mad:,Ale to už Kubo bol hore a potom zaspal až za Budapešťou ktorá ma cesty ako tankodrom.Žena si dala pred cestou a aj pravidelne počas dovolenky:eek: čierny Tomislav tak že pomohlo k spánku asi to:D
Hlavne, že ste to v zdraví zvládli. :)
horka
28.06.09,18:26
určite ZATON je to pri ZADARE, perfektná vyvezená pláž, množstvo aktrakcií, nízke more aspoň 300 m kopa apartmnov...
Marína
28.06.09,19:17
určite ZATON je to pri ZADARE, perfektná vyvezená pláž, množstvo aktrakcií, nízke more aspoň 300 m kopa apartmnov...
V Zatone sú dve moria - Jadranské more a more ľudí.;):)
moky03
10.07.10,19:49
Ahoj ahoj.prosim Ta treba mi nejake splnomocnenie na švagrove dieta?do chorvatska?
Marína
10.07.10,20:41
josepho
11.07.10,09:53
Ahojte cestovatelia.Chcel by som sa opýtať na stredisko Selce vyzerá to tam celkom dobre a radi by sme sa tam vydali s detmi 3 a 13 rok.začiatkom septembra.Bol tam už niekto s Vás?Nejaký typ na ubytovanie?
Ďakujem Josepho
lujza.j
11.07.10,13:56
Ahojte cestovatelia.Chcel by som sa opýtať na stredisko Selce vyzerá to tam celkom dobre a radi by sme sa tam vydali s detmi 3 a 13 rok.začiatkom septembra.Bol tam už niekto s Vás?Nejaký typ na ubytovanie?
Ďakujem Josepho
prečo volíš sever HR? ked na juhu je tak krásne? ja osobne sever určite nie, pre mňa je HR od Zadaru nižšie:) ale 100 ľudí 100 chutí:);)
josepho
11.07.10,16:41
Ty vieš čo myslel že to skúsime trochu na súkromí nechce sa mi na Makarskú je to tam samí Slovák a je to ďaleko
Ideme prví krát autom začiatkom septembra/skôr nemáme voľno/tak to skúsim od Selce a uvidíme kde zakotvíme.
Skus mi niečo poradiť ideme s detmi 3 a 13 rok. nejake super pláže,tobogány. Cestovanie dospelí zvládne veď som bol pár krát V UK /Michalovce - Luton autom/ ale deti to neviem... Josepho
lujza.j
11.07.10,17:17
Ty vieš čo myslel že to skúsime trochu na súkromí nechce sa mi na Makarskú je to tam samí Slovák a je to ďaleko
Ideme prví krát autom začiatkom septembra/skôr nemáme voľno/tak to skúsim od Selce a uvidíme kde zakotvíme.
Skus mi niečo poradiť ideme s detmi 3 a 13 rok. nejake super pláže,tobogány. Cestovanie dospelí zvládne veď som bol pár krát V UK /Michalovce - Luton autom/ ale deti to neviem... Josepho
ak nechceš ísť a Makarskú to plne chápem, len už všade je samí Slováci:(, ak chceš tobogány to sú strediská kde vždy dosť ľudí, ale začiatkom septembra by to mohlo byť znesiteľné:) teda ak nechceš Makarskú tak by si sa mohol potom zamerať na strediská od Zadaru po Split:) sú tam rôzne pekné miesta buď rušnejšie alebo kľudnejšie, to je už na tebe, môžeš skúsiť aj nejaký ostrov:confused:
stanislav harajda
18.07.10,05:04
Bol niekto v Poreči alebo v Pule ? Ako je to s ubytovaním na slepo pre rodinu s 2 deťmi ? Vďaka za odpovede.
lujza.j
18.07.10,08:04
Bol niekto v Poreči alebo v Pule ? Ako je to s ubytovaním na slepo pre rodinu s 2 deťmi ? Vďaka za odpovede.

čo ta ťahá na Istru? HR je čím južnejšie tým krajšie, ja som tam síce nebola ani ma to tam neláka aj keď to tam teoreticky poznám v Pule bol jeden krát môj brat, odvtedy už ani raz a povedal, že nikdy viac. vždy ide na juh od Splitu nižšie:);) ale toto je čisto môj názor;) každý tu má asi ten svoj kúsok HR kam by určite nešiel a zase tie kúsky ktoré odporúča:);)
simbata
18.07.10,09:03
čo ta ťahá na Istru? HR je čím južnejšie tým krajšie, ja som tam síce nebola ani ma to tam neláka aj keď to tam teoreticky poznám v Pule bol jeden krát môj brat, odvtedy už ani raz a povedal, že nikdy viac. vždy ide na juh od Splitu nižšie:);) ale toto je čisto môj názor;) každý tu má asi ten svoj kúsok HR kam by určite nešiel a zase tie kúsky ktoré odporúča:);)

Lujza, niektoré časti istrie sú nádherné, krásna príroda, more... asi záleží na aké miesto človek natrafí, nám sa aj na juhu napr. vo Vodiciach vôbec nepáčilo, preľudnené, hlučné... Treba skúšať a objavovať ;) proste je to tak ako píšeš, každý má ten svoj krásny kúsok HR ktorý ho očarí :---
simbata
18.07.10,09:10
Chceme ísť do chorvátska v júli. Ideme autom. S jedným dieťaťom 4roky. Mali bysme záujeem o nejaké južnejšie piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora. Prípadne aj pod horami, kde sa dá chodiť aj na výlety do prírody. A tiež ubytovanie na priváte.
Viete poradiť?
My sme boli minulý rok kúsok pod Splitom, dedinka sa volala Duče Glavica /dúfam, že dobre to píšem/ hneď za ňou mestečko Omiš. Pláže sú tu piesočnaté a mali sme pocit, že to je detský raj, lebo tam boli samé malé detičky, dokonca aj s maličkými bábätkami tam bolo veľa ľudí. Takže sme si tam pripadali tak trošku obstarožne :D Pláž bola pekne udržiavaná, more ďaleko ďaleko plytké a krásne mušle v mori :--- a nakoľko to bola dedinka, tak nočný život max. na pláži, čiže deťúrence môžu v noci nerušene spinkať. Pre mňa to bol po štátniciach raj na oddych. ;)
ja.nus.ka34
18.07.10,16:50
Simbata,tak teraz si mi fakt pomohla...my sa chystáme do Duče o dva týždne a mala som trochu pochybnosti,či je to to správne orechové:-)) k moru ideme prvykrát a ideme zo známymi čo tam chodia pravidelne...tiež sa im tam páči,ja som mala pochybnosti preto,lebo ked som to pozerala na mape,tak sa mi to zdalo také maličké...no tak dúfam že sa nám bude páčit...
lujza.j
18.07.10,18:34
Simbata,tak teraz si mi fakt pomohla...my sa chystáme do Duče o dva týždne a mala som trochu pochybnosti,či je to to správne orechové:-)) k moru ideme prvykrát a ideme zo známymi čo tam chodia pravidelne...tiež sa im tam páči,ja som mala pochybnosti preto,lebo ked som to pozerala na mape,tak sa mi to zdalo také maličké...no tak dúfam že sa nám bude páčit...
hlavná cesta ide popod okná apartmánov:(
simbata
18.07.10,18:56
my sme mali ubytko v druhom rade domov a tam cestu ani nebolo počuť. ;)
abcd.kates
28.07.10,10:19
ahojte, my máme ubytko v Rogoznici- cez internet krásne foto, aj keď som pôvodne hľadala pieskové pláže kvôli deťom. Máme 5 a 14r deti, bojím sa aby sa starší nenudil, má z vás niekto skúsenosti? Boli ste v Rogoznici? Je ďaleko Primošten na dochádzanie za detskými atrakciami, tobogány.atď.... - rušný dovolenkový život?
abcd.kates
28.07.10,15:24
posúvam
abcd.kates
03.08.10,07:05
prosím poraďte kde je najbližšia zábava, piesková pláž, niečo o okolí
arizona
03.08.10,07:53
ahojte, my máme ubytko v Rogoznici- cez internet krásne foto, aj keď som pôvodne hľadala pieskové pláže kvôli deťom. Máme 5 a 14r deti, bojím sa aby sa starší nenudil, má z vás niekto skúsenosti? Boli ste v Rogoznici? Je ďaleko Primošten na dochádzanie za detskými atrakciami, tobogány.atď.... - rušný dovolenkový život?


prosím poraďte kde je najbližšia zábava, piesková pláž, niečo o okolí


http://www.porada.sk/t80997-rogoznica.html

alebo : http://sk.tixik.com/rogoznica-2231363.htm - Primošten 7Km

...používaj vyhľadávač, nájdeš viac ;););)
abcd.kates
03.08.10,10:52
a dá sa prejsť popri mmori (po plážach-pobreží) do Primoštenu ? Myslím v rámci prechádzky?
anna81
13.08.10,07:03
My sme boli minulý rok kúsok pod Splitom, dedinka sa volala Duče Glavica /dúfam, že dobre to píšem/ hneď za ňou mestečko Omiš. Pláže sú tu piesočnaté a mali sme pocit, že to je detský raj, lebo tam boli samé malé detičky, dokonca aj s maličkými bábätkami tam bolo veľa ľudí. Takže sme si tam pripadali tak trošku obstarožne :D Pláž bola pekne udržiavaná, more ďaleko ďaleko plytké a krásne mušle v mori :--- a nakoľko to bola dedinka, tak nočný život max. na pláži, čiže deťúrence môžu v noci nerušene spinkať. Pre mňa to bol po štátniciach raj na oddych. ;)

Ahoj, aj ja sa chystam do duce s dvoma malymi detmi, len som niekde citala, ze je tam studena voda a ziadne preliezky pre deti, odprorucali mi preto duce-glavica.
Aka bola voda, su tam preliezky pre deti a dost siroke plaze? (lebo to v chorvatsku nie je zvykom..)
Nemozes mi poskytnut nejaky kontakt? uz som zufala a nic sa mi nedari najst..
zalobaba
13.08.10,07:08
prosím poraďte kde je najbližšia zábava, piesková pláž, niečo o okolí


Ja len furt nechápem, prečo každý hľadá v HR pieskové pláže. To ako keby ste v Egypte hľadali kamienkovú......
evuš
13.08.10,07:34
mimotemy.... a naše deti /keby sme na dovolenku mali :mee::mee::mee:/ by pri mori vydržali i s kameňmi ako hrom, bez preliezok....
lujza.j
13.08.10,07:45
Ja len furt nechápem, prečo každý hľadá v HR pieskové pláže. To ako keby ste v Egypte hľadali kamienkovú......
mimotemypretože sa tam deti babrú s tým pieskom a rodičia majú od nich pokoj:D:--- my keď sme išli prvý krát do HR vôbec som neriešila pláž, bola som rada, že tam budem dýchať 2týždne super vzduch, že zmiznem z tejto smradľavej BA:D;) na pláži máme skaly ako mraky moja dcéra mala vtedy 8r nevedela plávať, dostala na nohy "bačkúrky" a prežila:D a aj plávať sa hneď naučila. teraz bude mať 19r a fakt jej "balvanová" pláž neublížila:D:D a to nato miesto chodíme 10r:D:---
anna81
13.08.10,08:09
a aké je to miesto na ktoré chodíte už 10r?
simbata
13.08.10,08:09
Ja len furt nechápem, prečo každý hľadá v HR pieskové pláže. To ako keby ste v Egypte hľadali kamienkovú......
Zalobabka, a prečo by nehladali? ved sú v chorvátsku pláže, kde je taký jemnučký neviem ako to nazvať štrko-piesok, tak si vyberú podľa seba. ;)
Ak je taká možnosť, tak prečo nehľadať!? :---
zalobaba
13.08.10,08:11
Zalobabka, a prečo by nehladali? ved sú v chorvátsku pláže, kde je taký jemnučký neviem ako to nazvať štrko-piesok, tak si vyberú podľa seba. ;)
Ak je taká možnosť, tak prečo nehľadať!? :---

.....hmm - už som tu v nejakom príspevku spomínala preplnenú špinavú mestskú "akože pieskovú" pláž s výhľadom na starú cementáreň v Omiši....

.....však kto hľadá - ten nájde.... :o))))
simbata
13.08.10,08:20
Ahoj, aj ja sa chystam do duce s dvoma malymi detmi, len som niekde citala, ze je tam studena voda a ziadne preliezky pre deti, odprorucali mi preto duce-glavica.
Aka bola voda, su tam preliezky pre deti a dost siroke plaze? (lebo to v chorvatsku nie je zvykom..)
Nemozes mi poskytnut nejaky kontakt? uz som zufala a nic sa mi nedari najst..

pokiaľ viem, preliezky tam neboli, vodu sme mali studenú len po silnej búrke,/3x sme tam boli a voda bola studená tuším iba keď sme tam boli 1x asi 2 dni/ myslím, že bola úplne v pohode. A asi záleží aj od šťastia. Pred dvomi rokmi sme boli vo Vodiciach a vodu sme mali ako ľad, kúpali sme sa z 10 dňovej dovolenky iba 4 dni, lebo ten zvyšok sa to ozaj nedalo yvdržať a len zopár odvážlivcov bolo vo vode. Po našom odchode tam bol mamin kolega a voda sa oteplila tak, že bola ako "bačorina teplá" podľa jeho slov :)
A ako už myslím upozorňovala Jezibaba, tak celou Duce Glavica vedie rušná cesta, čiže si treba pozrieť ubytovanie buď v druhom rade domov, alebo s oknami nie do cesty. My sme takto ani nevedeli, že tam nejaká cesta je. Pláž je dosť široká a je tam veľa stromov na schovanie sa.
Najlepšie ak si sama preštuduješ o tých lokalitách, lebo čo človek to iná chuť a čo sa páči nám, sa nemusí ani náhodou páčiť vám. :---
lujza.j
13.08.10,08:21
a aké je to miesto na ktoré chodíte už 10r?
Kožino, dedina kde skapal pes:D maxi kľud, žiadne plážové atrakcie, pláž taká akú domáci vlastnými silami dokázali vybudovať:D 2 markety, jeden restaurant na pláži:) ako ja hovorím "100 ľudí 100 chutí":D
doktor23
13.08.10,11:40
Mne sa páčilo v Zatone. AJ pláž, aj píniový les, aj bazén, aj trampolíny, vláčik. Do Zadaru to tiež nie je ďaleko.
ja.nus.ka34
14.08.10,18:31
Ahojte,tak my sme sa vratili z našej prvej dovolenky pri mori a boli sme už v spomínanom Duče pri Omiši.Na začiatku bolo more studené,lebo tam bolo horšie počasie,ale tak o dva dni už bolo celkom fajn,pláže sú pieskové,síce na moje prekvapenie také úzke.Ale je ich tam dost,takže miesta bolo habadej.Ubytovaný sme boli v apartmáne ktorý bol skoro v polovici kopca,takže z cesty žiadny ruch.Boli sme sa pozriet aj na makarskej,v stredisku Krvavica,tam bola pláž okruhliaková a na naše počudovanie bola plytká voda asi len 3 metre a dalej už bola hlboká.To nebolo nič moc,lebo som stále sledovala deti.Kdežto v Duče je hlboká voda asi až po 20 metroch,čo je fajn.Decká sa vybláznili.
Rozalka
14.08.10,19:06
Kožino, dedina kde skapal pes:D maxi kľud, žiadne plážové atrakcie, pláž taká akú domáci vlastnými silami dokázali vybudovať:D 2 markety, jeden restaurant na pláži:) ako ja hovorím "100 ľudí 100 chutí":D

To by mi tiež bodlo ..... a kde je to vlastne?
Ja chodím do zátoky, kde nielen "skapal pes", ale dobrú noc dávajú mungovia (viď tu: http://www.chorvatsko.cz/jidal/peljes.html) - začnú večer a plačú ako malé deti - a vyzerajú takto: http://www.naturfoto.cz/promyka-mungo-fotografie-1360.html


najbližší obchod 5 km (otvorený tak do 11, väčšinou mlieko a chlieb ;)) , najbližší restaurant 8 km, alebo 5 po traverze, samozrejme, pešo
lujza.j
15.08.10,08:34
To by mi tiež bodlo ..... a kde je to vlastne?
Ja chodím do zátoky, kde nielen "skapal pes", ale dobrú noc dávajú mungovia (viď tu: http://www.chorvatsko.cz/jidal/peljes.html) - začnú večer a plačú ako malé deti - a vyzerajú takto: http://www.naturfoto.cz/promyka-mungo-fotografie-1360.html


najbližší obchod 5 km (otvorený tak do 11, väčšinou mlieko a chlieb ;)) , najbližší restaurant 8 km, alebo 5 po traverze, samozrejme, pešo
neuveríš, ale cca.5km od Zadaru, už sa tam čo to od r.2000 zmenilo, ale zatiaľ to tam je také ako píšem aspoň minulý rok bolo, ale tiež to tam už "slovač" objavila:(:mee: náš market síce nie je iba o mlieku a chlebe, ale je fakt mini, ale doba postupíla minulý rok sa tam dalo platiť kartou a domáci hlásia PIN na celý obchod nahlas:eek::eek::D ešte tam cez táždeň doobeda chodí rybár a kričí "ryba, ryba svieža ryba":D naša domáca nám kúpi /keď sú vhodné, je z rybárskej rodiny/, večer upečie:)keď nemá kúpi nám svieže ráno v rybárnici:) na konci to "kešneme" čiže do restaurantu na ryby tam nechodím:D aj tak je to v kvalite pre turistov:(:mee: tak ako zmrzka, ktorá každá chutí rovnako:)
abcd.kates
17.08.10,11:36
Ahojte, my sme sa vrátili z Chorv.
Boli sme v malej -peknej- tichej dedinke (ževraj rybárskej) aj keď už trocha preplnenej českými,slovenskými,slovinskými turistami, voda krásne čistučká, pláže kamienkové alebo betonovo vybudované - aj pre malé deti, aj pre dospelých, Ráno krásny pohľad na pokojné more, a v pozadí rybárov ktorí vyberali siete, aj obchodík cca 20m,reštika tiež kúsok. Vrátili sme sa z dedinky Ražanj. Nááádherné miesto na oddych - bez hlučných turist.atrakcií. Kto chce, dám aj kontakt na ubytko- superské, čisté, s veľkou terasou -výhľa na more asi 15m. Fakt odporúčam!!!
P.S. a zaobišli sme sa aj bez pieskovej pláže :-)
lujza.j
17.08.10,13:30
kukla som to, pre mňa môže byť :)
anna81
18.08.10,05:16
tak sem s tým kontaktom..
josepho
25.08.10,15:14
Ahojte poprosím Vás kto má nejake skúsenosti s ostrovom KRK-Baška.Rozhodli sme sa isť len tak na blind a podľa Google earth to vyzerá super.Nejaka adresa na ubytovanie nadaleko mora?
lujza.j
25.08.10,15:29
Ahojte poprosím Vás kto má nejake skúsenosti s ostrovom KRK-Baška.Rozhodli sme sa isť len tak na blind a podľa Google earth to vyzerá super.Nejaka adresa na ubytovanie nadaleko mora?
bol tam známy, že peknééé:)
dad111
26.08.10,04:30
Na Krku a v Baške sme boli raz. Prvý krát som bol naJadrane asi pred 25 rokmi a chodím pravidelne. Túto dovolenku radím úplne na posledné miesto. Jediné plus u tej Bašky: Na pláži pekné okrúhle kamienky, pomerne čistá nezmútená voda, pekná promenáda, dosť barov, krčiem a obchodov. Ale: Neskutočné dlhé čakanie na trajekt. Ubytovanie sme zohnali v dedine mimo mora snáď 10 km, hlava na hlave. Bolo to síce v najplnšej sezóne, možno teraz už je to v pohode, ale teraz by som zase mal obavu o počasie, je to predsal en severnejšie. Ja osobne nie som zástancom dovloenky na ostrovoch, takže môj pohľad môže byť iný ako Váš.
pivko
26.08.10,12:52
Na Krku a v Baške sme boli raz. Prvý krát som bol naJadrane asi pred 25 rokmi a chodím pravidelne. Túto dovolenku radím úplne na posledné miesto. Jediné plus u tej Bašky: Na pláži pekné okrúhle kamienky, pomerne čistá nezmútená voda, pekná promenáda, dosť barov, krčiem a obchodov. Ale: Neskutočné dlhé čakanie na trajekt. Ubytovanie sme zohnali v dedine mimo mora snáď 10 km, hlava na hlave. Bolo to síce v najplnšej sezóne, možno teraz už je to v pohode, ale teraz by som zase mal obavu o počasie, je to predsal en severnejšie. Ja osobne nie som zástancom dovloenky na ostrovoch, takže môj pohľad môže byť iný ako Váš.
Baška je na ostrove KRK tak že aký trajekt keď je tam most?:confused::cool:
Na Krku jedine KRK;) A v septembri jedine Dalmácia a TUČEPI:D V nedeľu štartujem;)
Marína
26.08.10,15:43
Pekný pobyt a šťastne sa vráť.:)
dad111
26.08.10,18:43
Baška je na ostrove KRK tak že aký trajekt keď je tam most?:confused::cool:
Na Krku jedine KRK;) A v septembri jedine Dalmácia a TUČEPI:D V nedeľu štartujem;)
Máš pravdu, Na krk sme šli trajektom z Rabu a čakali sme dlho na oboch trajektoch aj na Rab aj na Krk a nebolo to v jeden deň. Bola to dovolenka, keď sme menili po pár dňoch miesta ubytovania. Žiadne ma nijak zvlášť nenadchlo. Rozhodne aj ja preferujem Dalmáciu a čo najjužnejšie. Ostrovy nemusím. Stačí mi na ne krátky výlet.
kz1
01.01.11,19:16
Ahoj,

kolko metrov od mora je ubytko a aka bola cena? my sme 2 dospeli, 16r a 4r. deti. A ako daleko su potraviny? plaze su vhodne pre male deti? A v ktorej casti Chr je Razanj? Prosim o kontakt?

Dakujem.
josepho
02.01.11,09:13
Nepozeral som kde je Razanj,ale my sme boli autom na prelome August-September a bolo super.Prvá destincia bola Biograd na moru našli sme si penzion v uličke cca 150 m od mora,potom sme išli do Primoštenu cca 100 m od mora a cestou späť sme spali v Bakare k moru cca 200 m vo všetkých destináciach boli miešané pláže štrk-piesok a čo sa týka nákupu potravín je to na každom kroku či potraviny alebo veľa pekárničiek či zeleninové trhy.My sme podobné rodinné zloženie 2 dospelí,12 a 3,5 ročné deti.Ak potrebujete ďalšie info 0908636234
Luna
02.01.11,09:41
http://www.lopar.hr/hrv/plaze.html

My sme s deťmi boli tu. Pre deti tam bolo fajn,pre dospelákov nuda.
kz1
02.01.11,15:35
Ahoj,

dakujem za tip, foto su krasne. To ste presli trajektom? Co stoji prevoz auta trajektom a ako casto trajekt premava?
josepho
03.01.11,07:15
Fotky sú pekné ale skutočnosť je často krát iná....
laurin
03.01.11,11:58
Zalezi na aky ostrov ides, my sme boli 2x na ostrove Solta, teraz ideme na Hvar, cesta trajektom bude na Hvar drahsia, kedze je to 2x dalej.
Najviac informacii o Chorvatsku som nasiel na fore http://forum.ihvar.cz/index.php





Ahoj,

dakujem za tip, foto su krasne. To ste presli trajektom? Co stoji prevoz auta trajektom a ako casto trajekt premava?
Rozalka
10.01.11,16:15
dano1976
23.02.11,14:25
Prosím Vás poraďte mi kde mam ísť na dovolenku s malým1 ročným dieťaťom v Chorvatsku, tak aby sme boli spokojný aj mi aj ono. ( Moja predstava hotel, all inclusive, nie daleko od mora a pláž pozvolna či už piesok alebo drobné kamienky) , ak ste už boli na takom mieste budem Vám veľmi vďačný ak mi pomôžete vyriešiť tento problem. Ďakujem
Rado66633
23.02.11,14:31
...jednoznacne ostrov RAB, pozri cez google LOPAR je to cast rabu a je tam taka velka plaz, piesocna so vstupom do mara, kde este aj 500m od brehu mas vodu po pas
jurga
23.02.11,16:43
...jednoznacne ostrov RAB, pozri cez google LOPAR je to cast rabu a je tam taka velka plaz, piesocna so vstupom do mara, kde este aj 500m od brehu mas vodu po pas

No neviem,v otázke je aby boli spokojní aj oni aj ono.Na Rabe je to dobré pre deti,ale dospelý môže byť spokojný len z toho,že je spokojné dieťa.Ja na Rab už nikdy.Zaton je z tohto hľadiska lepší,len neviem taký hotel.
dano1976
25.02.11,08:33
suhlasím takmer so všetkym, ale skuste nahodiť typ čo jedobre a kam teda isť, určite mate skusenosti a určitedobre... Prosím typ Ďakujem
palčo
27.02.11,12:35
Ja predpokladám, že jednoročnému dieťaťu je jedno, kde je, len aby malo čo jesť, piť a suchú plienku,...
marči
03.03.11,17:55
Zdravím vás, neboli ste niekto v Novigrad-e ? Ubytovanie, pláž, voda (hĺbka kvôli deťom)...vďaka za info
adi11
03.03.11,18:26
Lubaba
03.03.11,20:23
Prosím Vás poraďte mi kde mam ísť na dovolenku s malým1 ročným dieťaťom v Chorvatsku, tak aby sme boli spokojný aj mi aj ono. ( Moja predstava hotel, all inclusive, nie daleko od mora a pláž pozvolna či už piesok alebo drobné kamienky) , ak ste už boli na takom mieste budem Vám veľmi vďačný ak mi pomôžete vyriešiť tento problem. Ďakujem

...možno by ťa zaujal tento hotel, je to síce asi 150 m od mora ale hneď pri hoteli máš bazény, detské ihrisko , je to all inclusive, izba útulná, pláž je kamienková...nám sa tam páčilo, teda hlavne vnukom, ale tí už sú starší...:)
http://www.maslinica-rabac.com/index.php?pid=109&lang=hr&id=3
cevelka
31.05.11,11:26
Mne sa páčilo v Zatone. AJ pláž, aj píniový les, aj bazén, aj trampolíny, vláčik. Do Zadaru to tiež nie je ďaleko.

Zaton teda kto ma aky vkus, ale ja by som tam nesla. je tam hlava na hlave
cevelka
31.05.11,11:28
istria je nadherna
dano1976
09.06.11,07:41
díky za tip, vyzerá to celkom fajn, uvidíme a pekné leto prajem všetkým
onical
09.06.11,13:46
[QUOTE=cevelka;1756183]Zaton teda kto ma aky vkus, ale ja by som tam nesla. je tam hlava na hlave[/QUOTE

Celý Zaton nie je len Hollyday Village. Je tam veľa ďalších pláži,kde nie je plno,ako pri atrakciách.
dana77
04.07.11,17:38
ahojte chceli by sme ist s detmi do Chorvatska nie som presne rozhodnuta kam pretoze manzel s najstarsim synom-12r by sa chceli potapat a ostatni 9r --4r a ja by sme uvitali piesok rozmyslala som nad Biogradom na Moru vedel by mi niekto napisat so skusenostami ako tam je popripade tip na ubytko blizko plaze DAKUJEM
pivko
04.07.11,19:26
ahojte chceli by sme ist s detmi do Chorvatska nie som presne rozhodnuta kam pretoze manzel s najstarsim synom-12r by sa chceli potapat a ostatni 9r --4r a ja by sme uvitali piesok rozmyslala som nad Biogradom na Moru vedel by mi niekto napisat so skusenostami ako tam je popripade tip na ubytko blizko plaze DAKUJEM
V Biograde piesok nenájdeš , mal som názor na porade proti Omišu že tam fúka vietor ,ale pláž piesková je tam naj naj naj ;)tak že next year Omiš a nie Tučepi/lebo mám Kuba/
lipanek
08.06.12,18:51
Zdravím. Nemáme skúsenosti s Chorvátskom, radi by sme tam však šli na dovolenku s malým dieťaťom (2 roky). Odporúčate alebo nie? Ostrovy alebo pevnina?
Ktorá lokalita je najvhodnejšia? Naše preferencie sú: ubytovanie blízko pláže, kľudná lokalita, čistá pláž s pozvoľným vstupom, ideálne pláž s malými kamienkami. Možno skôr juh než sever Chorvátskeho pobrežia.
Ideme z Bratislavy, určite nie autobusom. Čo by ste vedeli aj k doprave poradiť? Mottom celého by malo byť dieťa.
bromid
12.06.12,06:08
zdravim,
tak ja sa tiez chystam prvykrat do Chorvatska s detmi (5 a 7 rocne dievcata) a co som tu precital, tak mi to vychadza na okolie Zaton alebo ostrov Rab (Lopar). hlavne je aby bol pieok a pozvolne more a blizko plaze. tak dufam, ze bude dobre, ale urcite este budem hladat alternativy :)
kz1
12.06.12,15:13
zdravim,
minuly rok sme boli na Vire, ostrov-spojeny s pevninou mostom, v blizkosti Zadaru, kamienkova plaz, vhodne pre deti, dlha plytcina, boli sme autom , ubytko sme si nasli. My sme zo Sniny, cesta nam trvala 12 hod. Obchod bol cca 250 m, k vode asi 150 m, dalo sa najst aj priano na plazi, ale chcela som cistejsie ubytko. Velmi sa nam tam pacilo, nase baby maju 5 a 18 r. Jedina nevyhoda, ze vodu na pitie a varenie sme kupovali, kedze to je ostrov, ale nebolo to drahe 7l cca 1,20 €. Odporucam Vir pre deticky, zatial co sme 4 roky boli autom, Vir sa nam zdal najkrajsi.
Boli sme aj pod Biogradom v dedinke Drage, byvali sme pri mori, ale kotvili tam clnky, mala mala vtedy 1 r a kupala sa v bazeniku, ostatni sme boli plavci, tak nam to nevadilo, lebo z terasy sme sa kedykolvek kupali, pili kavu a bolo super, ale teraz by so tam nesla, lebo mala sa uz chce kupat.
Mame vyskusanu aj Podstranu, pod Splitom, ale prechadzali sme cez byvalu magistralu-cestu a auta tam dost lietali, lebo sme byvali nad cestou, ubytko bolo na urovni, domaci zlati, pohostinni, ale ked sme boli u nich druhykrat, tak uz isli s cenou hore, ale more nebolo az taka plytcina ako na Vire...
Boli sme sa kupat aj v Trogire, rodicia tam boli na dovolenke v case nasej dovolenky, tak sme boli na navstevu a bola tam teplucka voda a super kupanie pre deti, ale by som povedala, ze pre deti 4-5 r.
Co sa tyka cesty chodievame na noc, niekedy sme robili Budapest okolo 23 hod. Minuly rok sme sli pred deviatou do Budapesti a pohodicka, chodime cez centrum. Raz sme vyskusali pri ceste spat obchvat, ale nepacilo sa nam. Minuly rok sme sa vracali v nedelu pred 17,00hod.a to sa Madari vracali z vikendu domov, tak pred Budapestou bola dialnica dost plna, a isli sme cez centrum a trvalo to asi 15 min. dlhsie ako , ked sme cestovali v noci.
V madarsku si kupujeme dialnicnu mesacnu, teraz su aj 10 dnove tusim od tohto roka, kupujeme to na 1. benzinke v Madarsku smer Miskolc. Platila som forintami.Je to komplikovanejsie potom ked sme isli spat a vstupili sme do Madarska, trebalo kupit dialnicnu a smerom na Lubjanu do Slovinska, a Madari stoja na nadjazdom nad dialnicou a kontroluju, ci je zaplatena dialnicna znamka v systeme...ak nie, idu s majakmi a odstavuju a auta a su tam mastne pokuty.
V Chorvatsku sa plati myto pri vyjazde z dialnice, my sme jazdili stale po dialnici, platila som kunami.
Ak nieco, tak sa mi ozvite.:)
lipanek
29.06.12,20:24
boli ste niekto v Brele, co hovorite, hodi sa pre deti? je tam postupny vstup do mora? kde je najlepsie sa ubytovat? dakujem
deli.
11.02.13,09:59
No my ideme tento rok na Lopar (Rab). Bol tam niekto? Ake mate skusenosti?
erika1977
08.04.14,09:29
Lopar je super, asi najlepšie miesto v Chorvátsku pre malé deti (http://www.porada.sk/deti#__AUTOKW), aspoň mojim sa tam veľmi páčilo ;-) Je tam plytká voda a jemný piesok, takže deti (http://www.porada.sk/deti#__AUTOKW) majú o zábavu postarané a nemusíš sa o ne báť. Pozri si fotky, z nich budeš mať predstavu, ako to tam vyzerá: http://www.novalja.sk/chorvatsko/letoviska/letovisko-ostrov-rab-lopar/
peterch211
08.04.14,12:45
ja som bol na ostrove Hvar - nádhera, piesočné pláže, pohodička ... odporúčam
Rozalka
08.04.14,17:48
ja som bol na ostrove Hvar - nádhera, piesočné pláže, pohodička ... odporúčam
Mozes napisat konkretne miesta s puesocnatymi plazami na Hvare?